Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

loretta 20:56, 22 sty 2022

Dobry wieczór. Przeczytałam cały wątek i mam wątpliwości. Mój świerk serbski kupiony rok temu w OBI w sumie już na wiosnę mi jakoś słabo wyglądał. Na mój gust to jakiś grzyb. Rano sprawdzę pień przy ziemi. Może za głęboko wkopałam. Na moje oko to on już kaput. A na Wasze? Ratować czy wywalić i pryskać sąsiednie drzewa? Wcześniej w tym miejscu rósł klon, taki pospolity, chorował, pleśniał. Może coś w ziemi paskudnego zostało? Edit: WYJĘŁAM go z ziemi (tak, wyjęłam, nie trzeba było kopać). Bryła korzeniowa nie przyrosła ani ani, była wielkości dwóch dłoni. Po prostu korzenie opitolone niemal przy pniu. Nie kupujcie iglaków w OBI. Tego kupiłam bo mi zostało jedno miejsce na drzewko i wywalone 60 zł. Może zrobię zdjęcie.
loretta 17:20, 23 sty 2022

Zdjęcia serba po wyjęciu z podłoża w załączeniu. Może komuś się przyda. Nie żałuję, że wyjęłam, on z wierzchu wyglądał jako-tako, w środku znacznie gorzej. Przede wszystkim mikrobryła korzeniowa. Po prostu mnie oszukano. Roślina odziabana z korzenia niczym bożonarodzeniowa choinka, korzeni ma mniej niż monstera z biedronki a kupowany był na wczesną jesień. Być może podłoże było zbyt zbite, może coś już na nim było. Są zacieki niby żywiczne ale po roztarciu jest biały pył - ochojnik?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies