Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Gardenarium 21:59, 12 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na drugim zdjęciu widać, że omne stoją w wodzie, może ziemia jest bardzo gliniasta i dołki napełniają się wodą jak garnek. Co tu się dzieje z tą wodą?

A swoją drogą mogły mieć na małe korzenie, masa zielona jest duża, transpiracja także, więc tuje tracą turgor i mogą pozamierać. To na pewno nie grzyb ani nic innego, to sprawa oczywista wg mnie.

Nadmiar wody też mógł im zaszkodzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mika 07:50, 13 cze 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Rzeczywiście podlewaliśmy je dość często, ziemia jest gliniasta, ale tak jak pisałam podlewanie od 3 tyg. odbywało sie tylko rano i wieczorem..
Te zdjęcia były robione własnie po podlewaniu porannym, przed wyjściem do pracy.
W takim razie co teraz z nimi robić? Czy nic nie robić i czekać?
A czy myślicie że mogę je reklamować, w związku z tak podciętą bryłą korzeniową?
Szczerze mówiąc jakbym wiedziała że ona maja być kopane to bym ich nie kupiła..

Czy odżywić je czymś? Czy poprostu zostawić w spokoju i w związku z i tak duzymi opadamia narazie do weekendu nic nie podlewać?


Ma tez problem z pozostałymi drzewami.
Jodła koreańska posadzona w niedzielę wczoraj poskręcała pędy, jak się jej bliżej przyjrzałam okazało się że ma taki biały nalot na górnych pędach pomiędzy igłami, jakby ją ktoś mąką posypał.. Czy to przędziorek?

Oto zdjęcie:


Z kolei tuje sunkist, wszystko było z nimi w porządku dłuższy czas, nawet się cieszyłam że one i brabanty jako jedyne najlepiej wyglądają.. I tu masz Ci los.. Wykrakałam chyba.. Wczoraj przyglądam się gałązkom a na nich zauważyłam małe tarczkowate jakby przylepione coś... takie brązowe ... łatwo odpada, jak się zeskrobie, jest puste w środku jakby trochę z białawym nalotem, nie wygląda jak robak, może jakaś choroba??
Poniżej zdjęcie


____________________
Mika
Sebek 20:47, 15 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chyba na pierwszym przędziorek, drugie to miseczniki. Spryskaj je polysectem substrala, u mnie szybko zadziałał.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mika 10:04, 16 cze 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
byłam w ogrodniczym już wiem,
pierwsze zdjęcie to mszyce, drugie - misecznik.
Kupilam Confidor i wczoraj pryskałam, mam nadziję że pomoże..
____________________
Mika
Basiaw 10:37, 20 cze 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Sebek napisał(a)
Chyba na pierwszym przędziorek, drugie to miseczniki. Spryskaj je polysectem substrala, u mnie szybko zadziałał.


Sebek, ten środek stosowałeś na przędziorki?
Do mnie własnie dotarło, że przędziorek załatwia mi świerka Kurcze, najpierw myslałam, że z powodu długotrwałej suszy, silnych wiatrów młode drzewko, minionej jesieni posadzone, zaczyna podsychać, bo zaczęły brązowieć starsze igły, od środka drzewa. Jednak 2 dni temu zaczęłam dokładnie się przyglądać a to na gołe oko ruszajace się kropki i jakby pajęczynki u nasady igieł
Miałam w domu odrobinę decisu, od razu potraktowałam nim drzewko, ale czy decis utłucze przędziorki?
Może warto za kilka dni zrobić oprysk czymś bardziej ukierunkowanym na przędziorki?
____________________
Nasz mały, zielony świat
v_o_y 22:41, 24 cze 2012

Dołączył: 24 cze 2012
Posty: 1
Witam.
Mojego iglaka coś podjada . Trzy lata temu zwalczyłem przędziorki, w tym roku podsypałem nawozem przeciw brązowieniu igieł, ale nadal podsychają (gdzieniegdzie całe gałązki usychają, nawet miejscami tegoroczne igły). Po bliższym przyglądnięciu się, zobaczyłem że w doniczce mieszka sporo poniższych żyjątek (przynajmniej teraz traktuję je jak szkodniki):

może ktoś wie co to jest i jak to zwalczyć.
Dziękuję za pomoc.
____________________
Sebek 19:45, 03 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Basiaw napisał(a)

Chyba na pierwszym przędziorek, drugie to miseczniki. Spryskaj je polysectem substrala, u mnie szybko zadziałał.


Sebek, ten środek stosowałeś na przędziorki?
Do mnie własnie dotarło, że przędziorek załatwia mi świerka Kurcze, najpierw myslałam, że z powodu długotrwałej suszy, silnych wiatrów młode drzewko, minionej jesieni posadzone, zaczyna podsychać, bo zaczęły brązowieć starsze igły, od środka drzewa. Jednak 2 dni temu zaczęłam dokładnie się przyglądać a to na gołe oko ruszajace się kropki i jakby pajęczynki u nasady igieł
Miałam w domu odrobinę decisu, od razu potraktowałam nim drzewko, ale czy decis utłucze przędziorki?
Może warto za kilka dni zrobić oprysk czymś bardziej ukierunkowanym na przędziorki?


Popsikaj tym polysectem, on jest dobry
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
16:29, 09 lip 2012

Witam,
bardzo chciałabym się zająć ogrodem, ale jestem z tego tematu "zielona". Znalazłam to miejsce przez program Mai i pomyślałam, że może warto spróbować zwrócić się o pomoc. Chciałabym zacząć od drzew, które rosną wokół działki. Od kilku dni zajmuję się wyrywaniem traw i chwastów wokół drzewek.

- tuje zostały posadzone ok 5 lat temu, nie były nigdy podlewane, nie były też niczym nawożone, proszę o radę jakiego nawozu powinnam użyć?

- czy po wyrwaniu chwastów mogę wokół drzewek rozłożyć kore sosnową? czy pod korą powinnam coś jeszcze rozłożyć? dosypać ziemi? jeśli tak to jakiej?

- chciałabym też je odgrodzić od trawy, czy mogę to zrobić tak jak na zdjęciu poniżej? Czy powinnam użyć innego materiału? jeśli innego to proszę o radę jakiego i jak to zrobić? Czy nie za blisko drzewek ułożyłam bloczki?

- zauważyłam również, że drzewa od środka brązowieją, jaka może być tego przyczyna i co zrobić, żeby nie brązowiały?

- czy powinnam te drzewka poprzycinać? nie były nigdy przycinane

Wiem, że to dużo pytań i nie wszystkie dotyczą wątku, jeśli już była gdzieś o tym mowa, bardzo proszę o linka.

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.




gardney 08:26, 12 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witam! Podcięłam w zeszłym tygodniu iglaki czy moge je w tym tygodniu już spryskać? Chcę preparatem Magus. Jestem na 99 % pewna że to przędziorki - igły w conice opadają i wiszą na takich mikroskopij nyh niteczkach. Co o tym myślicie?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Borbetka 08:45, 12 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Conica ma prawie zawsze przędziorka. Ja robię oprysk maj/czerwiec i z reguły to wystarczy. Zawsze Magusem, jest chyba najlepszy. Pryskam wszystko, nie tylko Conicę.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies