Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Joku 19:18, 27 kwi 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
U mnie też efekt inny niż zamierzony bo pozwoliłam sobie wykorzystać twój pomysł. Wyrosły nieliczne szachownice, w dodatku są różnej wielkości. Jeżeli się rozmnożą to może w przyszłości będzie lepiej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 19:21, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Tuż obok szachownic kostkowatych będą niedługo zachwycać tawułki: Vision in Red, Astary White i Color Flash Lime. Ja uwielbiam te ich listki, dlatego dla mnie już są ozdobą.



Nad nimi powiewają kokoryczki wielokwiatowe.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:27, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Joku napisał(a)
U mnie też efekt inny niż zamierzony bo pozwoliłam sobie wykorzystać twój pomysł. Wyrosły nieliczne szachownice, w dodatku są różnej wielkości. Jeżeli się rozmnożą to może w przyszłości będzie lepiej.


Podobno to wina zakupionych cebulek a raczej ich przesuszenia w sklepie.
Ja sadziłam po 10 cebulek na kępkę i kwitną maksymalnie 3 kwiatkami. Wsadziłam 200 sztuk.
Też czekam na to rozmnożenie.
Tymczasem usunęłam kilkaset cebulek narcyzów, które miały cebulki jak paznokieć i masę liści.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:35, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Z sukcesem za to rosną szafirki białe
Ten duet z Hakonechloa macra 'Aureola' udany.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:48, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
I przenosimy się do kącika wypoczynkowego a tutaj w donicy róże na pniu S. de la Malmaison mają pąki.

Kulkik Kuklik 'Cocktail Cosmopolitan kupiłam w lipcu 2017 w ilości 2 sztuki.
Na zdjęciu połowa zasobów

Hosty mniej więcej w takiej fazie.

Powojnik Stolwijk Gold marniutko. Efekt suszy. Myślę, czy im nie zrobić jakiś cylindrów wokół korzeni. Forsycja wypija nadmiar wody a Stolwijk Gold i Polish Spirit rosną bardzo blisko niej.



____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nallar 19:56, 27 kwi 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Wczoraj miałam w ręce doniczkę z powojnikiem Stolwijk Gold, ale ze sklepu wyszłam z 'Guernsey Cream'. Nie wiem czy dobrze wybrałam. Czas pokaże.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 19:57, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Kwitną szafirki i nieliczne tulipany.
Acuminata to u mnie królowa. Miałam 5 cebulek, kwitnie jedna. Akurat powodem braku kwiatów na pozostałych jest Kukuś co nie zmienia faktu, że jeden kwiatek na całą różankę wygląda groteskowo
W zbliżeniu nie drażni oczu.

Po drugiej stronie studni.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:01, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Nallar napisał(a)
Wczoraj miałam w ręce doniczkę z powojnikiem Stolwijk Gold, ale ze sklepu wyszłam z 'Guernsey Cream'. Nie wiem czy dobrze wybrałam. Czas pokaże.

Trzeba było brać i ten i ten
Guernsey Cream niedawno przesadzałam do półcienia z totalnej patelki. Z pąkami już. Mam wrażenie, że już mi za to dziękuje. Kwiaty ma piękne, duże.
Ale Stolwijk Gold jest ładny nawet z liści, zachwycał u mnie w zeszłym roku.
Teraz jak dam mu więcej wody też się odbuduje. Kwitnie dwa razy, choć drugie kwitnienie ma słabsze.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Anda 20:04, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33251
ryska napisał(a)
Tuż obok szachownic kostkowatych będą niedługo zachwycać tawułki: Vision in Red, Astary White i Color Flash Lime. Ja uwielbiam te ich listki, dlatego dla mnie już są ozdobą.



Nad nimi powiewają kokoryczki wielokwiatowe.



Cudowne te rośliny. Śliczne bordowe łodyżki i piękne rozwijające się kokoryczki.

Szachownice lubią mieć na wiosnę mokro, bardzo mokro. Potem mogą mieć bardziej sucho, ale wiosną koniecznie mokro.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
marba 20:12, 27 kwi 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Renatko, wstawiłam u siebie fotki powojnika. Gdzieś czytałam, że wszystkie powojniki lubią mieć chłodno w "nogach", tzn trzeba ściółkować ziemię wokół korzenia, żeby zbytnio nie nagrzewała się od słońca.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies