Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

Marga 00:21, 03 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Początek nasadzeń na największej rabacie. Rabata ma długość 37m, jest południowa i ma być efektowna z daleka


____________________
Ogród dla moich synków
sylwia_slomc... 00:22, 03 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81723
Czytałam tu na forum, że na zakwasy magnez +potas dobrze robią.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Marga 00:26, 03 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Sosny Pumilio

Perovskia

Irga drobniutka

Ognik szkarłatny

____________________
Ogród dla moich synków
Marga 00:35, 03 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
I dalej:
Derenie Elegantissima

Tawuła szara

Kalina koralowa

i pięciornik krzewiasty (jednego jeszcze w doniczce straciłam z powodu upałów)

Wszystko takie małe i zielone Może za kilka lat będzie widać efekt.
Jak widać, już mi rabata zaczyna zarastać chwastami, a jeszcze nawet jej nie skończyłam :/
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 00:39, 03 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
sylwia_slomczewska napisał(a)
Czytałam tu na forum, że na zakwasy magnez +potas dobrze robią.

Sylwia, dzięki! Ewella też mi radziła magnez i potas. Na pewno wezmę.
____________________
Ogród dla moich synków
amelia_b 14:30, 04 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Marga olbrzymią ta rabata a gdzie ty takie perovskie kupiłaś? Gdzie u nas w okolicy takie okazy sprzedają,mów natychmiast?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Marga 15:14, 04 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Amelia b, "u nas"?!! He he...a miałam się Ciebie pytać (zobaczyłam u Ciebie zdjęcie z żółtą, drewnianą chałupą sąsiada) czy Ty przypadkiem nie z lubelszczyzny?
Z której strony Lublina jesteś?
Perovskia kupiona w szkółce Braci Dębskich.
____________________
Ogród dla moich synków
amelia_b 15:20, 04 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Z Lubelszczyzny z północnego wschodu
wiadomość Ci wyslałam
____________________
Pogubiłam się po drodze
Marga 11:20, 05 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Skopiowane z wątku o trawnikach, bo już widzę, że będę miała problem :/
Danusia komuś radzi:
Poczytaj o zakładaniu trawnika z siewu, zobaczysz co robicie nie tak.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

Wg mnie jest bardzo słaba gleba (jasny kolor), być może nasiona spłynęły, albo jest ich za mało i oczywiście niesystematyczne podlewanie. Za mało podlewania, powinno być kilkukrotne w ciągu dnia, zwłaszcza że takie upały są.
A może nasion było wystarczająco tylko nie wzeszły z powodu suszy?

Co zrobić?

- posypać cały trawnik równomiernie po całości ziemią z worków (taka do trawników, ogrodowa lub próchnica, cokolwiek).
- dosiać nasiona w pustych plackach
- lekko przegrabić
- lać wodę tzn. zraszać (postawić członka rodziny żeby lał, jak wyschnie.

Zaopatrzyć się w długi wąż, żeby starczało do końca i wachlarze, żeby zaoszczędzić czas.

Mój sąsiad wyjechał na kilka dni, postawił sąsiadkę i leje codziennie.

lub inna wersja: posypać najpierw nasionami, przykryć ziemią lekko

i podlewać codziennie i kilka razy dziennie, aby gleba była stale wilgotna co zapobiegnie zamieraniu kiełkujących nasion. I to tyle. Tu nie trzeba wielkiej filozofii żeby trawnik się pokazał, Trzeba kupić wachlarze i lać wodę, ale niektórzy żałują kasy na wodę.

Teraz chwastami to nie ma co się przejmować, skoro nie została właściwie przygotowana gleba czyli zugorowana, To już po robocie.

Chcąc mieć trawnik przed latem, jedyne wyjście dosiać i podlewać. Chwastami zajmiesz się później. Jednoroczne nie znoszą koszenia więc same padną, a wielletnie opryskasz herbicydem selektywnym jak trawnik będzie miała dwa lata lub będziesz wyrywać ręcznie. To tyle porad.

Wydaje się że błędy były takie:

- niedostateczne przygotowanie gleby, ponieważ zostały w glebie korzenie, rozłogi chwastów uproczywych wieloletnich
- być może zbyt mała dawka nasion
- byc może ulewa które spowodowała spłynięcie, przemieszczenie (stąd puste placki)
- być może ptaki (ale to najmniej prawdopodobne)

Na drugim zdjęciu ten trawnik wygląda przerażająco, i tutaj ewidentnie widać winę właściciela ogrodu bo jest sucho jak na pustyni A nie powinno tak być. Albo został rozsypany nawóz (niepotrzebnie) i być może nie został podlany celem rozpuszczenia i trawa uległa spaleniu? Nawoziliście?
____________________
Ogród dla moich synków
amelia_b 11:36, 05 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
U nas trawnik koszmarny jest , mój to sie nawet zastanawia czy go drugi raz nie zakładać, chodzi tylko i gada że paskudna trawa i że mu się nie podoba. Podlewamy codziennie, 117 m wody na niego wylaliśmy od początku maja, zabadylony strasznie, mimo że wszystk było spryskane, potem glebogryzarka, grabiony 3 razy i du.. Najgorsza ta chwastnica jak była mała to pazurami darłam,teraz juz odpuściłąm, strasznie dużo mam na razie trawnika, zrobiłam jak gdzieś Danusia radziła żeby zasiać a potem ściągać sukcesywnie murawe przed kolejnymi rabatami. U nas to się sprawdzi bo realizacja odciągnie nam się w czase ze względów finansowych, więc to dobre rozwiązanie, bo dzieci będą miały gdzie brykać
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies