Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

kajonka 19:01, 19 lip 2017


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
kajonka 19:02, 19 lip 2017


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
maciejxs 20:04, 01 sie 2017

Dołączył: 01 sie 2017
Posty: 9
Witam.
Również mam problem z trawnikiem. Zasiałem na początku maja, wszystko wyglądało Ok. Rosła mocno zielona trawa. Gdzie niegodziwe występowały niedosiane płace wiec zrobiłem dosiewke. Od tego czasu trawa nie ma już takiego blasku. Zastanawiam się czy nie jest to wina ostatnich częstych obfitych deszczy. Jakieś sugestie co teraz mogę z tym zrobić
maciejxs 08:23, 02 sie 2017

Dołączył: 01 sie 2017
Posty: 9
Tak to u mnie wyglada.
Gardenarium 08:49, 02 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ostatnie zdjęcie - zasuszona lub coś leżało na niej, lub coś zostało wylane (gorąca woda z węża przy podlewaniu??).
Trzeba najpierw wypuścić nagrzaną wodę z węża na kostkę lub za płot. Potem podlewać. Te sprzęty na trawniku ustawione też mu nie służą, zacieniają a bezpośrednio pod - trawa może wygniwać.

Sugestie:

Suchy placek wydrapać i zrobić dosiewkę, posypać ziemią. Całość nawieźć nawozem (tylko nie na 100 dni) i dobrze podlewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maciejxs 10:44, 02 sie 2017

Dołączył: 01 sie 2017
Posty: 9
Dziękuje serdecznie za odpowiedz. Faktycznie przez pewien czas w tym miejscu stała trampolina. Możliwe, ze zacieśniała trawę i przez to taki efekt? Podlewam zraszaczom wykopanymi w ziemie na Ok 30cm, wiec chyba ciepła woda tam się nie znajduje. Jest to mały trawnik gdzie nie spełnia do końca roli wizualnej, ale bardziej użytkowa ze względu na dzieci i ewentualny wypoczynek. Trawę jaka zasiadłem to wembley garminexu.
P.s. Do takiej zasuszonej trawy kupić grabie plastikowe czy wystarcza metalowe druciane?
Gardenarium 11:20, 02 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trampolina nie dość, że zacieniała, to skutecznie izolowała to miejsce od opadów atmosferycznych. Wyschła trawa. Co do nawadniania ciepła woda się tam nie znajduje, ale jak podlewasz nie wiedziałam, staram się zlokalizować problem, a skoro za mało wskazówek - daję różne rozwiązania.

Jesli masz czujnik deszczu - w czasie opadów nawadnianie nie podlewa, a z deszczu nie dostaje wody trawnik, bo trampolina


Takie grabie

Pierwsze zdjęcie

albo takie (drugie lepsze)

drugie zdjęcie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maciejxs 11:33, 02 sie 2017

Dołączył: 01 sie 2017
Posty: 9
Nawadnianie mam ręczne. Odkręcam kran i zraszacze się wysuwają. W początkowej fazie odstawiłem trampolinę na czas podlewania, ale później to zaniedbałem. Jeżeli teraz trawnik jest intensywnie użytkowany wygrabił to i zasiać na jesień, a teraz dać tylko nawóz, jakiś polecany?
Mela 17:24, 21 sie 2017


Dołączył: 30 sie 2014
Posty: 17
Witam serdecznie
prosze o pomoc
tak wygląda moj nowy tranik posadzony 17.08


Czy to jakaś choroba ( mamy nawadnianie i z resztą trawnika jest ok mam kilka takich plam
____________________
Gardenarium 18:48, 21 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zagnił/zparzył się w tych miejscach, był wieziony zapewne mokry i za długo leżał zwinięty, zapewne wyschnie, wtedy wydrapiesz suche i wyrośnie nowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies