Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Ozz 15:29, 09 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Praca wreszcie ruszyła odrobinę do przodu - po walkach zaciętych z mrówkami (i niestety użyciu środków chemicznych), bo jedna z wiśni została całkowicie opanowana (pień aż ciemny od mrów).

Wyrównaliśmy teren pod żwirowy tarasik (czy oby nie spodoba się mrówkom?), było mnóstwo śladów po mrówczych ,,norkach".

Tym którzy myślą o zakładaniu ekobordu na gruzie polecam kupić w sklepie budowlanym zamiast plastikowych kotew gwoździe normalne - długości 25-30 cm i fi 8 mm, dużo lepiej się sprawdzają na trudnym podłożu.

Tarasik czeka na żwir (jak my to wniesiemy?), a reszta czeka na rycie i kopanie. No i muszę powymyślać jakie rośliny gdzie wsadzę, sa, sa, sa

Póki wyrośnie osłona z bluszczu mus posadzić pod płotem jakieś jednoroczne w ramach ,,żywopłotu", bo nam ziorają co rusz przechodnie Co polecacie - canna, malwy, może coś bardziej ,,eleganckiego"?

Poranne wykopki.

Po ułożeniu - udało się przed upałem.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
stychaz 17:02, 09 cze 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Ale fajnie wygląda a będzie jeszcze lepiej Możesz mi zdradzić czy będziesz kłaść matę pod taras?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Ozz 18:33, 09 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Jeszcze nie wiem, choć jest kupiona, bo mam cholerne problemy z mrówkami w tym miejscu i zastanawiam się, czy mata je zachęci czy zniechęci Druga rzecz - mam w tym miejscu perz, a nie chcę używać randapu, więc może na początek go trochę ,,podduszę" tą matą, a potem ściągnę.

Generalnie - jakbym nie miała problemów z mrówami to nie kładłabym maty. Mamy ścieżkę przy szkole wysypaną grubą warstwą żwiru i dobrze się trzyma. Ja mam niskie obrzeże i obawiam się, że brzydko ta mata będzie wyłazić spod niego.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
stychaz 20:09, 09 cze 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Hmm a jakby tą mate założyć na zakładkę (tak jak obszywa się materiał i wcisnąć pod obrzeże?

____________________
Justyna - Wersja mini mini
Ozz 20:13, 09 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Nie chodzi mi, że brzegi, bo tak jak sugerujesz - wcisnę je pod obrzeże. Tylko jak jest mniej żwiru i się ,,stąpnie" nogą to żwir leci na boki (zwłaszcza, że nie jest ,,zaklinowany" jak pod spodem mata) i się ukazuje takie czarne obrzydliwstwo
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
stychaz 20:22, 09 cze 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Ok, już rozumiem. O tym nie pomyślałam sama zastanawiałam się nad placykiem żwirowym u siebie i myślałam, żeby położyć matę ale w takim razie chyba z niej zrezygnuję.
A może spróbuj jakoś wyeksmitować mrówki?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Tess 22:35, 09 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ozzi, na mrówki podobno wrotycz skutkuje.
Pszczólka tak pisała (chyba że się mylę - co do Pszcżólki).

Fajnie, że już zaczęliście
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 23:14, 09 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Tess - próbowałam: cynamon, proszek do pieczenia, gnojówkę z pokrzyw z dodatkiem wrotyczu też (choć na wrotyczu doskonale mszyce siedzą), mleko, zalewanie wodą, tańce obrzędowe i modlitwy... nie podziałało niestety :/

Po prostu mieszkam na mrowisku i muszę na to znaleźć radę. Ostatnio sypię im taki ,,cukier" ze sklepu na mrówki i faktycznie zdychają. Choć jak posypałam parę dni temu delikatnie to był spokój, a wczoraj kora wiśni dosłownie była czarna (na szczycie mają hodowlę mszyc)i właziły nawet do środka pnia (!) przez jakąś dziurkę. Mnie już nerwy puściły i obsypałam trutką gdzie mogłam. Dziś jest spokój.

U mnie mrówcze dziurki znajdują się po całym ogrodzie tak co 30 cm :/

Ale lawenda pewnie sobie poradzi... Będę mieć dużo lawendy
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 23:31, 09 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Lubię lawendę
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 00:00, 10 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
A wiesz, co ja bym dała za skrawek cienistego ogrodu jak u Ciebie? Uwielbiam rośliny do cienia i półcienia, są obecnie moim ,,konikiem" a dane mi żyć na nagrzanym mrowisku... a to złośliwy los

Choć może ze dwie rodgersje gdzieś tu ,,przytulę"
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies