Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

beta 09:15, 12 cze 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
zaglądam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 12:44, 12 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta odmiana, której fotkę mi sprezentowałaś, ma delikatny zapach, znam ją od dawna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ozz 16:53, 12 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
stychaz 17:02, 12 cze 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Mini pomidorki, cebulka, poziomki - mniam

Życzę powodzenia z grujecznikiem
A z bluszczem i powojnikiem fajny pomysł, ja mam u siebie powojnika z winobluszczem.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Ozz 22:19, 12 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Relacja z frontu. Dwie dziury i rowki. Grunt wcale nie taki przepuszczalny jak by się wydawało. Litr wody długo nie chciał wsiąknąć :/ Trzymajcie kciuki by jutro udało się żwir zorganizować.

Na takiej małej przestrzeni najtruniejszą rzeczą przy zmianach jest logistyka Człowiek kupi worki z korą, ziemi kompostowej, parę roślin i już okazuje się, że nie ma się gdzie ruszyć, o przekopywaniu rabat nie wspominając

Dziury i rowki. Perz niestety już odrasta. Mam nadzieję, że nie skolonizuje mi żwiru.

Ano jeszcze pytanie - trwa dyskusja czy żwir rzeczny w ciepłej tonacji czy szaro-niebieskiej? Jak głosujecie?

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
nicol21 13:11, 13 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
a co będzie w tych dołkach? ot dołki czy je czymś zabezpieczycie?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Ozz 18:31, 13 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Dołki będą dołkami, tylko ze żwirem w środku.

Małżowie, jak to małżowie - mówisz prosto, robi jeszcze prościej. Coś tam wspominałam jeszcze o pogłębianiu dołów (czy fachowo studni chłonnej), profilowaniu spadków zanim się sypnie żwirem... wracam, a tu niespodzianka Już nie pogłębię dołów ;P


udajemy, że nie widzimy worków (śmieję się, że wygląda jakbyśmy skład budowlany w ogródku otworzyli ) Dla pytających -nic nie kładliśmy pod spód, bo w ziemi prowizorycznie są porobione rowki odwadniające teren do dołów. Mam nadzieję, że nie będzie inwazji chwastów...

Nie wiem czy zdjęcie oddaje, ale ładnie się ten prosty, rzeczny żwir spasował z kostką. Ma się wrażenie, że się wypoczywa nad rzeką.

Sadzenie roślin coraz bliżej
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
stychaz 19:16, 13 cze 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
A odgraniczyliście czymś kamienie od trawnika? Mogę zapytać ile kg poszło Ci na ten placyk?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Ozz 19:46, 13 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Tak - na poprzednich fotkach widać - daliśmy w ramach odgranicznika ekobord (wysokości 4,5 cm).

Liczyłam zapotrzebowanie na kamień - 1,5m (szer.) x 3m (dł.) x 0.05m (grubość.) = 0.225m3.

Obstawiam, że weszło około ćwierć lub jedna trzecia kubika, bo jeszcze się trochę ubije.
(Kupowaliśmy sypany - można było minimum kupić pół kubika, także części nadprogramowej po prostu nie załadowaliśmy - wyniosło nas to 60zł)

Czasem sprzedają na kilogramy i każdy kamień inaczej waży, ale trzeba zakładać, że 1m3 żwiru waży około 1500-1600 kg.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
stychaz 20:11, 13 cze 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
No tak, zapomniałam przepraszam za pytanie o ogranicznik.

Dzięki za wykładnię kamieniową
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies