Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Mala_Mi 10:33, 11 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)


Myślałyśmy o tym nawet, ale do domu trza było wracać.


Szkoda..... zaproszenie nadal aktualne.
Mam już pokój na górze i nie trzeba korzystać z hoteli.

Wpis o locie nisko z prędkością 180 na godzinę.. dobre Niestety do mnie albo prawdziwy samolot, albo droga przez mękę... szans na autostradę raczej nie ma..

A floksy mi w tym roku zjadły.. opuchlaki. Zostawiły RH, żurawki, rozchodniki (rok temu wlałam tam znerwicowana chemię, nicienie przez 2 lata nie pomogły), a przeprowadziły się na floksy.. kwitną słabo a liście jak koronki łowickie

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 11:21, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najgorsze w ogrodzie są opuchlaki i Cylindrocladium buxicola. Nie ma szans na wygranie walki. Ja też zainwestowałam ostro w nicienie i porażka. Mniej, ale są, więc co z tego? Przyjdzie niedługo zaprzestać pracy i iść na emeryturę.
Niech się inni martwią lub cieszą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:23, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zielona napisał(a)
Paluch przybiegłam odcisnąć. Naoglądałam się w nocy pięknych obrazów z Twojego ogrodu, zaciekawiły mnie nowe lustra /chyba jednak sroką jestem / , zachwyciły mnie cieniste rabaty z artykułu na głównej /ależ zestaw fotek zaserwowałaś!/ i... wirtualnie zostawiam realne słońce, które od rana pięknie nam dzisiaj świeci.
Buziaki!


Rano zimnooo, 10 stopni, ale słoneczko dotarło. Przydałoby się jutro i w weekend.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Donia72 11:27, 11 sie 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
U mnie dziś 21 st. i świeci słoneczko, ale jest wiatr
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Sebek 12:54, 11 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)


Tak, mam pomysła. W bluszczu.
Ziemi grzech by było nie wziąć. Dobrze zrobiłeś, a jak w samochodzie? ok?


Dziś rozpakuję, ale syf straszny Będzie okazja odkurzyc
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:43, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skosiłam, bo dwa dni lało, trawa wysoka była.
Sprzątnęłam w furtce i zamiotłam ulicę.
Pogadałam z przechodniami
Przycięłam róże.
Zamiotłam w bramie
Z wazy wyjęłam hortensję a wstawiłam różę (różową - drobną).
Wsadziłam śmieszne celozje grzebieniaste.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:44, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Biją po oczach kolorem.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:44, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_snopek 17:45, 11 sie 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Danusiu pamiętasz jakie odmiany tulipanów miałaś w donicach posadzone ??
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Gardenarium 17:55, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pamiętam. Wszystkie wymieniam, także te w gruncie:

Lasting Love, Black Parrot, Princesse Irene, Ronaldo, Black Hero,
National Velvet, Gorilla, Burgundy Lace, Purple Lady, Pittsburg, Night Club, Snow Crystal, Exotic Emperor, Silver Parrot, Crispion Sweet, Victorias Secret, Dolls Minuet, Rococo, Rosy Delight, Apple Deloght, Cherry Delight, Apricot Delight, Cosmopolitan, Target, Blue Beauty, Sunset Miami, Cumnnis, Dallas, Curly Sue, strzępiasty mix, Honeymoon, Weisse Berliner, Harmony, Ballerina, Brown Sugar, Ballade, Belicia, Thesire, Headliner, Oviedo, Fiery Club, Dallas.
Coś pominęłam zapewne. Ale z grubsza te.

Plus mieszanki różne angielskie.

Jeszcze znalazłam:

Orange Princesse, Artist, Tres Chic, Ivory Floradale, Ballerina, Day Dream, Showcase, Black Hero,Orange Emperor, Belfort, Slawa, Merlot, Jan Reus, Purple Bouqet, Vincent van Gogh.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies