Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 22:38, 05 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dla mnie cisy są najważniejszym gatunkiem do prowadzenia form strzyżonych. Zadziwia mnie ich zdolność do odrastania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 15:18, 09 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam jeszcze pytanie: zgłębiłam temat cisów. Na ekran wezmę mieszańce Hicksii albo Hilli, jednak. Ale chcę zrobić takie kostki, coś jak filary, pilastry przejście w osi widokowej, sadzić po jednym czy po cztery w kwadratach. Czy jeden utworzy kostkę? Chodzi co prawda nie o żywopłot a o kostki z 2 stron przejścia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 15:30, 09 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja bym dała cztery szt na jeden filar, zależy jakiej ma być szerokości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:58, 15 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Owoce cisa - nasiona są trujące a czerwone osnówki nie





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pamelka 20:22, 26 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Nie wiem, czy był już wspominany wąski, kolumnowy, żółotoigielny cis David?
Rośnie zdaje się do 1,5 metra. Aby dodać kolorów można go wykorzystać
Jeśli nie pokażę malucha



Tylko kto ma tyle cierpliwości, aby czekać aż urośnie ..... ja

rispetto 20:55, 26 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Ciekawą opinię wyczytałem ostatnio na temat takich kolumnowych cisów. Otóż jak osiągnie tak mniej więcej metr to powinno się skrócić go dokładnie o połowę, żeby zachować ów kolumnowy pokrój. W przeciwnym wypadku rozrośnie się u góry, a dół pozostanie wąski. Jak obserwuję swoją Fastigiatę to wygląda mi na to, że tak własnie będzie, ale już np Wojtek nie pokazuje tej cechy.
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
laurowisnia 09:43, 27 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
To zjawisko, o którym piszesz na pewno występuje u Hicksii, ale ta odmiana nie jest opisywana jako kolumnowa, raczej o wyprostowanym pokroju. Wojtek u mnie też nie pokazuje tej cechy, myślałam, że Fastigiata będzie rosła podobnie, zakupiłam ją w jesieni. Czy mógłbyś pokazać swoją?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
rispetto 11:26, 27 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Jak przebrnę w weekend przez śnieg to pstryknę fotkę.
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
ircia 20:33, 27 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
pamelka napisał(a)
Nie wiem, czy był już wspominany wąski, kolumnowy, żółotoigielny cis David?
Rośnie zdaje się do 1,5 metra. Aby dodać kolorów można go wykorzystać
Jeśli nie pokażę malucha



Tylko kto ma tyle cierpliwości, aby czekać aż urośnie ..... ja



Pamelko, ja mam W ubiegłym roku kupiłam właśnie tę odmianę cisa. I też tak jak Ty cierpliwie mam zamiar czekać az urośnie. Mam nadzieję, że poradzi sobie w niezbyt łatwym dla niego miejscu (suchy cień). Przez cały czas po posadzeniu był podlewany, mam nadzieje, że wiosną ruszy w górę
____________________
Ogród Irci
Madzenka 21:32, 27 sty 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu we wrześniu ubiegłego roku posadziłam mój żywopłot cisowy. Mniej więcej po miesiącu zorientowałam się, że zastosowałam torf zakwaszony......, ktory wymieszałam z gliniastą ziemią, ktora u mnie dokuminuje w ogrodzie. Zywopłot jest wysokości 1-1,20 m. Czy na wiosnę przesadzić żwyopłot do zwykłej ziemi grodowej, czy przetrwa w tym kwaśnym torfie i tylko go podsypać wapnem?
Przeczytałam już wszystkie porady i ciachnę go wiosną aby nabralł ładnego kształtu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies