Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ewulkowy ogród pod lasem początki...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ewulkowy ogród pod lasem początki...

jona 21:31, 05 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
pasjonatkaamatorka napisał(a)
Asiu wysokość nawet do 150-200cm -tak czytałam,moja ma ok 70. Kwitnie od około 2 tygodni.Najbardziej lubi półcień. Mnie się bardzo podoba,łodyga jest sztywna,mam ją za szałwią omszoną "zmiksowaną" z trawami.Muszę zrobić kilka zdjęć jeszcze w szerszym ujęciu
Pod koniec lipca postaram się zebrać nasionka


Czekam więc na zdjęcia . Fajnie byłoby mieć informację, kiedy przekwitnie. Jeżeli będziesz pamiętała o tym. Chyba, że wiesz już jak długo trwa kwitnienie? Na liście osób do nasion chętnie się zapiszę
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
pasjonatkaam... 21:51, 05 cze 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
w jednym artykule czytałam,że kwitnienie czerwiec-sierpień,a w innym artykule ,że nasiona można pobierać na przełomie lipca-sierpnia.Zamówienie przyjęte tylko się przypominaj w tym czasie
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
jona 22:14, 05 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Też przez chwilę poczytałam o kozłku. Z ważnych rzeczy: sieje się od razu, bo po roku nasiona tracą zdolność kiełkowania. Nasion się nie przykrywa ziemią tylko dociska do ziemi, bo do kiełkowania potrzebują światła. Może już to wiesz, ale tym sposobem ja sobie lepiej utrwalę te informacje
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
pasjonatkaam... 23:00, 05 cze 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
jona napisał(a)
Też przez chwilę poczytałam o kozłku. Z ważnych rzeczy: sieje się od razu, bo po roku nasiona tracą zdolność kiełkowania. Nasion się nie przykrywa ziemią tylko dociska do ziemi, bo do kiełkowania potrzebują światła. Może już to wiesz, ale tym sposobem ja sobie lepiej utrwalę te informacje


o tak,tak dokładnie!
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Katkak 21:32, 06 cze 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewcia luknij do mnie jeszcze raz proszę. Poprawiłam kształt tej rabaty. Trochę to brzusio zniejszyłam i chyba udało mi się troszkę złagodzić ten brzeg. Tylko wal prawdą prosto w oczy . A trawska urosną szybciej niż myślisz. Jak chcesz mogę wrzucić zdjęcie mojego miskanta olbrzyma z października 2013 i obecnie i powiem Ci, że aż za dobrze sobie radzi .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
pasjonatkaam... 00:20, 07 cze 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
lecęęę
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 00:25, 07 cze 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Katkak napisał(a)
A trawska urosną szybciej niż myślisz. Jak chcesz mogę wrzucić zdjęcie mojego miskanta olbrzyma z października 2013 i obecnie i powiem Ci, że aż za dobrze sobie radzi .


rosną sobie moje trawki ,sadziłam maluchy ścięte na jeża i poszły w górę już jakieś 50cm ale objetościowo jeszcze cienkie, marzę już o takich wypasionych
foty chetnie przyjmę jak masz
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Katkak 11:17, 07 cze 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
mój miskant olbrzymi - październik 2013r

i zdjęcie z tego tygodnia


















____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
pasjonatkaam... 11:35, 07 cze 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
ależ się wyrobił chłopak rzeczywiście szybko urósł ale nie tylko olbrzym,cała reszta też fajnie się rozrosła,dzięki Kasiu
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
kosolka 11:39, 07 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ewulek, wpadłam sie przywitać Pozrawiam!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies