Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 18:57, 24 paź 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ogromnie przepraszam, że odpisuję dopiero teraz ale byłam odcięta od internetu.

Kasiu dziękuję, oczywiście masz rację- rozplenica jest trawą cudownie wyglądającą o każdej porze roku, a przede wszystkim jest bezproblemowa.

Dorotko witaj i serdecznie zapraszam do odwiedzin. Brak ogrodzenia spędza sen z powiek. Miałam nadzieję, że uda się w tym roku ogrodzić chociaż jeden bok- ale cóż życie pisze czasami swoje scenariusze. Najgorsze jest to, że kupiłam kilka większych drzewek i nie wiem czy sadzić czy przetrzymać w donicy (hmmm -tylko ile?}

Asiu z ogromną rozpaczą czytałam o zamknięciu twojego wątku. Jesteś moją mentorką, matką chrzestną mojego ogrodu. Mam wielką nadzieję, że przyjdzie chwila twojego powrotu na forum.

Agatko bardzo ci dziękuję za odwiedziny i rady. Owszem czytam wątki- to ogromna skarbnica wiedzy i doświadczenia.

Co do żywopłotu- Długość ok 24 metrów. Szerokość maksymalnie mała , bo z jednej strony jest część sadownicza, z drugiej rabata której ma być tłem. Pomiędzy żywopłotem a tą rabatą będzie pas trawnika- taka droga techniczna do obsługi kaskady oczka. Ma też za zadanie osłonić rabatę przed wiatrem- zwłaszcza zimą i , taras przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Ostatnio bardzo poważnie chodzi za mną inne rozwiązanie- mur- połączenie kamienia i cegły- nawiązujący do grilla i studni.


Miałam jakiś czas temu ogromną przyjemność gościć w Arkadii.






____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Malgosik 14:07, 30 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ładne fotki
fajny macie grill
duże przedsięwzięcie przed Wami
może stawy spowodują obniżenie wód gruntowych
____________________
Ogród na glinie
dorkow0 14:27, 04 lis 2014


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witaj Aniu...
Piękne fotki z wycieczki...
Ja już długi czas nigdzie nie wyjeżdżam, więc musi ogród wystarczyć...
A takie cuda można w przyrodzie zobaczyć...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
anka_ 15:24, 04 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Małgosiu witaj serdecznie. Grill niestety niedokończony, musi poczekać do wiosny. Staw już wykopany. Teraz tylko rozplantowanie ziemi z wykopu i ogarnięcie terenu.

Witaj Dorotko. Wycieczka do Arkadii to było moje marzenie od dawna. Niby nie tak daleko, ale jakoś nigdy nie było po drodze. Wspaniale wyglądały te przebarwiające się drzewa i purpurowe winobluszcze pnące się po murach.
No to może jeszcze jedna fotka- wspaniale wyglądający mur z cegły i rudy darniowej.

Niestety kiepski mam aparat i fotki w niewielkim procencie oddają piękno tego miejsca.


Staw wykopany. Trzeba tylko zamówić most. No i w przyszłym tygodniu ma przyjechać sprzęt do rozplantowania ziemi. Później tylko zaorać, wyrównać, wytyczyć ścieżki i można sadzić. A trochę drzewek czeka. No i dzisiaj przyszło kilkanaście brzóz papierowych.


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Malgosik 16:28, 04 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
no nieźle, kilkanaście brzóz
w hurtowe ilości idziesz
____________________
Ogród na glinie
anka_ 16:49, 04 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Wiesz Małgosiu, bo u mnie jak w piosence "pole, pole, łyse pole, ale mam już plan...." A jak rozpakowałam pakę to stwierdziłam, że jeszcze ze dwa razy tyle muszę zamówić. A brzoza papierowa jest śliczna. Moja dwulatka już zaczyna pokazywać kolorek.

Niestety moim aparatem nie da się cyknąć lepszej fotki. Widoczna siatka to zabezpieczenie przed zającami.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Malgosik 16:58, 04 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ładna kora
____________________
Ogród na glinie
Bogdzia 20:39, 04 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Przeczytałam wszystko od początku. Bardzo fajne klimaty , zwierzatka śliczne choc uciążliwe. Plany też masz świetne no i gril mi się podobał. Będzie cudny ogród, tylko za jakieś trzy lata ale to szybko minie. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anka_ 00:08, 05 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bożenko powiadasz że za trzy lata. Bardzo optymistyczna wizja.
Najważniejsze, że jest plan - dzięki Asi (asiach)- bo wcześniej jakoś nie mogłam tego złożyć w całość.
Szkoda, że drzewa tak wolno rosną. Do tego większość nabytków to maluchy. Najgorszy jest brak ogrodzenia. Rośliny czekają przez to na razie zadołowane na posadzenie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Malgosik 07:57, 05 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
może zrobić ogrodzenie z jakichś ciernistych krzewów?
albo sadzić rośliny pokolei by stworzyły to ogrodzenie, choćby tuje
kiedyś urosną...
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies