Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

KK89 14:35, 15 sie 2020

Dołączył: 15 sie 2020
Posty: 3
Dzień dobry,
proszę Was o poradę odnośnie cięcia grabów. Załączyłem zdjęcie moich 5 sztuk które wkopałem w zeszłym roku. Plan jest taki żeby osłonić mnie od domu sąsiada który się wybudował bardzo blisko mnie i poprowadzić graby tak jak zaznaczone zielonymi liniami. Celem jest gęsta ściana połączonych ze sobą koron ciętych w prostokąty. Czy powinienem bardziej agresywnie ciąć swoje graby czy zagęszczenie jest na odpowiednim poziomie jak na wymiary drzewek? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
kartofel 11:44, 16 sie 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 6
Też jeszcze mam pytanie
graby posadzone w zeszłym roku jesień, na wiosnę przycięte i do tej pory nie ruszałem bo w szkółce mówiono pierwsze cięcie pobudzające kolejne w sierpniu formujące ale póki co nie ma za bardzo co przycinać więc zostawiłem bo na razie małe odrosty. Powinienem chociaż kawałki na końcówkach poprzycinać czy jak? bo na wiosnę nie będzie co ciąć jak już nie urośnie
Ewab26 08:39, 13 wrz 2020

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Witam.

Czy może ktoś polecić sprawdzona szkółkę która prowadzi wysyłkę graba kolumnowego.

Dzięki z góry. Ewa
Ewab26 16:58, 18 wrz 2020

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Witam.

Jaka odległość min. Graba Lucas od kostki?
aszdar 21:54, 21 paź 2020

Dołączył: 07 maj 2018
Posty: 3
Witam
Może to juz było ale nie mogę znaleść jednoznacznej odp.
Właśnie posadziłem graby ok 100 szt na żywopłot, czy mam go teraz przyciąć do ok 40 cm czy poczekać na wiosnę z cięciem (chcę żeby graby ładnie się rozgałęziły na dole )
Sadzonki miały ok 130 cm.
MST 12:55, 26 paź 2020

Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 14
aszdar napisał(a)
Witam
Może to juz było ale nie mogę znaleść jednoznacznej odp.
Właśnie posadziłem graby ok 100 szt na żywopłot, czy mam go teraz przyciąć do ok 40 cm czy poczekać na wiosnę z cięciem (chcę żeby graby ładnie się rozgałęziły na dole )
Sadzonki miały ok 130 cm.


jak przytniesz na 40 to od 40 będą się zagęszczać (regularnie cięte) - Ja swoje przyciąłem na 10-15 cm od ziemi, Ja bym przyciął na wiosnę
Gardenarium 21:27, 26 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aszdar napisał(a)
Witam
Może to juz było ale nie mogę znaleść jednoznacznej odp.
Właśnie posadziłem graby ok 100 szt na żywopłot, czy mam go teraz przyciąć do ok 40 cm czy poczekać na wiosnę z cięciem (chcę żeby graby ładnie się rozgałęziły na dole )
Sadzonki miały ok 130 cm.


Pokaż te sadzonki jak wyglądają, trudno coś radzić a szczególnie cięcie, skoro nie wiadomo jak to wygląda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ksula 00:48, 03 sty 2021


Dołączył: 18 kwi 2018
Posty: 7
Witam. Mam prawie 4 letni żywopłot z grabu. W tym roku najpiękniej się prezentował jest już dosyć spory ma ok 1 wysokości i super gęsty tak że ciełam go już tak aby nabierał na wysokości czyli wszystko to co mocno odstawało u góry poprostu wyrównywałam. Ostatnie cięcie skończyłam na początku września (obawiałam się że może być to trochę za późno ale miał takie przyrosty że musiałam). I mam problem bo miałam wrażenie że on dopiero w grudniu przestał przyrastać. Obecnie wygląda na zaniedbany bo wszędzie wystają długie gałęzie (wygląda bardzo nieregularnie). Co mogę z tym zrobić? Kiedy tak naprawdę powinnam zaprzestać cięcia? Ew. Czy mogę go teraz wyrównać kiedy jest w fazie uśpienia mimo że w styczniu mają być przymrozki? Czy czekać już do cięcia wiosennego luty/marzec? Tylko co zrobić aby uniknąć takiego efektu na kolejną zimę?
Joasia0817 17:07, 27 lut 2021

Dołączył: 23 sty 2021
Posty: 2
Dzień dobry, dziś ucięłam moje graby o ok 1/3 wysokości . Maja 3 lata ,nie chciały się zagęszczać .czy nie za dużo ? czy mogę coś jeszcze zrobić żeby się ładnie zagęściły ?


Joasia0817 17:08, 27 lut 2021

Dołączył: 23 sty 2021
Posty: 2
.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies