Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

Marga 22:14, 15 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Peppermint,
Miło mi, że wpadłaś
Nawadnienia nie mam, ale mam nadzieję, że w przyszłości 3 i 4-ro metrowe krzaki nie będą wymagały podlewania....ale jakby co, to tam gdzie najszerzej (gdzie nowonasadzone derenie) bedą w środku rabaty takie półokręgi z tłuczenia odzielone roślinami. Miały słuzyć chłopakom do chowania się i zabawy, ale teraz podsunełaś mi myśl, że będą pomocne przy podlewaniu. Realizacja w jest trakcie bo obecnie szukam materiałów.
Odpisałam na priv
Pozdrawiam ciepło
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 22:27, 15 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
ag_zie napisał(a)
Olbrzymia ta rabata
A co to te zielone kulki po prawej (sztuk 5)?

Witaj Agnieszko w moich skromnych progach
Rabata duża, bo ma stanowić zasłonę od sąsiadki i być dekoracyjna z daleka. Ciągnie się przez całą długość ogrodu. Na szczęście z 37 metrów zostało mi niecałe 5 (tylko 3 drzewka na końcu) i pod siatką będzie już zrobione Potem jeszcze tylko mniejsze roślinki z przodu rabaty.
Będę na działce to cyknę zdjęcie z daleka.
Prawie zapomniałam tak się rozpisałam: kulki to sosna górska "pumilio" czyli taka kosodrzewina
pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
ag_zie 19:13, 16 lip 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Dzięki za odpowiedź - spoko nie za długa. Będę cię częściej odwiedzać bo ciekawi mnie jaki będzie ogród z uwzględnieniem dziecięcych potrzeb. Też mam dwóch urwisków (4 lata, a drugi 5 mcy) i również rozpoczynam przygodę z ogrodem
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Ewkakonewka 00:17, 17 lip 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Ściółkowanie trawą skoszoną też ograniczy chwasty. Testowałam z gazetami i bez. Polecam z gazetami. Efekt zdecydowanie skuteczniejszy. Mam tak zrobioną część w jagodniku od kilku tygodni i nic tam już nie dotykam, natomiast druga część, tam gdzie była sypana sama trawa, plewiona już była ze 2 razy w tym czasie.
Macham
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Aneta1309 08:02, 17 lip 2015


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Trawa rzeczywiście suteczna jest ale podobno nie można cały czas góra dwa azy w sezonie bo glebę zakwasza, przy kwasolubnych to chyba nie problem ale z resztą trzeba uważać.Ja pod swoje hortki na nowej rabacie nawet zwykłą tekturę połozyłam i do tej pory nie lewię. Czasem gdzieś coś malutkiego wyrośnie ale to łapką na bieżąco wyrwę i mam spokój w przyszłym roku jak rabata zacznie jakoś wyglądać podsypię na to cienką warstwą kory i powinno to jakoś wygladać....chyba
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
justajusta 08:30, 17 lip 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Wpadam z rewizytą, widać zastosowanie punktów z dekalogu Danusi Ja też chcę posadzić chociaż jedną kalinę koralową, jeszcze nie wiem gdzie, ale coś wymyslę
____________________
Justa
Marga 09:38, 18 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
ag_zie napisał(a)
Dzięki za odpowiedź - spoko nie za długa. Będę cię częściej odwiedzać bo ciekawi mnie jaki będzie ogród z uwzględnieniem dziecięcych potrzeb. Też mam dwóch urwisków (4 lata, a drugi 5 mcy) i również rozpoczynam przygodę z ogrodem

Ag zie, zapraszam częściej choć od kilku dni tempo prac nad dużą rabatą sporo zwolniło i nic widocznego się nie dzieje. Aktualnie poszukuję ekoborderów na łuki wewnątrz rabaty. Ceny w sklepach stacjonarnych mnie powaliły A roślinki mogę posadzić dopiero jak wytyczę te półkoliste ścieżki. Nie mogę się doczekać kiedy znów zacznę sadzić.
____________________
Ogród dla moich synków
Zeta 09:43, 18 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Sadzenie i grzebanie w ziemi wciąga ....ślicznie komponujesz rabaty ...ja uwielbiam plamy kolorów ....a ty sadzisz po kilkanaście sztuk roślin....efekt za parę lat będzie powalający
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Marga 09:45, 18 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Aneta1309 napisał(a)
Trawa rzeczywiście suteczna jest ale podobno nie można cały czas góra dwa azy w sezonie bo glebę zakwasza, przy kwasolubnych to chyba nie problem ale z resztą trzeba uważać.Ja pod swoje hortki na nowej rabacie nawet zwykłą tekturę połozyłam i do tej pory nie lewię. Czasem gdzieś coś malutkiego wyrośnie ale to łapką na bieżąco wyrwę i mam spokój w przyszłym roku jak rabata zacznie jakoś wyglądać podsypię na to cienką warstwą kory i powinno to jakoś wygladać....chyba

Dzięki za podsunięcie pomysłu: gazeta, trawa i kora
Będę pamiętała żeby nie przesadzić ze skoszoną trawą na rabatach.
Z tyłu rabaty, pod siatką, już zaczęłam wysypywać trawę, ale przyznam się że średnio ładnie to wygląda, a że podlewam regularnie moje małe roślinki to chwasty też niestety korzystają więc mus coś dać aby je ograniczyć
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 09:52, 18 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
justajusta napisał(a)
Wpadam z rewizytą, widać zastosowanie punktów z dekalogu Danusi Ja też chcę posadzić chociaż jedną kalinę koralową, jeszcze nie wiem gdzie, ale coś wymyslę

Witaj Justa
Kalina koralowa jest przepięknym i dużym krzewem, niestety bardzo podatnym na mszyce. Sadzonkę kupiłam za 8 zł, a na opryski wydałam juz dużo więcej. Ekologiczne opryski wogóle nie zdały egzaminu, ale wczoraj po chemii (nie chcę stosować ale muszę) zauważyłam że paskudy prawie się wyniosły.
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies