Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Karabela 10:24, 10 sie 2016


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
BasiaLT napisał(a)


Danusiu jak ty jechałaś 180km/h to właściwie też już nie to że szybko jechałaś ale raczej nisko leciałaś


Danusia to nie masz wymówki piracie drogowy i przyjedź do nas... Grupa Wrocławska się Tobą dobrze zaopiekuje - nie będziesz chciała wracać
____________________
Eksperymentarium
AgnieszkaW 10:42, 10 sie 2016

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
lawendulla napisał(a)
Witaj Danusiu
Mam pytanie odnośnie miłorzęba szczepionego Mariken - wydaje się, że w Zimozielonym ogrodzie ten na lewo przy wejściu jest wysoko szczepiony. Ja sobie wymyśliłam 140-150 cm punkt szczepienia, ale już któryś raz mówią mi w szkółkach, że nie ma tak wysoko szczepionych, że by przemarzły. Czy to prawda? Czy Tobie jednak udało się kupić tak wysoko szczepione?


Przepraszam, że się "wtrącę" w sprawie miłorzębu "Mariken". Ja mam szczepionego na wys ok. 2 metrów, rośnie trzeci sezon w wietrznym miejscu, na Jurze, a więc zimy są ostre. Przykrywałam miejsce szczepienia przez pierwszą zimę, potem sobie radził sam.
Jeśli Danusiu niepotrzebnie zaśmieciłam Twój wątek, to proszę przenieś moją wypowiedź do wątku o drzewach.

A teraz coś o Twoim ogrodzie - Danusiu, napiszę tylko jedno zdanie: Jest niedościgły w swojej perfekcji i piękny, ale to zasługa Twoja, Twojej pasji, Twojego fantastycznego poczucia estetyki, umiejętności doboru barw, tekstur, faktur i Twojej ustawicznej w nim pracy, no i jeszcze zapewne pomocy Witka

Pozdrawiam ciepło w ten deszczowy dzień
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Pszczelarnia 10:59, 10 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Odnośnie hidcotowej, te pół metra to chyba będzie trawnik, jeśli nasza petycja wcześniej zaakceptowana...hmmm! teraz nie przejdzie??? Nie rozumiem. Miała być kostka szara, podjazdy szare, teraz w projekcie asfalt i podjazdy czerwone??? Tez nie rozumiem. Ja miałam być pod ochroną (miałam obiecane nie ruszanie rabaty), a nie jestem


Danusiu, wpieram Cię duchem.
Nienawidzę tej miazgi miejskiej i tandety w przestrzeniach publicznych: asfaltów krzywych i nadlanych hojnie (i w ogóle asfaltów), polbruków i betonów, ławek koszmarnych umiejscowionych tyłem do widoków, ciągłych znaków drogowych i pseudodrogowych, barierek na każdym kroku - tego całego chaosu w przestrzeni publicznej. Mówię o mojej zabytkowej "wsi". Twoje miasteczko też zabytkowe. Ładne jest i wymaga specjalnego podejścia.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
lawendulla 11:11, 10 sie 2016

Dołączył: 27 kwi 2012
Posty: 20
Czyli jednak są takie wysokie Ja mieszkam pod Gdańskiem, wiatry zimne bywają. Chyba zaryzykuję
Gardenarium 15:51, 10 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam się i zapraszam do komentowania pod artykułem Zdjęcia są, dużo zdjęć, jak zwykle wybierałam długo. Napiszcie jaka kompozycja najbliższa sercu Waszemu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/468-urocze-ogrody-w-cieniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 16:16, 10 sie 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Jak będzie trzeba wspierać i protestować na ochotnika jestem.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 21:43, 10 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj nabyłam dwa floksy, cztery hortensje Strong Annabelle i jedną Sundae Fraise.
Dwa carexy do donicy. Leje dwa dni, taplamy się w mokrym piachu. Nabyłam dwa nowe lustra do ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:54, 10 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Dzisiaj nabyłam dwa floksy, cztery hortensje Strong Annabelle i jedną Sundae Fraise.
Dwa carexy do donicy. Leje dwa dni, taplamy się w mokrym piachu. Nabyłam dwa nowe lustra do ogrodu.


A ja nakupilem ziemi w promocji - duży worek po 2.99, no jak nie wziąć? Całe auto mam w kompoście i ziemi do iglaków
Lustra? Zmieszczą się jeszcze?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 07:04, 11 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Które chcesz przesadzić, te formowane?


Nom, bo jak mi kiedys beda kazali wykopac to pozostanie tylko piła......

Ciekawe gdzie strong anabelle wyląduje?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 08:12, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)


A ja nakupilem ziemi w promocji - duży worek po 2.99, no jak nie wziąć? Całe auto mam w kompoście i ziemi do iglaków
Lustra? Zmieszczą się jeszcze?


Tak, mam pomysła. W bluszczu.
Ziemi grzech by było nie wziąć. Dobrze zrobiłeś, a jak w samochodzie? ok?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies