Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

loretta 20:56, 22 sty 2022

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Dobry wieczór. Przeczytałam cały wątek i mam wątpliwości. Mój świerk serbski kupiony rok temu w OBI w sumie już na wiosnę mi jakoś słabo wyglądał. Na mój gust to jakiś grzyb. Rano sprawdzę pień przy ziemi. Może za głęboko wkopałam. Na moje oko to on już kaput. A na Wasze? Ratować czy wywalić i pryskać sąsiednie drzewa? Wcześniej w tym miejscu rósł klon, taki pospolity, chorował, pleśniał. Może coś w ziemi paskudnego zostało? Edit: WYJĘŁAM go z ziemi (tak, wyjęłam, nie trzeba było kopać). Bryła korzeniowa nie przyrosła ani ani, była wielkości dwóch dłoni. Po prostu korzenie opitolone niemal przy pniu. Nie kupujcie iglaków w OBI. Tego kupiłam bo mi zostało jedno miejsce na drzewko i wywalone 60 zł. Może zrobię zdjęcie.
loretta 17:20, 23 sty 2022

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Zdjęcia serba po wyjęciu z podłoża w załączeniu. Może komuś się przyda. Nie żałuję, że wyjęłam, on z wierzchu wyglądał jako-tako, w środku znacznie gorzej. Przede wszystkim mikrobryła korzeniowa. Po prostu mnie oszukano. Roślina odziabana z korzenia niczym bożonarodzeniowa choinka, korzeni ma mniej niż monstera z biedronki a kupowany był na wczesną jesień. Być może podłoże było zbyt zbite, może coś już na nim było. Są zacieki niby żywiczne ale po roztarciu jest biały pył - ochojnik?




Pieniek 06:46, 23 sie 2023

Dołączył: 23 sie 2023
Posty: 1
Dzień dobry, przejrzałem forum i nie mogę znaleźć nic co przypomina moja sytuację. Mianowicie problem dotyczy dużych Ok 10m świerków srebrzystych. Od kilku sezonów widać coraz bardziej postępujące opadanie igieł od środka pnia. Przyrosty są ładne i zdrowe natomiast brązowieje przesuwa się w kierunku wierzchołka przy pniu i sięga coraz dalej. Igły brązowieją a następnie opadają a gałęzie drewnieją? Ma ktos pomysł jak im pomóc. Świerki są dwa.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies