Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 12:02, 05 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Wiesz Małgosiu od strony sąsiada rozważam jakieś cierniste krzewy. Ale to musi być coś porządnego, musi stanowić zaporę od zwierzyny. O ile z zającami jakoś nauczyłam się dawać sobie radę (choć człek uczył się na bolesnych błędach) to bardzo duży problem stanowią sarny i łosie. Sieją naprawdę wielkie spustoszenie. Nic się nie boją, podchodzą w dzień pod same zabudowania.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Bogdzia 21:14, 05 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anka_ napisał(a)
Bożenko powiadasz że za trzy lata. Bardzo optymistyczna wizja.
Najważniejsze, że jest plan - dzięki Asi (asiach)- bo wcześniej jakoś nie mogłam tego złożyć w całość.
Szkoda, że drzewa tak wolno rosną. Do tego większość nabytków to maluchy. Najgorszy jest brak ogrodzenia. Rośliny czekają przez to na razie zadołowane na posadzenie.


Zalezy jakie masz drzewa. Brzozy i modrzewie rosną szybciej niż by się chciało a i inne ani się obejrzysz urosna. Masz racje co do płotu , musisz jakoś zatrzymac zwierzęta , wszelkimi sposobami bo przy ich obecności ogród nie ma szans. Miłego czwartku.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anka_ 23:34, 05 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bożenko pytasz o moje drzewa. Cóż mało tego. Sosny już przedstawiałam. Poza tym rosną świerki - z tych docelowo większych to:
-świerki serbskie Picea omorika

-świerki kłujące Picea pungens
-Picea omorika Pendula Bruns
-Picea abies
-Picea glauca Pendula
-Picea engelmanii Snake
-Picea orientalis Early Gold

Poza tym moja ulubiona jodła koreańska



Z iglaków, poza sosnami, na posadzenie w donicach czekają jeszcze świerki kłujące i daglezje.

Z liściastych brzozy: brodawkowate, żółta, papierowe.

No, rośnie jeszcze klon strzępiastokory Acer griseum, ale on to jakiś specjalnie wielki nie będzie.



Ach, zapomniałam bym o miłorzębie.


Z nowych nabytków w donicach czekają :
-klon tatarski podgat. ginnala
- klon czerwony Acer rubrum 'Brandywine'
- klon jesionolistny Acer negundo Auratum
- dąb czerwony Quercus rubra
- tulipanowiec amerykański Liriodendron tulipifera 'Aureomarginatum'

Modrzewia skasowały mi zwierzaki. piękny ponad 2metrowy. Cudownie sie przebarwiał. Ale ze względu na ochojniki postanowiłam, że w zamian postawię na metasekwoję chińską i Cypryśnika błotnego.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Malgosik 09:52, 06 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
to ty tam będziesz miała arboretum
masz jakiś plan nasadzeń?
____________________
Ogród na glinie
anka_ 21:05, 06 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Małgosiu planów nasadzeń jeszcze nie ma. Jak wyrównam teren w przyszłym tygodniu i będą wytyczone ścieżki to po pomiarach będę myśleć nad konkretami. Plan który mam muszę dopasować w terenie, bo utrudnieniem są przebiegające wzdłuż i w szerz linie energetyczne i wodociągowe. Dodatkowo jest parę sztuk posadzonych które nie dadzą się już przesadzić, nie chcę ich zmarnować a posadzone tak trochę bez ładu i składu.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Bogdzia 19:27, 08 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sporo masz tych drzew , wiele z nich to piękne okazy. Bardzo spodobał mi się dąb strzępiastokory, pięknie się przebarwia.Masz rację świerki serbskie wielkie rosną ale można je ciąc jak się chce mniejszy wzrost osiągnąc. Będzie pieknie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Agania 19:59, 16 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Anek szalejesz, ale mnie się bardzo podoba, tyś ze mnie skóra zdarta
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:03, 16 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gdzieś ty zdobyła strzępiasto korego, ja nie mogę go nigdzie dostać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 21:32, 16 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bożenko przepraszam cię że dopiero teraz odpisuję ale nie pokazało mi się powiadomienie. I bardzo dziękuję za wizytę, tym bardziej cenną, że wiem iż nie możesz za długo przy komputerze czytać. Mój klon strzępiastokory jeszcze młody ale i tak jestem nim zachwycona. Co do serbów to nie będę ciąć. Lubię takie naturalne, majestatyczne sylwetki. (nawet jak z tej czy z tamtej strony troszkę krzywo urósł. Drzew niby sporo, ale to zaledwie niewielki procent tych co potrzeba. No i one takie wyrośnięte, że nie do końce jeszcze je widać w donicach. Średnia wzrostu to jakieś 1,5 m. Ale i tak niezmiernie cieszą.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 21:46, 16 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agatko mówisz, że szaleję...? A ja mam wrażenie że w miejscu stoję. Ostatnie dwa dni dołowałam roślinki, a miałam nadzieję że na zimę będą rosły już na swoich miejscach. A jeszcze tym co rosną w gruncie trzeba zrobić nowe zabezpieczenia przed zwierzakami. Ach te plany...

Co do strzępiastokorego to mój nabytek od Szmitów. A jaki piękny okaz mają oni w swoim ogrodzie. Po prostu cudo.
Jak nie będziesz mogła namierzyć to daj znać, na wiosnę kupię i będę miała okazję odwiedzić rodzinkę spod Krakowa.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies