Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

piotr_malejczyk 13:57, 02 paź 2011

Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 6
Rzeczywiście daje do myślenia. Zatem odkopię - ale znów poproszę o podpowiedź

- czy gruba warstwa kory nie przeszkadza - mamy zwyczaj przesypywania tak aby owa mata po podmuchach wiatru nie wystawała ...?
- ile odkopać - czy ok 50 cm wokół pnia wystarczy?

Gardenarium 14:04, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Narazie trzeba odkopać jeden egzemplarz, żeby zobaczyć co się dzieje.
Moim zdaniem rośliny mogą mieć za mokro i za mała wymiana powietrza przez tą matę jest. Roślina się "dusi". Sama ściólka bez "szmaty" by nie przeszkadzała. Jak się okaże, że korzenie idą do góry, to trzeba usunąć całą matę, a zostawić tylko korę. Ona będzie się rozkładała wzbogacając podłoże, użyźniając. Mata temu przeszkadza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotr_malejczyk 16:58, 02 paź 2011

Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 6



Tak na wszelki wypadek wklejam zdjęcia. Już odkopałem. Poczekamy zobaczymy. Może jeszcze jakieś uwagi przyjdą Wam do głowy.
Przy okazji pytanie laika - jekie to drzewa - znaczy te z moich zdjęć. Rozumiem uśmiechy, ale ja wiem bardzo ogólnie o wolałbym w szczególe.

Gardenarium 17:24, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To u góry to wg mnie daglezja, czyli jedlica (Pseudotsuga menziesii Glauca), a na dole wg mnie sosna zwyczajna ((Pinus sylvestris). Jeśli inna sosna to trzeba by było wiedzieć ile igieł w pęczku ma. Ale raczej zwyczajna. Teraz się "sypie" czyli gubi strare igły, co nie wygląda najlepiej. Trzeba je obsypać i poczyścić, żeby tak nie wyglądała.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:21, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
gosik napisał(a)
Danusiu,

przepraszam, że pisze w twoim dzienniku, ale tylko tak mam pewnośc że informacja dotrze do Ciebie.

Mam problem z tujami smarag, zaczęły niektóre dziwnie schnąć.







sta




To naturalny objaw, ale podlewanie teraz jest konieczne. Iglaki muszą zgromadzić troszkę wody w igiełkach i ziemi Podlewajcie zimozielone przed zimą. Brązowe można obtrzepać i wybrać, wygląd się polepszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:22, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
boguslaw_r_kucharski napisał(a)
wszystkie iglaste na zimę zrzucają igiełki, jedne mniej inne więcej. jest to ocieplenie korzeni przed mrozem i nawóz jednocześnie, naturalne i nic tujom się złego nie dzieje, sosny w tym roku wyjątkowo obficie zrzucają igły, być może zwiastuje to srogą zimę.pozdrawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margoth 09:48, 25 paź 2011

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Czy można jeszcze pryskać iglaki?
____________________
Ogród Margoth
Gardenarium 19:28, 26 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A w jakim celu pryskanie ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margoth 19:31, 26 paź 2011

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Żeby robale nie żarły. Chodzi mi o oprysk Topsinem czy czymś podobnym. Nie wiem, czy stosuje się te preparaty jesienią.
____________________
Ogród Margoth
Sebek 21:48, 26 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Margoth napisał(a)
Żeby robale nie żarły. Chodzi mi o oprysk Topsinem czy czymś podobnym. Nie wiem, czy stosuje się te preparaty jesienią.


Na robale to mospilan - tamte na grzyba

Jeśli robali nie ma to nie pryskaj już
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies