Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

ela 22:30, 11 cze 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Moja sosna na pniu wygląda tak




Opryskałam roztworem siarczanu magnezu, również podlałam, czekam i trochę się martwię.
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
coli 14:54, 20 cze 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
A ja mam problem z thuja wschodnia Aurea Nana. Czy to mozliwe, ze spalilo ja slonce jak byla mokra (zraszacz troche ja polewa)? Psa nie mam, a kot tak wysoko chyba nie da rady



____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Joku 10:39, 22 cze 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Karolino, mnie się wydaje że zaszkodziły jej wiosenne przymrozki. Moja co roku wygląda jeszcze gorzej. Ale potem odbija i robi się ładna.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
coli 13:58, 22 cze 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Ale jak je kupilam w maju to byly piekne. Dopiero teraz tak zbrazowialy. Mam jeszcze 3 na innej rabacie i tamte sa ok.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 11:05, 06 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ela napisał(a)
Moja sosna na pniu wygląda tak




Opryskałam roztworem siarczanu magnezu, również podlałam, czekam i trochę się martwię.


Ona wygląda na to, że albo była zalana (mokry grunt, stała w wodzie), albo posadzona byłą ze zbyt małą bryłą (kopana) i teraz zamiera. Ja też się martwię
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:07, 06 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
coli napisał(a)
A ja mam problem z thuja wschodnia Aurea Nana. Czy to mozliwe, ze spalilo ja slonce jak byla mokra (zraszacz troche ja polewa)? Psa nie mam, a kot tak wysoko chyba nie da rady





Odsyłam Cię do obszernego materiału, chyba tutaj jest rozwiązanie problemu.
Wg mnie to choroba grzybowa zamieranie pędów.

http://iglaki.agrosan.pl/chor.htm
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karudka 22:16, 12 lip 2011


Dołączył: 16 sty 2011
Posty: 7
Witam ! Proszę o ratunek dla mojego cyprysa (niestety nie pamiętam pełnej nazwy - chyba Lewsona). Jest to pierwsze drzewo posadzone w moim 3 letnim ogrodzie ...mam straszny sentyment do niego. Obecnie ma chyba ok 2,5 metra wysokości i myślę, że ok. 5-6 lat. Dorosły okaz powinien osiągnąć naprawdę pokaźne rozmiary, tak twierdził Pan prowadzący szkółkę, w której go kupowałam. Dzisiaj odkryłam w jego wnętrzu, że nie dość iż bardzo poważnie brązowieje, to wszystkie te igły się 'sypią'. Co robić ? W jego okolicy opryskiwałam cisy preparatem na misecznika.
Sebek 22:23, 12 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie w środku także cyprysiki i tuje brązowieją. Dzieje się tak z tego powodu, że do starych przyrostów nie dociera w ogóle światło i opadają - to normalne zjawisko. Jeśli na do pewnej granicy są zielone i gęste, to jest wszystko normalnie. Takim okazem jest najlepiej mocno potrząsnąć i pozbyć się tych igieł ze środka, aby nie łapały chorób
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
karudka 22:27, 12 lip 2011


Dołączył: 16 sty 2011
Posty: 7
Sebek , dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie techniczne : dołączyłam zdjęcia tego cyprysa, ale chyba coś xle robię, bo ich nie dołączono ...próbowałam dwukrotnie
Gardenarium 22:34, 12 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spróbuj z prawej wgraj zdjęcie i kliknij na zdjęcie wtedy wejdzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies