Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 18:19, 31 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Kaśka, weź Ty mi powiedz GDZIE?
____________________
ogród pod lasem
Kokesz 21:43, 31 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
UrsaMaior napisał(a)




Przepięknie chciałabym tak umieć skomponować ogród

Co to za roślina o bordowych listkach, fajnie ożywia kocimiętkę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Johanka77 22:24, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
kwartet napisał(a)
A co ja mam tłumaczyć , ja niewinna jestem jak by co.
Asiu pięknie dziękuję to to.


I jeszcze udaje niewiniątko Pięknie!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
kwartet 22:28, 31 maj 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Penstemon palczasty Husker Red .Bardzo polecam za kolor liści kwitnienie i superaśne owocostany zdobi cały rok jest częściowo zimozielony i się sieje( nie nachalnie) same plusy i jeszcze nie widziałam żeby na coś chorował. dark tower jeszcze mam też polecam.
Magara 22:54, 31 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Kwartecik - pięknie wszystko skomponowane i posadzone, Iza - pięknie obfotografowane
Jestem tak padnięta, że mogę tylko podziwiać, bez żadnej napinki, że sama mam bajzel, nawet moja zazdrość na Wasze widoczki padła ze zmęczenia
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magda70 12:06, 01 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Dziewczyny, macie dużo fajnych bylin....
Zaczynam się gubić już ze zdjęciami w tym wątku

A skoro już dużo fajnych to wrzućcie u mnie w wątku byliny kwitnąca na biało, różowo, fioletowo...takie co się nie rozsiewają i nie rozłażą kłączami. Mam do obsadzenia ponad 20 m więc pole do popisu jest
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
kwartet 14:14, 01 cze 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
To jeszcze musi nam podrzucić warunki glebowe jakie masz.Bo jak chodzi o twoje włości nad jeziorem to czytałam że mokro miejscami mocno.
Magda70 14:18, 01 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
kwartet napisał(a)
To jeszcze musi nam podrzucić warunki glebowe jakie masz.Bo jak chodzi o twoje włości nad jeziorem to czytałam że mokro miejscami mocno.


Mokro
Ale jak miesiąc nie pada to sucho

20-30 cm znośnej ziemi potem piach.
Obornik jest i własny kompost więc jest czym sypać.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
kwartet 17:06, 01 cze 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Krwiściągi wszelakie; alchemilla erythropoda,conjuncta, mollis;krwawnice;sadziec little boy np;wiązówka kahoma np;rdesty: bodziszki czerwone,żałobne ,fay Ann,Ann Tomson,Ann Folkner i pewnie sporo innych;tawułki pumilo,amsonię mogła byś spróbować to tak na szybko.
Zakładam że słoneczna rabata no i oczywiście trawy obowiązkowo do tego( asterki to nie wiem czy by zniozłyby zalewanie ale bym spróbowała i jeszcze vernonia ta to nawet lubi)
Magda70 20:06, 01 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
kwartet napisał(a)
Krwiściągi wszelakie; alchemilla erythropoda,conjuncta, mollis;krwawnice;sadziec little boy np;wiązówka kahoma np;rdesty: bodziszki czerwone,żałobne ,fay Ann,Ann Tomson,Ann Folkner i pewnie sporo innych;tawułki pumilo,amsonię mogła byś spróbować to tak na szybko.
Zakładam że słoneczna rabata no i oczywiście trawy obowiązkowo do tego( asterki to nie wiem czy by zniozłyby zalewanie ale bym spróbowała i jeszcze vernonia ta to nawet lubi)


Kwartecik, dziękuję Ci bardzo...lista długa i ciekawa. Coś na pewno wybiorę
Taaa trawy koniecznie- to u mnie jest obowiązkowe
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies