Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

Toszka 19:26, 20 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
drzewka proponuję nie mniej niż 2,20. samochód musi przejechać. Kupuj tylko z grubszymi pniami, nie patyczki. Korona błyskawicznie się zagęści, a marny pieniek kilka lat trzeba będzie pionizować palikami, bo ciężkie korony będą cieniutkie nózki wyginać. Czyli wybieraj grubsze pieńki i duże doniczki, bo to świadczy o wieku drzewka i o rozwiniętym systemie korzeniowym.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiola 22:06, 20 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Toszka napisał(a)
drzewka proponuję nie mniej niż 2,20. samochód musi przejechać. Kupuj tylko z grubszymi pniami, nie patyczki. Korona błyskawicznie się zagęści, a marny pieniek kilka lat trzeba będzie pionizować palikami, bo ciężkie korony będą cieniutkie nózki wyginać. Czyli wybieraj grubsze pieńki i duże doniczki, bo to świadczy o wieku drzewka i o rozwiniętym systemie korzeniowym.


Mogę mieć z tym kłopot. Pobliska szkółka miała właśnie tylko patyczaki chude. Szczepione też niżej....

Toszko a co mogło by być zamiast umbr? Gdybym takich cud-miód nie znalazła?
____________________
Ogród Wioli
Toszka 22:27, 20 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
wszystko zależy jaki kształt korony chcesz. Czy kolumnowe, czy roztrzepane, czy formowane np. graby, czy kuliste. Czy mają kwitnąć?
Kieruj się sercem tak by wracając do domu lub patrząc przez okno uśmiech z twarzy nie schodził.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiola 23:00, 20 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Kuliste chyba najbardziej by mi sie podobały, do tego takie co nie wymagaja formowania, czyli umbry idealne
Ja sie tylko zastanawiam nad wysokością plotu i szerokością rabaty... Czy będzie ok. Szczerze mówiąc jak patrzę na takie dorosłe umbry to jakos lepiej wg mnie wyglądają te niższe. Zrobie wam w środę fotki takich ladnych okazów...
No i jak dobrze mi podpowiedzialas tam jeszcze musi przejechac auto, chociaz podjazdu jest 3 metry wiec nie malo.
____________________
Ogród Wioli
Toszka 21:59, 21 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No to umbry wybrane

Do dzieła!!!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Marta 22:05, 21 cze 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Jak Ci się podobają to kupuj Umbry. Ja marzę o szpalerze, albo przynajmniej o trzech, ale musiałabym wyciąć lilaki, a szkoda by było. Przesadzanie nie wchodzi w grę, bo one już spore. Będę podziwiała u Ciecie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Wiola 07:58, 22 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Rozrysuje wiec to jeszcze raz, narazie wiem ze na plot po całości bluszcz i 4 umbry.

I kosze musze schować

Do tego trawki i kulki czy jakies kolory?



Zaraz wam wstawie nastepne miejsce do zaplanowania

____________________
Ogród Wioli
Wiola 19:38, 22 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
I jeszcze kilka fotek nasadzen miejskich... Żory. Prosze o identyfikację:


____________________
Ogród Wioli
Toszka 20:52, 22 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
na pierwszym to Wiśnia osobliwa'Umbraculifera'

trzecie jakiś czerwony klon (dendrologiem to ja nie jestem)

4 - laurowiśnia(?)

i wiązy Ulmus 'Camperdownii' (nie może mieć w sąsiedztwie turzyc i porzeczki)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiola 21:01, 22 cze 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Nastepne miejsce do zaplanowania
Rabata obok garazu, w zasadzie pomiędzy garazem a domem. Mam tu 4 metry i 1 metr kostki pod domem która póki co zostanie. Jak widac miejsce jest oddzielone od wlasciwego plotu zywoplotem z tujek. Na dzien dzisiejszy jest to niepotrzebne. Za nimi jest jeszcze 2 metry. Przy płocie rosna świerki jak na fotce.



Widac tu jak wyglądała linia poprzedniej rabaty. Co teraz to nie wiem, czy ściąć te tuje czy spróbować cos z nich zrobić. Myślałam zeby 1- tę przy schodach wyciąć a z pozostalych 3 zrobic kule na pniach ale czy to sie uda na takich starszych roślinach? No i wogole jak to obsadzić. Acha, ważne, musze tu wygospodarować kawalek miejsca zeby bylo dojscie do tej części za tujami... Czyli masakra!
____________________
Ogród Wioli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies