Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Sebek 23:05, 30 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ewa dobrze radzi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
stychaz 06:48, 01 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
To dam mu na razie zyć
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 13:20, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Limka napisał(a)
Kusi mnie ten żywopłot z cisa. W jakiej odległości od ogrodzenia posadzić T. Hicksii - wys np. 50-60 cm? Danusiu mogę poprosić o namiary na PW gdzie można niedrogie i gęste egzemplarze Hicksii kupić?


Ja bym sadziła prawie po płocie żeby na powierzchni ogrodu nie tracić, ale optymalnie to 40 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:23, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stychaz napisał(a)
To znowu ja z moimi pytaniami odnośnie cisa

Zaszalałam i wczoraj posadziłam 30 sadzonek i dzisiaj ledwo się ruszam
Idąc za radami upychałąm sadzonki tak blisko jak tylko się dało (posadziłam po 2 obok siebie)





Jak sądzicie przycinać go jeszcze teraz czy dać spokój i zrobić to na wiosnę?
Jeżeli przycinać, to na jakiej wysokości? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi


Zgodnie ze sztuką należy poczekać do wiosny z cięciem. Ale ja oczywiście bym ucięła. Ale na jaką wysokość to zbyt trudne pytanie.
Po prostu uformuj schodki. Tylko, że powinny być posadzone cisy przynajmniej w dwóch wysokościach, aby tych na dole schodków nie ścinać zbyt dużo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 12:56, 03 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
gardenarium napisał(a)


Zgodnie ze sztuką należy poczekać do wiosny z cięciem. Ale ja oczywiście bym ucięła. Ale na jaką wysokość to zbyt trudne pytanie.
Po prostu uformuj schodki. Tylko, że powinny być posadzone cisy przynajmniej w dwóch wysokościach, aby tych na dole schodków nie ścinać zbyt dużo.


Dziękuję Danusiu za informacje. Z tym sadzeniem dwóch wysokości, to mnie trochę zmartwiłaś. Ale jak znajdę odpowiednią, to sobie wymienię a na te z pewnością znajdę inne miejsce

Czy możesz mi jeszcze powiedzieć ile realnie średnio rocznie rośnie cis? W opisach znajdowałam informację, że ok 10 cm na rok, w centrum ogrodniczym Pani mi mówiła, że 2-3 cm. Jak to z tym cisem jest?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 23:15, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdecydowanie więcej niż 10 cm. To także zależy od podlewania, nawożenia i podłoża jakie mu dasz do dołka. Nie podlewany może wcale nie urosnąć.
To wolne rośnięcie cisa to mit, rosnie tyle ile trzeba. tylko zapewnij mu odpowiednie warunki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 08:28, 05 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Dzięki za pocieszenie
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Pszczelarnia 14:05, 05 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, robię księgę ogrodową "porad ogrodniczych Danusi" (jedna lady z mojego ulubionego ogrodu - Stone - wydała coś takiego ).. Skrzętnie notuję Twoje doświadczenia, wypowiedzi... etc. Logiczne, proste i realne!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pwl 19:02, 05 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925



stychaz napisał(a)


tutaj widać ładnie roczny przyrost, same jasnozielone gałązki. na oko to ponad 10 cm.
____________________
paweł
stychaz 09:47, 06 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Pwl napisał(a)


tutaj widać ładnie roczny przyrost, same jasnozielone gałązki. na oko to ponad 10 cm.


Pani, która sprzedawała mi te sadzonki, pokazywała mi, że ich roczny przyrost to był 2-3 cm
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies