Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Syla 18:36, 09 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Również bym coś napisała , ale ugryzę się w jęzor ...... Dana ma rację !
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
bociek 19:48, 26 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Danusiu, mam pytanie.
Jestesmy poniekad w posiadaniu dwoch, ogromnych, starych cisow. Z jednego trzeba zrezygnowac. I teraz pytanie, czy da sie taki wielki krzew bez uszczerbku przesadzic? Czy mozna go przyciac pod zywoplot, czy raczej marne szanse na przesadzenie z sukcesem?
Chcialam znac Twoje zdanie zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje (wyciecie, wykopanie, przesadzanie, ciecie...)
Drugi ten w tle po lewej do przyciecia chyba w kule... Tez nie wiem ile moge go podgolic, zeby nie zmarnowac
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 23:58, 27 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Boćku - ile ja bym dał za takiego cisa. Według mnie warto go przesadzić - tylko nie wiem czy człowiek da tu sobie radę sam - będzie potrzebna pomoc maszyny, a co najmniej traktora

Według mnie na kule ich nie rób - tylko na bonsai, bo formę mają idealną - na pewno widziałaś te okaz w ogrodzie nowoczesnym - zrób coś podobnego - uda się
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Juzia 00:05, 28 lut 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Sebuś ... Ty naprawdę czytasz mi w myślach!!!
Tylko ja się nie odzywam, bo się nie znam...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
justi 00:17, 01 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Boćku ja mam taką kuleczkę, przycinaj na pewno ładnie się zagęści



widok z okna
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 21:47, 01 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
bociek napisał(a)
Danusiu, mam pytanie.
Jestesmy poniekad w posiadaniu dwoch, ogromnych, starych cisow. Z jednego trzeba zrezygnowac. I teraz pytanie, czy da sie taki wielki krzew bez uszczerbku przesadzic? Czy mozna go przyciac pod zywoplot, czy raczej marne szanse na przesadzenie z sukcesem?
Chcialam znac Twoje zdanie zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje (wyciecie, wykopanie, przesadzanie, ciecie...)
Drugi ten w tle po lewej do przyciecia chyba w kule... Tez nie wiem ile moge go podgolic, zeby nie zmarnowac


Takie przesadzałam bez podgalania Dasz radę bo mają zwarte korzenie. Chyba, że mają 3 metry to możecie nie udźwignąć bryły. Avantem bym przesadziła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 22:25, 01 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Boćku, wynajmij koparkę. Żeby im się nic nie stało.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 07:52, 02 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może po wykopaniu wciągnij na płachtę i przeciągnijcie w kilku "chłopa" w inne miejsce
Na plandece jedzie jak na sankach i ziemia się nie poobsypuje z korzeni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 19:03, 02 mar 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ooooo, dzieki Kochani za taki odzew No to w takim razie bedziemy probowali go przesadzic
Mysle, ze jeszcze w tym miesiacu, ale to juz nie ode mnie zalezy
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 20:00, 02 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No, musisz zorganizować wiadomo kogo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies