Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

agam 16:13, 10 cze 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Sebek napisał(a)
A co z niego chcesz? Kulę? Jak tak to od razu, żeby był kulką - cisy świetnie odbijają ze starego drewna - widziałem w Anglii jak z pnia o obwodzie chyba ponad metr wyrastały młode przyrosty

A przesadziłaś go już? wydaje mi się, że od razu - albo przed samym przesadzeniem, abyś miała wygodniej go przewieźć albo po przesadzeniu.


Sebek taki duży to on nie jest żeby z przeniesieniem był problem. Kulkę chciałabym zrobić na rabatkę z żurawkami i trzmieliną. Tak o połowę go przyciąć? Boję się że go zepsuję
____________________
Aga i Ogródek Agam
Sebek 16:22, 10 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Od razu uformuj kulę - będziesz widziała, bo z tego zdjęcia nie widać gdzie się ma uciąć.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
stychaz 16:43, 10 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witajcie, czy to normalne, że tegoroczne pędy przewieszają się? Czy trzeba czymś je wzmocnić?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Sebek 19:23, 10 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie przewieszają się, normalne są Może nie podlałaś go?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
stychaz 21:03, 10 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Na brak wody nie narzeka. U mnie pada od kilku dni a mimo to jakby takie wątłe były. Ale jak mam się nie czepiać, to nie będę
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Pwl 23:11, 10 cze 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
To pokazuje jak mu u Ciebie dobrze Przyrosty są tak duże że nie
zdążyły wystarczająco zdrewnieć i dlatego tak wiszą gratuluję
____________________
paweł
arcobaleno 09:40, 12 cze 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Nikt mi nie chce pomóc z moim cisem
Sama jednak wygłówkowałam, że to tarczniki bo widziałam wczoraj na gałązkach takie pomarańczowe pluskwiaki i jeszcze ten czarny nalot.
Nie wiem czy przesadzanie i ogólne osłabienie jednak miało na to wpływ, ale zaatakowały go na maksa :/
Jak teraz z nimi walczyć?
Byłam rano u jednego ogrodnika - na tarczniki miał tylko pałeczki do domowych roślin :/
Znacie jakieś sprawdzone środki?

A jeszcze teraz czytam, że opryski dopiero na przełomie lipca i sierpnia - jak się wylęgną spod tarczek larwy - to co mam czekać aż mi go zeżrą?
Wacik ze spirytusem i ręczne ściąganie tarczek nie wchodzi w grę - za duża roślina :/
Moze go karczerem potraktuję i wodą z płynem do naczyń?
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Sebek 20:50, 15 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie zadziałał już w maju polysect, jutro też nim będę pryskać - zadziała, ale pewnie będziesz musiała powtórzyć oprysk.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:08, 15 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stychaz napisał(a)
Na brak wody nie narzeka. U mnie pada od kilku dni a mimo to jakby takie wątłe były. Ale jak mam się nie czepiać, to nie będę


Gałazki jeszcze nie zdrewniały a nowe przyrosty cięzkie są, dlatego się przewieszają. Potem zesztywnieją, ale i tak powinno się ciąć niedługo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:09, 15 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
arcobaleno napisał(a)
Nikt mi nie chce pomóc z moim cisem
Sama jednak wygłówkowałam, że to tarczniki bo widziałam wczoraj na gałązkach takie pomarańczowe pluskwiaki i jeszcze ten czarny nalot.
Nie wiem czy przesadzanie i ogólne osłabienie jednak miało na to wpływ, ale zaatakowały go na maksa :/
Jak teraz z nimi walczyć?
Byłam rano u jednego ogrodnika - na tarczniki miał tylko pałeczki do domowych roślin :/
Znacie jakieś sprawdzone środki?

A jeszcze teraz czytam, że opryski dopiero na przełomie lipca i sierpnia - jak się wylęgną spod tarczek larwy - to co mam czekać aż mi go zeżrą?
Wacik ze spirytusem i ręczne ściąganie tarczek nie wchodzi w grę - za duża roślina :/
Moze go karczerem potraktuję i wodą z płynem do naczyń?


Opryskaj Mospilanem , o miseczniku cisa nie tarczniku jest w chorobach i szkodnikach. teraz pryskamy bo już wylęgły się. Tak mi powiedzieli w Alei Krakowskiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies