Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Gardenarium 23:04, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może widzisz jakieś objawy żerowania wewnątrz krzewów? Rozgarnij w środku i przyjrzyj się dokładnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pogotowieogr... 15:24, 05 lis 2011


Dołączył: 29 paź 2011
Posty: 86
gardenarium napisał(a)
Niedobór magnezu objawia się on najpierw jaśnieniem, a potem żółknięciem i brązowieniem najmłodszych przyrostów iglaków, głównie żywotników, świerków i cyprysików.


W/g mojej praktyki i wiedzy to przy braku magnezu żółkną końcówki igieł ubiegłorocznego przyrostu
a najmłodsze pozostają zielone
____________________
Janusz Zaremba
woj_tek 21:40, 11 lis 2011

Dołączył: 11 lis 2011
Posty: 17


Witam po raz pierwszy na forum Pod koniec września posadziłem 30 sztuk jałowca chińskiego odm. spartan, po kilku tygodniach rośliny zaczeły tracić barwę, robić się szare, a teraz jak widać na załączonych zdjęciach są brązowe, jednak nie są suche, igły są wciąż miękkie (tylko niektóre od dołu są kruche i całkowicie szare). Gleba jest przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, nie stały w wodzie...Rośliny były sadzone z pojemników, pochodzą ze sprawdzonej szkółki. Czy ktoś może wie czym jest to spowodowane?
Gardenarium 22:12, 11 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli nie były zalane to po prostu może miały zbyt mało wody, bo uciekała szybko do gruntu.
A jak wyglądały bryły korzeniowe podczas sadzenia, czy to były kopane jałowce?
Czy miały podsypywane coś do dołków, czy sadzone w piasek?
Wg mnie tak na pierwszy rzut oka one usychają z braku wody i są zagłodzone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zebra23 11:16, 22 kwi 2012

Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 12
Gardenarium i inni forumowicze. Błagam o pomoc !

Poradźcie mi co może się dziać z moimi iglakami.
Zaczęło się od tui Smaragd, a teraz to już plaga, zaczęło się przenosić na inne krzewy, w ogrodzie tragedia. Tuje i ich gałązki zaczęły zmieniać kolor na jasnożółty, potem mam wrażenie, że robi się brązowy i chyba zamiera, Więdną gałązki. Ja podejrzewam że to zamieranie pędów powodowane grzybem
Ale nie mam pewności.

Błagam, powiedzcie mi czy z tym da się wygrać. Proszę o pomoc. Czekam i liczę na Wasze sugestie. Zdjęcia dodam za chwilkę.

P.S.

Proszę, powiedzcie mi, czy można wygrać walkę ?
zebra23 11:25, 22 kwi 2012

Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 12
To kolejne zdjęcie

zebra23 11:29, 22 kwi 2012

Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 12
Gardenarium 12:50, 22 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw musisz się zastanowić, co robiłeś źle, podczas sadzenia, pielęgnacji czy nawożenia, a nie zaraz najgorsza diagnoza.

Wg mnie przyczyna leży w błędach pielęgnacyjnych a nie w chorobie, albo zmiany są spowodowane niewłaściwym nawożeniem (zły nawóz, za duże stężenia lub nawożenie w słoneczny dzień) lub sprawą albo nadmiernej ilości wody, albo za małej ilości wody.

Wykop je, odsuń ten żwir, pokaż jak wygląda szyjka korzeniowa, kora u nasady. Czy nie gniją.

Posadź jeszcze raz, ale do dołka daj lekko kwaśną glebę.
Jak wykopiesz pokaż i zastanów się jeszcze co z nimi robiłeś jesienią lub teraz?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zebra23 17:01, 22 kwi 2012

Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 12
zrobiłam kilka zdjęć zarówno moim tują jak i innym zielonolubnym, które mam wreażenie też coś się dzieje. Sa to min. płożące , jałowce swierk sitkajski szczepiony silbezwerger, danica kulka i inne






Gardenarium 17:06, 22 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie umiem doradzić konkretnego środka, trzeba wykonać analizę, a może im przy okazji choroby brakuje magnezu?
Na ostatnim zdjęciu jedna gałązka jest chyba nadłamana i dlatego schnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies