Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Sebek 20:39, 28 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może wystarczy tylko je zwapnować. Jednak jeśli Ci się chce, to przesadź.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 12:31, 29 sty 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wiosna bedę wykońywać murki gabionowe i ścianę wodną obok tego żywopłotu. Chyba zatem będzie lepiej je wykopać aby ekipa ich nie uszkodziła. Jestem taka niecierpliwa i za wcześnie zasadziłam żywopłot
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 13:28, 29 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to skoro tak to jasne - podłoże wykorzystasz gdzie indziej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 20:23, 29 sty 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zobaczymy, rewolucję zacznę wiosną
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 10:04, 31 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej wykopać i wtedy roboty zostaną wykonane bez stresu, a potem cisy na nowo wsadzisz do dobrej ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 21:27, 31 sty 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tak też Danusiu zrobię, wykopię, wykonamy murki i ścianę wodną i na nowo je posadzę tym razem w ziemi o neutralnym Ph
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zegrzynka 10:33, 08 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Witam wszystkich. Jestem tu nowa Ale zaczytana od wczesnego września
Mam pytanie odnośnie cisa ale troszkę z innej beczki i mam nadzieje że nikogo nie urażę..Jak ciąć żywopłot z cisa by nigdy nie owocował?? Mam dwójkę małych chłopaków których wyobraźnia daleko mnie przerasta... No i naczytałam się o tym że cisy są bardzo trujące... więc szukam alternatywy i szukam i szukam...nie mogę pozwolić sobie na świerki serbskie bo na 1000 metrowej działce mam 15 już 7 metrowych sosen a nie chce mieć całkowitego cienia. Z kolei mój M niecierpi tui z całego serca. Zaczynam się skłaniać do cyprysika Lawsona Columnaris ale obawiam sie że przemarźnie i bedzie raczej szpecił niż osłaniał a to front...Pomóżcie..Z góry dziękuję.
____________________
Pozdrawiam - Monika
Sebek 19:56, 08 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Odmiana hilii nie zawiązuje owoców - hicksii już tak - także posadź tą pierwszą.

A żywopłot wcale nie musi być iglasty W sumie jest tylko potrzebny tam, gdzie nie chcemy, aby nam ktoś zaglądał - czyli okolice tarasu lub wejście. w dalszych częściach dałbym inny - zobacz
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1405-zywoploty-strzyzone-lisciaste
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Zegrzynka 20:16, 08 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Dzięki wielkie za odpowiedź. To jest strona frontowa od drogi coprawda mało uczęszczanej ale wiadomo jak szybko to się teraz zmienia. Dotarłam do wątku o choinie kanadyjskiej i teraz rozważam czy uda się utrzymać na odpowiedniej wysokości i czy nie zabierze mi za dużo ogrodu bo przecież rośnie szeroko...no ale od czego mamy nożyce
Podobają mi się ekrany z cisów i chyba tylko dzieci powstrzymują mnie przed ich sadzeniem w ogrodzie choć trochę szkoda bo rośliny długo rosną a dzieciaki podrosną, wyjdą z domu i tyle. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam - Monika
Gardenarium 17:06, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przecież cięty żywopłot nie wytwarza owoców, a dzieci w końcu są pod opieką, nie chodzą po ogrodzie i nie wyjadają co tam rośnie. U tylu osób mimo posiadania małych dzieci cisy rosną i nic się nie dzieje.

Choina dobrze znosi cięcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies