Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 18:18, 10 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Milka napisał(a)

Ja jeszcze nic nie kupiłam, lilie tylko planuję


Będę podziwiać u Ciebie z liliami powoli daję sobie spokój. Poskrzypka liliowa, z którą walczyłam przez całe lato, zupełnie mnie zniechęca d zakupu kolejnych. A piękne są bardzo
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Milka 10:28, 11 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Masz rację, nieźle się nabiegam za poskrzypką. Zauważyłam, że nie wszystkie lilie atakują. Muszę poczytać, czy jakiś oprysk je zniechęca.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Napia 18:49, 14 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Milka napisał(a)
Masz rację, nieźle się nabiegam za poskrzypką. Zauważyłam, że nie wszystkie lilie atakują. Muszę poczytać, czy jakiś oprysk je zniechęca.


W takim razie muszę się przyjrzeć, których lilii poskrzypka nie tyka. W tym roku dodatkowo postanowiłam j potraktować larvanenem, czyli nicieniami. na pędraki pomogło, więc może zmniejszy też populację poskrzyki, a przy okazji też pomoże na ogrodnice niszczylistkę. Przy poskrzypce zbiera się i niszczy jaja, larwy i owady, ew. traktuję chemią, ale skoro przepoczwarzenie się poskrzypki następuje w ziemi, to co mi szkodzi spróbować
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 18:57, 14 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Wczoraj od sąsiadki przytargałam kilka worków zleżałego kurzeńca. Zamierzam w tym roku wykorzystać go bezpośrednio pod ogórki, część wrzucę na kompost, ale zastanawiam się też czy nie zrobić z niego gnojówki do podlewania np. pomidorów. Beczki jeszcze nie mam, więc chętnie się dowiem, czy polecacie czy warto robić gnojówkę.

A z dzisiaj - posiałam pomidory: aussie, corazon, dziki cherry, san marzano, costoluto di parma oraz majeranek. Jestem ciekawa, czy się u mnie udadzą

W przyszły weekend ruszam do szklarni - jest mała, poliwęglanowa i w związku z tym mam pytanie - czy warto ją odkazić prze nadchodzącym sezonem. A jeśli tak, to jak? Preferuję sposoby ekologiczne, więc zastanawiałam się nad polaniem ziemi rozwodnionym citroseptem. Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i życzę wszystkim dobrego tygodnia
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agania 20:38, 14 mar 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nie wiem jak z tym odkażaniem szklarni, wiem że trzeba umyć przed sezonem i tyle, możesz dodać też do wody
jak się boisz nadmanganian potasu.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Napia 08:30, 15 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Mycie zaplanowane, a nadmanganian potasu to świetny pomysł Dziękuję
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Milka 11:34, 16 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Szare mydło też chyba jest dobre na odkażenie i mycie, a potem ewentualnie przetrzeć Denaturatem. Powodzenia w siewie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
GorAna 22:50, 19 mar 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Agnieszko, widzę, że już zaczynasz wysiewy.
Ja nie mam szklarni, więc do siewu w gruncie jeszcze trochę poczekam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Napia 20:37, 20 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Milka napisał(a)
Szare mydło też chyba jest dobre na odkażenie i mycie, a potem ewentualnie przetrzeć Denaturatem. Powodzenia w siewie


Szare mydło to tez dobry pomysł Mam gdzieś jeszcze mydło potasowe z zeszłego roku, więc może je wykorzystam. A poza tym kupiłam Polyversum - to podobno ekologiczny środek, który zwalcza grzyby chorobotwórcze i stymuluje rozwój roślin. Zobaczymy, jak sobie poradzi w ogrodzie
Staram się używać chemii w ogrodzie tylko w trudnych przypadkach, a tam gdzie jest taka możliwość stosować środki naturalne czy ekologiczne. Być może dzięki temu w moim ogrodzie jest pełno ptaków, motyli i pszczół

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:40, 20 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
GorAna napisał(a)
Agnieszko, widzę, że już zaczynasz wysiewy.
Ja nie mam szklarni, więc do siewu w gruncie jeszcze trochę poczekam


Miałam taki plan ale chyba najpierw muszę oczyścić szklarnię i dać nowej ziemi, a czas na to znajdę dopiero w przyszły weekend. I same wysiewy dopiero potem. Myślę o sałacie, a właściwie o różnych sałatach mniam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies