Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

MoniaF 19:09, 13 paź 2017

Dołączył: 31 lip 2016
Posty: 55
Krakus napisał(a)
hmm..tych co chyba masz na mysli to jeszcze byc nie może...w oczekiwaniu i napewno coś wrzucę

a z ogrodu to nie ma co pokazywac...leje...chwasty rosną...

jedyne co to rozchodniki moge pokazać...coraz bardzie się zbliżają do siebie kolorem...
jeden



drugi


razem...



i z Helmenem (na chwasty nie patrzeć)



Śliczne te rozchodniki - jaka to odmiana?
Cudnie się komponują z rozplenicą.
Iwonka 10:33, 14 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)


jesień zawitała i trzmielina już pokazuje swój urok




Co to za trzmielina? Piękny kolor i fajne z red baronem wygląda
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:39, 14 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)
i moja jedyna prawie skończona rabata




Świetnie ci wyszła ta rabata. Piękne zdjęcie, ciężkie rozchodniki i te delikatne kotki - fajne połączenie. Pilnuj tylko kulek i tego świerka po lewej. Przycinaj na wiosnę, mimo, że będą super wyglądać. Moje kulki przez kilka lat nie widziały sekatora. Każda ma z metr objętości. Od jakiegoś czasu trzymam je w ryzach, ale mniejsze już nie będą, ponieważ są całe puste w środku.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Mirella 17:57, 14 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Też zachwycam się rabatą, piękne połączenie rozchodników z rozplenicami, działka ładna to poszaleć możesz ,u mnie wszystko na kupie .
Trzmielina super, właśnie taką chciałam ,moje też ogniste,lecz głównie chodziło mi żeby miały korkowe wyrostki na pniu ,niestety są inne.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Krakus 08:46, 15 paź 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
MoniaF napisał(a)


Śliczne te rozchodniki - jaka to odmiana?
Cudnie się komponują z rozplenicą.


rozchodniki to chyba najprostszy Briliant...a tego drugiego to nie wiem

połączenie fajne i sprawdzone w wielu ogrodach...pierwszy raz chyba widziałem u Zety i mnie zauroczyło więc przeniosłem do siebie...
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 08:51, 15 paź 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Iwonka napisał(a)


Co to za trzmielina? Piękny kolor i fajne z red baronem wygląda


trzmielina oskrzydlona ale kupowałem na a. jako p[łonący krzew...tak mi sie wydaje że to może być odmiana Compactus bo już kilka lat u mnie rośnie i powoli bardzo ...

Iwonka napisał(a)

Pilnuj tylko kulek i tego świerka po lewej. Przycinaj na wiosnę, mimo, że będą super wyglądać. Moje kulki przez kilka lat nie widziały sekatora. Każda ma z metr objętości.


dzięki za rady...o świrku juz mi wspominalaś i będe przycinac na wiosnę...

ty tniesz czubek tylko czy wszystko po obwodzie?
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 08:56, 15 paź 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Mirella napisał(a)
Też zachwycam się rabatą, piękne połączenie rozchodników z rozplenicami, działka ładna to poszaleć możesz ,u mnie wszystko na kupie .
Trzmielina super, właśnie taką chciałam ,moje też ogniste,lecz głównie chodziło mi żeby miały korkowe wyrostki na pniu ,niestety są inne.


ja z to ogarnoąc nie moge tej przestrzeni i co nie wsadze to się mało wydaje i jak wszędzie wystarcza po 5 sztuk hortek to mi sie wudaje że co najmniej po 10 powinienem sadzic...

muszę sie przyglądnąc tej mojej trzmielinie i zobaczą jaki ma pień bo ja na takie szczegóły nie zwracam uwagi..(na razie )
____________________
Zielonym do góry...
Iwonka 18:18, 21 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)


trzmielina oskrzydlona ale kupowałem na a. jako p[łonący krzew...tak mi sie wydaje że to może być odmiana Compactus bo już kilka lat u mnie rośnie i powoli bardzo ...



dzięki za rady...o świrku juz mi wspominalaś i będe przycinac na wiosnę...

ty tniesz czubek tylko czy wszystko po obwodzie?


Trzmielina oskrzydlona - zanotowane Ze świerkami jest taka sprawa, że przez kilka lat nic przy nich nie robiłam, ponieważ były taaaakie ładne No ale jak to z urodą bywa - nic nie jest na wieki, zatem i świerki zaczęły szpecić. Przycięłam najpierw czubki o 1/3. W tym roku ładnie się zamknęły i planuję przycinać co roku wszystkie młode przyrosty. Jednego dziada tak tnę ze 3 lata i jestem w szoku jak fajnie się zagęszcza zakrywając suchy środek. Teraz jak te świerki są u mnie na tapecie, nic innego ostatnio nie widzę w mijanych ogrodach, jak tylko świerki zaniedbane i może kilka okazów wypieszczonych. Dużych, ale tak gęstych, że na bank musiały być ustrzykiwane. Temat dotyczy nie tylko świerków, ale tez np. jodły koreańskiej czy kalifornijskiej.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 08:36, 23 paź 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
dzisiaj paskudnie ale ostatnio nas mgły nawiedzały i udało sie coś w niedzielę uchwycic



____________________
Zielonym do góry...
Krakus 08:39, 23 paź 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370

____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies