Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 12:39, 24 paź 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Magleska napisał(a)
Iza niesamowite klimatyczne fotki świetne, super i zachwyt zostawiam



No Czuję się usatysfakcjonowana;D
____________________
ogród pod lasem
April 12:44, 24 paź 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
UrsaMaior napisał(a)


Jola, na dwóch pierwszych fotach Virgin z Twoją żurawką. Powiem Ci, że po prostu oszalałam na jej punkcie! Mam nadzieję, że ładnie przezimuje, a jeśli nie (tfu tfu!), to będę sępić nowe sadzonki. Ona jest OBŁĘDNA!

Te pelargonie to taki fluo-róż Krzyś posadził, sam, samiutki, w dwóch rządkach na mijankę I calutki sezon mu kwitną, skubańcowi

Z tym dachem to też mam taką nadzieję. Najważniejsze, że lukarn nie będzie.


Żurawkami się nie przejmuj, zimują bez problemu. Wiosną obrywasz brzydkie liście i dalej szaleją. Przy tej odmianie nawet mało obrywałam liści, jest częściowo zimo/zielona/fioletowa. Jakby co to z sadzonkami bez problemu, ja lubię dzielić żurawki. A te wyjątkowo szybko przyrastają, więc jest z czego robić nowe. To też jedna z moich ulubionych odmian (Dark Secret).

Już kojarzę te pelargonie, przypomniało mi się jak opisywałaś wybór i sadzenie przez młodego ogrodnika.

Po ochłodzeniu i deszczu wiele roślin u mnie znacznie poprawiło swoją kondycję i jeszcze się stroi w kwiatki. Jesień nie powiedziała ostatniego słowa.
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 12:48, 24 paź 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Oj tak, to prawda. Dobrze podlało i od razu lepiej. Było pięknie, ale zbyt sucho.
Powiem Ci, że ja nigdy wielką fanką żurawek nie byłam. Nie chciały też za bardzo u mnie rosnąć Świetnie sprawuje się Citronelle, żyje i rośnie też zielono-różowa od Mrokasi. Mam nadzieję, że Twoja też się zadomowi, dostała moc dobroci w nóżki. Zauroczyła mnie po prostu.
____________________
ogród pod lasem
April 12:54, 24 paź 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Do ciebie super by pasowały tiarelle. Ja mam jedną, Iron Butterfly i też mnie zachwyciła. Podzieliłam kępki na pół ale już widzę że ma potencjał. Kupowana u Bianki w Skubiance. Są niższe, bardziej zwarte i mają białe i kremowe kwiatuchy bardzo gęsto kwitnące. Cudo.
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 13:08, 24 paź 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Mam jedną, ale nie znam odmiany. Muszę sprawdzić jak się ma, bo rośnie na uboczu i jakoś nie zwracam na nią uwagi...
____________________
ogród pod lasem
Pszczelarnia 13:18, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
UrsaMaior napisał(a)



Czy ten złocień zimuje? Ma nazwę?

Piękny ogród jesienny - miło się ogląda.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:22, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)
Do ciebie super by pasowały tiarelle. Ja mam jedną, Iron Butterfly i też mnie zachwyciła. Podzieliłam kępki na pół ale już widzę że ma potencjał. Kupowana u Bianki w Skubiance. Są niższe, bardziej zwarte i mają białe i kremowe kwiatuchy bardzo gęsto kwitnące. Cudo.


Jest też taka zwykład gatunek, tiarella (sercolistna) cordifolia - bezproblemowe cudo. A odmiana 'Brandywine' śliczna.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
UrsaMaior 13:43, 24 paź 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Pszczelarnia napisał(a)


Czy ten złocień zimuje? Ma nazwę?

Piękny ogród jesienny - miło się ogląda.


Tak, oba moje złocienie zimują. Ten akurat nazywa się Isabellarosa Musiałam kupić, sama rozumiesz
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 13:44, 24 paź 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Pszczelarnia napisał(a)


Jest też taka zwykład gatunek, tiarella (sercolistna) cordifolia - bezproblemowe cudo. A odmiana 'Brandywine' śliczna.


Muszę je sobie obejrzeć, między paprocie faktycznie mogłabym je dorzucić.
____________________
ogród pod lasem
Pszczelarnia 14:07, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
UrsaMaior napisał(a)


Tak, oba moje złocienie zimują. Ten akurat nazywa się Isabellarosa Musiałam kupić, sama rozumiesz


Powiedz, gdzie kupiłaś różową Izabelę. Rozumiem. A jakże!

Zwykłą sercolistną mogę Ci dać wiosną. Chętnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies