Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

jona 18:30, 18 paź 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Życzę szczęśliwych dni na nowym
Udaje Ci się jeszcze trochę nacieszyć jesienią czy ogarnianie domu zajmuje cały czas?
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Kawa 13:53, 19 paź 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ooo no super
czekamy
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Marga 10:36, 21 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
MirellaB napisał(a)
Śliczny bezobsługowy ogród Też bym taki chciała mieć

Wystarczy nie pielić i nie podlewać Dziewanny to mi na 3 metry wyrosły...znowu się nasieją.

Kawa napisał(a)


a dlaczego nie kupisz? może w przyszłym roku ?

macham

Kurczę, o czym to my mówiłyśmy? O ambrowcu czy heptakodium?
Odmachuję

anabuko1 napisał(a)

Ale masz wysokie te różowe jezowki. Ja mam chyba dwie odmiany. Jedna wyższa i bardziej szpiczasty ma koszyczek.Druga niższa. Ale czy to dwie odmiany to nie wiem.
Zdjatko słonecznych jezowek jest śliczne.
Hortensje piękne. To Limki
I te twoje rabaty...I te obwodki z lawendy i z zurawek ladniutko wszystko się prezetuje.
A ile masz Tak prevoski tam posadzonej ?
Wygląda to Cudnie

Jeżówki dostałam od Ani z malutkiego, bo jej się rozsiały i jak widać dobrze im u mnie. Poza tym też mi się już rozsiewają i na ostatnim spotkaniu u Gosi przywiozłam dziewczynom kilkanaście nowych siewek.
Perovskiej mam 7 krzaczków w tym miejscu. Z jednej strony dobrze, że jest taka wysoka, bo widać ją z tarasu, a z drugiej, całkiem mi zasłania piękne ogniki szkarłatne posadzone za nią. Coś trzeba będzie przesadzić....

anbu napisał(a)
Śliczny ogród, śliczne zdjęcia

Dziękuję Aniu Jeżeli ładne zdjęcie mi wyjdzie, to tylko przypadkowo

anka_ napisał(a)
Monia super masz ogród. I super sobie poradził bez twojej obecności. Znaczy się dobrze zrobiony.

Mi te pielenie dużo dłużej zajmie Leje i leje a chwasty rosną. Tym to nic nie przeszkadza. A tez miałam ambitne plany sadzenia do końca września... już przesunęłam sobie termin na październik... Ciekawe na czym skończę...

Bo to tak zawsze jest, że albo pogoda przeszkodzi albo coś rodzinnego wyskoczy. Ale ja mówię, że ogród nie zając, nie ucieknie. Czasami są ważniejsze sprawy na głowie.
Posadziłam wszystko do końca września. Część chwastów też już ogarnęłam. Cebulki chłopcy mi posadzili U mnie już baaardzo jesiennie jest...liści prawie nie ma na drzewach takie wiatry wieją.
Dzięki Aniu że zaglądasz

AgataP napisał(a)
Ja też mam strasznego nerwa na te opady, nic nie pielę, kanciki zarastają... wszystko przerzucę chyba na 2018

O właśnie mi przypomniałaś, że kanciki mogę sobie jeszcze zrobić, to na wiosnę będzie mniej roboty.
Macham

Peppermint napisał(a)


ale łan perovskia, fundujesz jej jakieś specjalne warunki?
dziękuję za odwiedziny, serdecznie pozdrawiam

Dużo słońca ... nie była nigdy podlewana ani nawożona (podobno tego nie lubi)...no i krótko przycinam na wiosnę.
Podglądanie życia w tak wyjątkowym ogrodzie jak Twój, to czysta przyjemność Kto z nas ma kolibry! Poza nimi, dużo rzeczy masz wyjątkowych.

olga80 napisał(a)
Pięknie widoki ogrodowe

Witaj Teresko cieszę się, że zajrzałaś

Dominika11 napisał(a)
o jacie - perovskia faktycznie oszałamiajaca

Cieszy mnie,że Wam się podoba. Faktycznie, ładnie sie prezentuje na rabacie i widać ją z daleka.

Basilikum napisał(a)
poczekamy na Ciebie
i napisz jak sie mieszka na nowym

Super! Tylko mebli jest mało i straszne echo niesie się po domu. Dzieci również zadowolone z nowej szkoły i z wielkich (dla nas 125m2 to dużo) przestrzeni w nowym domu. Jesień na wsi jest piękna!!! ....i nie ma tych beznadziejnych korków!

jona napisał(a)
Życzę szczęśliwych dni na nowym
Udaje Ci się jeszcze trochę nacieszyć jesienią czy ogarnianie domu zajmuje cały czas?

A dziękuję, dziękuję Asiu
Jesienne barwy cieszą moje oczy codziennie na szczęście. Zwierząt też podchodzi sporo pod dom. Tv nie mam, to lubię sobie posiedzieć na sofie z kawusią i powyglądać na ogród przez okna tarasowe Cieszę się, że takie właśnie usytuowanie domu rozplanowałam. Bajzel mam z przodu domu, ale go mało oglądam

Kawa napisał(a)
ooo no super
czekamy

Tak myślałam, że czekacie ... i nawet porobiłam wczoraj fotki specjalnie z tą myślą, że jak będę w nocy w Lublinie to Wam wyślę. Niestety, laptop zabrałam i aparat też, ale kabelka łączącego to już nie Nauczka na przyszłość, żeby go nie wyciągać z torby laptopa.


Ale Wszystkim zaglądającym macham serdecznie







____________________
Ogród dla moich synków
Basilikum 15:22, 21 paź 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ale sie ciesze, ze juz na swoim meble kupicie,nie spieszcie sie i wybierajcie same najladniejsze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anitka 17:44, 24 paź 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Marga napisał(a)
Zdjęcia najpierw, bo znowu przysnę i nic z tego nie będzie )niestety z przed 2 tygodni)
Ogród mam dziki, sam sobie radzący.


I to jest właśnie sztuka, stworzyć tak ogród, aby był samo wystarczający. Ja tu dzikości nie widzę, tylko pięknie przemyślane i skomponowane rabaty. Pięknie
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Marga 10:51, 28 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Basilikum napisał(a)
ale sie ciesze, ze juz na swoim meble kupicie,nie spieszcie sie i wybierajcie same najladniejsze

Łóżka już są i biurka dla dzieci też, no i sofa w salonie, a reszta jak trochę kaski wpadnie. Ogólnie da się mieszkać
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 11:03, 28 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Anitka napisał(a)

I to jest właśnie sztuka, stworzyć tak ogród, aby był samo wystarczający. Ja tu dzikości nie widzę, tylko pięknie przemyślane i skomponowane rabaty. Pięknie

Dziękuję Anitko za tak miłe słowa ....ale wierz mi, że niektóre rabaty można pokazać tylko z daleka. Pokrzywy mojej wielkość jeszcze by się znalazły...


To jeszcze dla Ciebie i pozostałych moich forumowych koleżanek ostatnie zdjęcia w deszczu (z tarasu). Udało mi się skosić trawę w końcu. Liście na rabatach zostają na zimę. Host już nie ma, hortki prawie uschły, słoneczniki sikorki zeżarły...ale i tak jest ładnie
Dostałam kilka dużych paproci, bergenie i wielką bukszpanową kulę, na którą nie ma pomysłu, ale już ją wsadziłam, bo była z gołym korzeniem. Zakątek cienisty powoli się jeszcze tworzy.






____________________
Ogród dla moich synków
sierotka 11:05, 28 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Marga pochwyciłam Ciebie do obserwowanych ha ha ,ależ cudny ogród powstaje (jaką ma wielkość Twoja działeczka ?) rewelacja gratuluję
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Marga 11:08, 28 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Moja największa i do niedawna jedyna rozplenica. Pięknie przyrosła przez rok i pójdzie do podziału na wiosnę Co to za bambus na zdjęciu, to nie wiem )

A ta przebrzydła tarantula pogryzła wszystkich w nocy. Bryyy.... zmieniła miejsce zamieszkania.


____________________
Ogród dla moich synków
sierotka 11:10, 28 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Masz takie stworzonko? o ratunku
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies