Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

kasia_w 11:16, 21 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ciekawe czy ktoś pamięta moje plany na pergolę. Bo ja prawie o nich zapomniłam, ale...

tak miało być w 2015





W 2016 powstało kilka wersji tego projektu, w zasadzie to chyba żaden mnie nie przekonał. Ostatecznie zawiódł dostawca drewna i sprawa się posypała



____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 11:18, 21 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
od wczoraj jest tak. Wykonawca:eM
Barierka/trejaż dla Eden rose powtarza wzór oparcia ławki. Jednak postanowiliśmy nie osałniać sie mocno z boku- w zasadzie od drogi już nas nie widać- cisy i żywopłot zewnętrzny z Therese bugnet, robią dobrą robotę. Wolimy takie delikatne rozwiązanie






____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 11:25, 21 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
czy sądzicie, że posadzenie wisterii w tym miejscu,jest dobrym pomysłem?
Tutaj nie będzie żadnej barierki, chcemy aby konstrukcja była otwarta na ogród


____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Anda 11:32, 21 sie 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Pergola bardzo ładnie komponuje się z tarasem i domem Jak obrośnie to już w ogóle będzie romantycznie
Co do wisterii to nic nie napiszę, bo mam wielki respekt przed tym pnączem. Może niech wypowie się ktoś, kto ją juz tak z dziesięć lat ma w ogrodzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasia_w 11:36, 21 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
no właśnie, też się trochę obawiam. To chyba gigant jest, jak mi tę konstrukcję rozwali, to eM będzie cierpiał
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
makadamia 11:51, 21 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Bardzo sympatyczna pergola

A o wisterii pisała Robaczek
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasia_w 11:55, 21 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Asia dzięki, przeczytała. I chcę i boję się...Z drugiej strony mam mały ogród, cięcie 2 razy w roku ogarnę

hmmm.... cytat z Robaczka: ..."bo wiem, ze drewniane słupy miażdży niczym zapałki z upływem lat. Jest bestia! "
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
makadamia 12:10, 21 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie żebym Cię zniechęcała, ale mam doświadczenie z winobluszczem: jeżeli przeznaczysz za mało miejsca na takie potężne pnącze, to na dwóch cięciach się nie skończy
Więcej wytniesz, niż Ci zakwitnie - szkoda rośliny moim zdaniem. I o pergolę też bym się obawiała.

Czy nie bezpieczniej jakiegoś powojnika albo wiciokrzewa wybrać?

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasia_w 12:14, 21 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Asia- chyba na tym się skończy- wiciokrzew będzie bęzpieczniejszym rozwiązanim. Clematisy ładnie u mnie wyglądają na początku sezonu,potem chorują, z wiciokzrewem nie mam doświadczenia

podoba mi się wiciokrzew pomorski
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
makadamia 12:16, 21 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pięknie pachnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies