Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

08:49, 30 wrz 2019
Ja bym zrobiła niwaka
DorKa 08:56, 30 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
MonikA napisał(a)
Ja bym zrobiła niwaka

dzięki za odzew Pytanie czy coś z tego wyjdzie i ile czasu trzeba czekać na efekt.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 09:09, 30 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
DorKa napisał(a)


załamałam się Nie ma szans,żeby odrosnął z boku ? Czy cokolwiek ładnego jestem w stanie z tego zrobić czy pozbyć się go ? ( Mąż mnie zabije )


Masz absolutnie nieuzasadnione obawy. Zdobyłaś spore okazy, z których za dwa sezony uzyskasz piękne rośliny. Jak tylko cierpliwie zaczekasz na efekty, to będziesz je cenić i kochać miłością wielką
Cis ma wielką zdolność rozwijania pędów z pączków śpiących - stąd dobrze znosi przycinanie i nadaje się do formowania najrozmaitszych figur i strzyżonych szpalerów. Śpiące oczka wybijają z grubych gałązek i z pnia. Teraz trzeba przystrzyc (tym samym doświetlić) i jak tylko się ukorzenią będą się zielenić.

Przemyśl jakie formy by ci pasowały, a potem trzeba mocno, z wyobraźnią na przyszłość przystrzyc.

To, że teraz są nieco nieforemne to efekt ścisku i braku doświetlenia w jakim rosły.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 09:30, 30 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli były za darmo to ok, nie rozpaczaj

Można zrobić atrakcyjne niwaki bo one są rozstrzelone, stożek w żadnym wypadku, bo na dole nic nie ma gałęzi. Bardziej kula. Tam się zagęści i odbije.

niwaki oberzyj ten program

http://majawogrodzie.tvn.pl/201,Zimozielony-uporzadkowany-ogrod-z-lustrem-odc-487,odcinek.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorKa 09:31, 30 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)


Masz absolutnie nieuzasadnione obawy. Zdobyłaś spore okazy, z których za dwa sezony uzyskasz piękne rośliny. Jak tylko cierpliwie zaczekasz na efekty, to będziesz je cenić i kochać miłością wielką
Cis ma wielką zdolność rozwijania pędów z pączków śpiących - stąd dobrze znosi przycinanie i nadaje się do formowania najrozmaitszych figur i strzyżonych szpalerów. Śpiące oczka wybijają z grubych gałązek i z pnia. Teraz trzeba przystrzyc (tym samym doświetlić) i jak tylko się ukorzenią będą się zielenić.

Przemyśl jakie formy by ci pasowały, a potem trzeba mocno, z wyobraźnią na przyszłość przystrzyc.

To, że teraz są nieco nieforemne to efekt ścisku i braku doświetlenia w jakim rosły.


Nawet nie wiesz jak mnie ucieszyła Twoja wiadomość Załamały mnie te cisy mega. Choć nie powiem zieleń jaką wprowadziły i zapach, którego nie znałam jest super.Jeżeli tylko jest szansa to otoczę je miłością i opieką i poczekam Czyli teraz ciąć czy czekać ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:37, 30 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Gardenarium napisał(a)
Jeśli były za darmo to ok, nie ropaczaj

Można zrobić niwaki bo one są rozstrzelone, stożek w żadnym wypadku, bo na dole nic nie ma gałęzi. Bardziej kula. Tam się zagęści i odbije.

niwaki oberzyj ten program

http://majawogrodzie.tvn.pl/201,Zimozielony-uporzadkowany-ogrod-z-lustrem-odc-487,odcinek.html


2 stówy , godzina jazdy w jedną stronę i cały dzień pracy Jeżeli coś z nich wyjdzie to warto
Choć nie powiem stożek a raczej brak możliwości jego wyczarowania zmartwił mnie bo jechałam po nie właśnie z taką ideą zainspirowana Twoim przedogródkiem

____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 09:56, 30 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Za wszystkie 2 stówy?

Wieczorem wstawię ci zdjęcia ciachania cisów...do łysego. Tzw. seria dla ludzi o mocnych nerwach Poczekasz te kilka godzin?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 10:14, 30 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Za wszystkie 2 stówy?

Wieczorem wstawię ci zdjęcia ciachania cisów...do łysego. Tzw. seria dla ludzi o mocnych nerwach Poczekasz te kilka godzin?


tak za całość
oczywiście czekam z niecierpliwością na Twój thriller Mam nadzieje,że film z happy endem.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
AnnaCh 10:36, 30 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jak znam już trochę cisy z własnego doświadczenia i z obrazków i opowiadań Toszki, to jeszcze będą z nich ludzie.
Ten jeden aż się prosi o fajnego niwaka. Musisz pochodzić dookoła niego i przestrzennie pomyśleć, które gałązki powycinać i formować poduszeczki na końcach.
Moje żywopłotowe cisy, które były strasznymi patykami suchymi pięknie puszczają od pnia właśnie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
DorKa 10:51, 30 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
AnnaCh napisał(a)
Jak znam już trochę cisy z własnego doświadczenia i z obrazków i opowiadań Toszki, to jeszcze będą z nich ludzie.
Ten jeden aż się prosi o fajnego niwaka. Musisz pochodzić dookoła niego i przestrzennie pomyśleć, które gałązki powycinać i formować poduszeczki na końcach.
Moje żywopłotowe cisy, które były strasznymi patykami suchymi pięknie puszczają od pnia właśnie

Kolejne słowa otuchy Dzięki wielkie!
Ten a la niwak ma nieźle rozłożone gałęzie więc coś z niego może wyjść. Pytanie do Was kochane zasadnicze mam czy teraz a jeżeli tak to jak radykalnie ciąć ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies