Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 23:54, 16 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ogódek w koszyczku

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 00:01, 17 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
ModraSowa napisał(a)
Ja tu pisze a Ty w tzw. miedzyczasie takie zdjęcia dodajesz. Piekna szałwia. Oglądałam dzisiaj,nawet nie wiedziałam,ze jest tyle odmian.
A. jeszcze kwestia Twoich powojników. Pisałas u mnie odmianę, ale to chyba nie jest dokładna nazwa, jaki masz kolor?

O ile pamiętam (jutro po południu sprawdzę) to jest to powojnik Jackmanii. Z tego co pamiętam, kwitnie na fioletowo, wydaje się, że kwiaty mają podobny kolor do Twoich.
Zmykam spać, bo jutro wcześnie pobudka
Dobranoc dziewczyny Miłych snów
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ModraSowa 00:05, 17 cze 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
I ja zmykam, dobrej nocy
____________________
Ania Ogród to życie
marta_d 09:03, 17 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
dajana napisał(a)


Jakie masz piękne róze Agnieszko jak się zwie ta biała? a takiej ilości bodziszków u nikogo nie widziałam . Nie martw się hortensje szybko rosną ale trzeba je wiosną przycinać ja głupol nie przycięłam dwóch tej wiosny i mam nieciekawe Te które porządnie przycięłam urosły w busz a dwie maja średnio ładne korony a niżej gołe patyki .Żal mi było bo myślałam ze będą dzięki temu większe to błąd bo właśnie te nie przycięte są marne. Kiedy czytam wasze marzenia z Sową przypominają mi się moje nieprzespane noce na przezywaniu cudzych pięknych ogrodów .Rozumiem tę tęskotę i ogromne pragnienie posiadania ogrodu już! Z czasem jednak serce się uspokaja a oczy zatrzymują na dłużej dokonując wolniej wyborów .Ogrodowisdko uczy tez cierpliwości mnie nauczyło pewnie ze bym już chciała mieć ogród ale bez błedów ,wydanych pieniędzy z rozwaga nie tak jak na początku Kupowałam i zapalałam się do wszystkiego a potem ginęły pięknosci w chwastach bądź zle dobranej glebie .Uczę się i wychodzę na tym lepiej. W miedzy czasie rosna mi róze ,hortensje serby i tuje To prawie wszystko co posiadam oprócz drobnych innych roślin a radośc i tak jest ogromna U ciebie widze więcej pięknych roślin a róże prześliczne


piękna jest ta róża na wejściu reprezentacyjna wiesz jaka to odmiana? wydaje mi się, że mam podobną cyknę fotę
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 09:06, 17 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Napia napisał(a)
Hortensje przymierzają się do kwitnienia. Uwielbiam patrzyć, jak się stroją i z każdym dniem są coraz ładniejsze

.


piękna jest ta hortensja jaka to odmiana? takiej jeszcze poza gazetami nie widziałam u nikogo w ogrodzie inna niż wszystkie i kolor jaki piękny czy to jest bukietowa hortensja ?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 09:08, 17 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Napia napisał(a)
Z rabatki przed domem, która w przyszłości będzie wyglądała zupełnie inaczej





Rozchodnik bardzo je lubię, moich narazie nie widać, bo chwasty zasłaniają, ale na weekend mam ambitny plan uporządkowania rabaty wzdłuż płotu
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 09:10, 17 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Napia napisał(a)
Bardzo lubię szałwię



bardzo ciekawy kolor - wpadają w róż w moich okolicach widziałam tylko białe i takie bladoróżowe, te są piękne )
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Napia 23:31, 17 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
marta_d napisał(a)


piękna jest ta róża na wejściu reprezentacyjna wiesz jaka to odmiana? wydaje mi się, że mam podobną cyknę fotę

Marta, białą różę kupowałam w markecie parę lat temu Nie mam pojęcia, jak się nazywa, ale jest naprawdę bezproblemowa, pięknie kwitnie przez całe lato i prawie nie choruje. Teraz muszę ją pryskać na mszyce, ale mszyce są wszędzie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 23:36, 17 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
marta_d napisał(a)


piękna jest ta hortensja jaka to odmiana? takiej jeszcze poza gazetami nie widziałam u nikogo w ogrodzie inna niż wszystkie i kolor jaki piękny czy to jest bukietowa hortensja ?

Hortensja jest u mnie drugi rok, kupiona tak trochę bez pomysłu w pobliskim arboretum. nazwy nie pamiętam, ale spróbuję poszukać. W ubiegłym roku stała w donicy, a na jesień wysadziłam ją do ogrodu. To hortensja ogrodowa, więc celowo nie przycinałam w ubiegłym roku gałązek, by w tym roku zakwitła. Jest jeszcze niewielka, ale mimo to liczę na piękne kwiaty
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 23:39, 17 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
marta_d napisał(a)


bardzo ciekawy kolor - wpadają w róż w moich okolicach widziałam tylko białe i takie bladoróżowe, te są piękne )

U nas fioletowe są najbardziej popularne. Wiem, że lubisz szałwie, gdy się rozsieją, a to zupełnie pewne, mogę Tobie przesłać Mam jeszcze białe, ale kupione w tym roku, więc na razie się aklimatyzują
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies