Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Joku 21:49, 29 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Gdybym miała pewność że u mnie liriope będzie się tak prezentować jak u ciebie to bym nabyła. Bardzo urodziwa roślina.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 17:43, 01 paź 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
sylwia_slomczewska napisał(a)

I nie dałaś znać?

Sama nie wiedziałam którędy będziemy jechać a na miejscu byliśmy już o zmierzchu.
Do Ciebie to trzeba extra się wybrać a nie "przy okazji"
sylwia_slomczewska napisał(a)
U mnie też dziś wiecha tyle, że na kominie Emuś uwiesił

Prawda jaka to radość jak kolejny etap zrobiony? Bo wiecznie jest co robić
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze Twoje liriope kwiat mają nad liśćmi, moje są bladoróżowe, a le kwitną głębiej w liściach i słabo te kwiatki widać

Moja to Liriope muscari Royal Purple.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:49, 01 paź 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Rzut z góry pozwala wnioskować, że przedogródek mocno schudł po Twoich działaniach.
Po 8 latach uprawy warzywnika i wpychaniu w glebę corocznie kompostu, zielonej masy, patyków i słomy, glina wciąż pozostaje gliną. Zwłaszcza po dłuższym okresie suszy. Poziomu pulchności to ona nigdy nie osiągnie.
Omiatanie domowych pieleszy czeka mnie jutro.


Wyrzuciłam z bylin wszystkie orliki, dwa placki z bodziszkiem renarda, bardzo dużo runianki. Ciekawe ile szachownic kostkowatych zostało po tej rewolucji?
No tak, glina zawsze będzie gliną ale na początku drogi oblepiała szpadel i tyle. Teraz zaś da się to ze szpadla zrzucić i nawet się rozsypuje
Pulchności nie osiągnie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:53, 01 paź 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
Joku napisał(a)
Gdybym miała pewność że u mnie liriope będzie się tak prezentować jak u ciebie to bym nabyła. Bardzo urodziwa roślina.

Wolno rośnie ale zaryzykowałam 3 kolejne. Ryzyko było dwucyfrowe, jak na rośliny niewielkie
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
basia3012 16:46, 02 paź 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9806
ryska napisał(a)
Dzisiejsze zdjęcia
Powojniki MSC i Krakowiak


Reniu, co to za zjawiskowy powojnik? Czy MSC? Czym go karmisz?

Widziałam Twoje powojniki, ich kwitnienie w tym roku było cudne. Mogę tylko pozazdrościć takiego kwiatu.
Moje to namiastka Twoich. Co radzisz zrobić aby polepszyć kwitnienie moich?
Moje na początku 2-3-4 rok kwitły lepiej, teraz im są starsze to więcej idą w liście a mniej w kwiaty.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 16:11, 03 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833
ryska napisał(a)
Rzut z balkonu na moje wykopki.
( ryska ku pamięci)


I z dołu na liriope.
Dosadziłam tu śmiałki z kącika wypoczynkowego.
Słomki usunę, bo już się łamią ale fajnie zachodzące słońce odbijało się w kropelkach wody po podlewaniu.

Wyszło mi limonkowo- zielono.
I sadzenie w liniach. Coś nowego u mnie

No i bardzo ładnie wyszło
A co to jest to fioletowe ? Jakaś szałwia ? Czy co ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kordina 19:57, 03 paź 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
anabuko1 napisał(a)

No i bardzo ładnie wyszło
A co to jest to fioletowe ? Jakaś szałwia ? Czy co ?

To liriope
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ryska 19:17, 12 paź 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
basia3012 napisał(a)


Reniu, co to za zjawiskowy powojnik? Czy MSC? Czym go karmisz?

Widziałam Twoje powojniki, ich kwitnienie w tym roku było cudne. Mogę tylko pozazdrościć takiego kwiatu.
Moje to namiastka Twoich. Co radzisz zrobić aby polepszyć kwitnienie moich?
Moje na początku 2-3-4 rok kwitły lepiej, teraz im są starsze to więcej idą w liście a mniej w kwiaty.

Na zacytowanym zdjęciu jest 5 Krakowiaków i 3 Prince Charles ale to bardzo stare zdjęcie. Już dawno nie kwitną.
Maria Skłodowska C. ma białe pełne kwiaty.
Basiu ja uważam, że Twoje są przepiękne i obficie kwitną. Nie chcę się licytować moim powojnikom daję to samo co innym roślinom, ostatnio to była azofoska, bo dostałam jako gratis. Popiól z ogniska też im wiosną sypałam, bo zżerały je ślimaki( jako uprzykrzacz przemieszczania).


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 21:37, 12 paź 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Pomógł popiół, tzn. utrudnił przemieszczanie ślimakom? Mnie się wydaje że im nic nie jest w stanie przeszkodzić.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 11:06, 13 paź 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
Joku napisał(a)
Pomógł popiół, tzn. utrudnił przemieszczanie ślimakom? Mnie się wydaje że im nic nie jest w stanie przeszkodzić.

Nieznacznie pomógł. W tym roku młode pędy powojników były zjadane na bieżąco. Powojnik JP2 zakwitł dopiero teraz jednym kwiatkiem, bo był ulubieńcem ślimaków. Jakiś jeden pęd się odrodził tylko.
Moje ślimaki to te z muszlami. Na temat bezdomkowych się nie wypowiadam, bo ich nie mam u siebie
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies