Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 00:23, 28 lip 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Masz rację Asiu, życie potrafi być dobrym nauczycielem. W ostatnim roku wiele złego wydarzyło się w moim, nie tylko ogrodowego. Ale cóż, trzeba iść naprzód- choć nie zawsze to łatwe.
asiach napisał(a)
Ogród to studnia bez dna
I to jaka głęboka.
asiach napisał(a)
... robiliśmy ogród bok po boku, rabata po rabacie. Najpierw trzon - podstawa drzewa liściaste i iglaste, później dosadzaliśmy niższe piętra ...

Asiu u mnie część roślin, które będą stanowiły trzon ogrodu rośnie w donicach (mam świadomość, że to zaledwie garstka tego co będzie potrzebne) . Mam wielką nadzieję, że choć część z nich trafi w tym roku na docelowe miejsce. Ale jakoś prace bardzo wolno się posuwają- ta pogoda mnie dobija.

Przedstawię wam moich ogrodowych gości.
Tego towarzystwa nie zapraszam, samo przychodzi. A tak wyglądają drzewka po ich przejściu


Dla tych drzwi ogrodu zawsze stoją otworem
Dzięcioł czarny

Gacek brunatny



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
katiaxx 19:58, 28 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Aniu, cudowne masz towarzystwo, zwłaszcza dziecioł, ostatnio jestem lekko sfiksowana jeśli chodzi o ptaki, wyszukuję w necie, kupiłam atlas ptaków, czasem coś oglądam, nawet wypatrzyłam w mojej okolicy wilgę, która jest totalnie egzotyczna jeśli chodzi o nasze - często szare-bure ptaszki. No iten gacek , pięknie
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 20:03, 28 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
u mnie wczoraj np było jakieś szaleństwo jeśli chodzi o ptaki - coś podobnego do wróbli latało całymi hordami (brak identyfikacji , na trawniku spacerowało 7 drozdów śpiewaków pierwszzy raz ich tyle (tylu ?) widziałam na raz zimą na naszym jedynym drzewie mamy karmnik, kiedyś chciałabym założyć gdzieś budkę lęgową, w ogóle marzy mi się ogród pełen ptaków, ... bardzo bym chciała żeby znalazły u mnie zaciszny azyl co może z dziciakami i psem nie jest możliwe ... mam w planach zakup poidełek, może to je przyciągnie chociaz na chwilę, byłabym. b. szczesliwa.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
asiach 23:51, 28 lip 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Aniu widoki super, tylko dobrze, że u mnie takich miłych zwierzaczków nie ma Na obrazku, na zdjęciu za murem sąsiada można oglądać.
A dzięcioła miałam i juz go nie chcę. Zniszczył mi nową podbitkę dachu. Robił dziry w poszukiwaniu miejsca na dziuplę
Podbitaka sporo kosztowała a on niszczył żal było na to patrzeć. Wieszałam dzwonki powietrzne żeby go odstraszyć - masakra
anka_ 21:32, 29 lip 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Katiaxx u mnie ptaki mają zapewnioną stołówkę na zimę i poidła w lecie. I bardzo się odwdzięczają- szkodników brak. I nawet pielić umieją- kosy wypieliły wszystkie krokusy i dymkę.
Fajnie jest w zimę - ptaszyska potrafią pukać w szybę jak karma się skończy.
Ach- i mam 2 dzieci, 3 psy i 3 koty.


Wiesz Asiu u mnie na dachu to szkody robił dzięcioł zielony. ale odkąd wycięli pobliskie wierzby to już go nie widuję. A taki był piękny.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 16:31, 31 lip 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Na prośbę Katiaxx- Połączenie kosówki (Pinus mugo var. pumilio) i berberysa Green carpet.
Na tym zdjęciu niewiele widać, roślinki jeszcze młode. Cały czar połączenia oddaje jesień.



Rozmowa była o pumilio więc wstawiam zdjęcia swojej.


Tu od góry.

Nie jestem w stanie tym aparatem zrobić lepszych zdjęć i nie oddają one wielkości, ale ta kosówka ma 15 cm wys i 40 cm szerokości. I jest cudna.

U Przemka była mowa o warzywniakach- no naprawdę mam....


A co ta- pochwalę się jeszcze- zakwitła moja Limelight

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
katiaxx 16:48, 31 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Aniu, dziękuję, wpadnę tu później bo muszę teraz dzieciom oddać komp Wklej więcej zdjęć twoich roślinek jestem b. ciekawa. a zdjęcie berberys + pinuski z koła szkółkarzy które wrzuciłaś na mój watek - świetne, jakoś nie miałam wyobrażenia do tej pory. dziękuję powplatam te pinusy w berberysy - bo miały bardziej piętra.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
anka_ 17:57, 31 lip 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Katiaxx zapraszam

Jak już jesteśmy przy sosnach- Pinus mugo var. pumilio była to przedstawię moje pozostałe Pinus'y.

Sosna kosodrzewina Pinus mugo 'Mops'


Sosna kosodrzewina Pinus mugo 'Jalubi'


Sosna żółta Pinus ponderosa


Sosna czarna Pinus nigra


Sosna pospolita Pinus sylvestris 'Aurea'


Sosna Thunberga Pinus thunbergii 'Ogon'


Kurczę zapomniałam jeszcze o himalajce. To tę piękność dostaniecie w zimowej szacie- na ochłodę.
Sosna himalajska Pinus wallichiana


Dla zmęczonych





____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
katiaxx 18:50, 31 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
niezły zestaw sosnowy, ja mam czarną lub żółtą, smocze oko którą kupił mąż na rocznicę ślubu - skoro już kupił to jest ale nie bardzo ją lubię. Mam tez jedną sosnę bliżej niezidentyfikowaną, szkółkarz twierdził że to bośniacka ja się nie znałam i kupiłam jako bośniacką, zresztą może o na i bośniacka bo ich tez jest kilka, wkleiłam zdjęcia do identyfikacji ale na razie jest cisza, wkleję i do Ciebie może wpadniesz na jakiś trop

oj, jednak nie wkleję bo bo mam jej zdjęcie na innym kom. na którym nie mam internetu, można zwariować .

ale podrzucę wątek

http://www.ogrodowisko.pl/watek/523-identyfikacja-roslin-iglastych?page=32

bardzo ciekawie wygląda Pinus thunbergii 'Ogon'

i mopsik cudny
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardener27 20:47, 31 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anka_ napisał(a)


U Przemka była mowa o warzywniakach- no naprawdę mam....





Widzę że pojawiły się nowe zdjęcia więc jestem i będę chwalał

W istnienie warzywnika nigdy nie wątpiłem Bardzo ładny kolaż nam zaserwowałaś Pomidorki ogórki cukinia fasola wyglądają dorodnie Ja kilka dni temu robiłem zupę krem z cukinii i kabaczka Palce lizać

Ależ Ty imponującą kolekcję sosen posiadasz Ja u siebie mam tylko dwie kosodrzewiny bo boję sie dużych drzew które później ciężko okiełznać

Na taką huśtawkę to od dawna choruję

pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies