Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 10:30, 19 sie 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Asieńko kochana bardzo ci dziękuję. To nawet nie o dołek chodzi, byłam z córą w szpitalu- wracałam tylko się przebrać. Narobiło się duuuużżżo zaległości, a do tego człek sam z tym a ręce tylko dwie. Ale na szczęście się ochłodziło, więc mam nadzieję, że trochę nadgonię.

Katiaxx runiance to nie zaszkodzi. Można łodyżkę urwać i do ziemi- puści korzonki.

Madziu bardzo dziękuję, muszę rozejrzeć się za tą molinią. Poddawać się nie mam zamiaru. W tym roku chciałabym jeszcze wytyczyć ścieżki, żeby móc posadzić iglaki czekające w donicach.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
asiach 10:44, 19 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
anka_ napisał(a)
Asieńko kochana bardzo ci dziękuję. To nawet nie o dołek chodzi, byłam z córą w szpitalu- wracałam tylko się przebrać. Narobiło się duuuużżżo zaległości, a do tego człek sam z tym a ręce tylko dwie. Ale na szczęście się ochłodziło, więc mam nadzieję, że trochę nadgonię.




A ja miałam dołek w związku z pracą ale wychodzę na prostą
Życzę samych radosnych chwil i dużo zdrowia dla córci
magdziam 10:54, 19 sie 2014


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472
Aniu jeśli tak bardzo lubisz iglaki to pooglądaj sobie na forum igiełkowy ogródeczek
____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
anka_ 11:51, 19 sie 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Asiu chyba każdego dopada czasami chandra. Trzeba tylko jakoś się po tym zabrać. Dziękuję ci bardzo i tobie życzę samych pogodnych dni.

Madziu dziękuję za namiary. Cudowne iglaki ma Gosia. Wieczorkiem wrócę przestudiować spokojnie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
ag_zie 14:16, 19 sie 2014


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
praca od podstaw to mnie czeka więc obserwuję z zainteresowaniem!!!!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
anka_ 17:22, 19 sie 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Witaj Agnieszko , nie bardzo jest jeszcze co obserwować ale serdecznie zapraszam.


Kochani mam wielką prośbę o radę. Pod szpadel idzie żywopłot z ałyczy. Odgradza część 'ogrodniczą' od sadowniczo-warzywnej. Stanowi zaporę przed wzrokiem sąsiadów i osłonę przed wiatrem.

Ma jedną zaletę- bardzo szybko rośnie. Choć z czasem to przekleństwo, bo cięcie tego żywopłotu to masakra. A i wygląd pozostawia wiele do życzenia.
Tylko nie bardzo wiem czym zastąpić. A biorąc pod uwagę, że ze względu na musi być zimozielony. Smaragd ? Mam już kawałek- to ten jasno zielony pasek na górze szkicu. Ostatnio coraz bardziej przychylam się ku choinie kanadyjskiej, tylko nie wiem czy to dobry wybór.
A może coś jeszcze innego? Musi to być coś z czym nie będzie problemu z zakupem i to po rozsądnej cenie.
Proszę pomóżcie.


A tak na przekór nadchodzącej jesieni.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
katiaxx 17:34, 19 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
piękne zdjęcia a piórkówka zimą - niesamowita
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
dorkow0 13:29, 22 sie 2014


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witaj Aniu...
Dziękuję za odwiedziny...
Czytam Twoje zmagania z powstawaniem nowego ogrodu i będę Ci kibicować...
Też nie mam wyobraźni przestrzennej i ciągle coś zmieniam, co już rośnie, bo dopiero po jakimś czasie widzę, że powinno być inaczej...
M zdolny, grillo-wędzarnia, rewelacyjna...
Też mam ogród nieogrodzony i sarny mi dokuczają... Tylko, że u mnie tego ogrodzenia dalej nie będzie...;(
Nietoperze są niesamowite, chętnie bym je zaprosiła do siebie...
Dobrych dni życzę i będę podglądać...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
asiach 08:27, 26 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Dzień dobry Aniu!
Wpadne wieczorem i pomyślę nad żywopłotem. A ile jest tych metrów? Tak dla przypomnienia
Jeszcze raz przestudiowałam i nie widzę wymiarów. Poza tym mam pytanie czy musi to być żywopłot mieszany, tzn, zbudowany z różnych roślin i tu też nie mam na myśli tylko zimozielnych i ile jest miejsca na ten żywopłot. Widziałam tam już jakieś rosliny. Może coś więcej na ten temat napisz
Agania 13:29, 10 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Śliczne fotki wiosenne, taakie artystyczne....Papryka cudna , zdrowa i pyszna, aj myślałam, że to bakłażan, warzywnik, bardzo zadbany , to widać na zdjęciu

Czytasz wątki.... więc zamiast ałyczy co na żywopłot, choina kanadyjska będzie dobrze wyglądać, co jeszcze thuje najtańsze, mieszanie kolorami ładnie wygląda, cis drogi ja mam hicksi, u mnie szybko urósł, na O. szefowa poleca świerki serbskie, ja taką zasłonę będę sadzić. Poza tym nie wiem czy chciałabyś teraz liściasty, ale z liściastych może być z buka, graba, pęchęrznicy, bardzo mi się podoba też parawan z róży pomarszczonej rosy rugosy.

To tak naprędce...trochę ci wrzuciłam mam nadzieje na temat

Buziolek

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies