Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

kjub 11:06, 30 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
witam. jak mi doradził Sebek posadze pomiędzy te kulki cisy na pniu
tylko z tego co wyczytałem cisy lubią ziemie wapienną a te kulaski kwaśną i jak mam to rozwiązać na takiej małej pzestrzeni? jakieś zagody zrobić?
Kocurra 12:57, 30 kwi 2012


Dołączył: 02 gru 2011
Posty: 43
Witam

Mam dwa problemiki cisowe, gorąco prosze o radę.

Nr 1 - mam takiego rosochatego z twarzy podobnego do niczego cisa ( właściwie 2 egzemplarze, ale prawie identyko, więc pokazuje jednego z nich z przodu i z tyłu)
Czy można juz jakoś go przyciąc, w cokolwiek, byle nabrało formy, nawet za 100 lat, w tym przypadku jestem cierpliwa. Może na pniu go jakoś poprowadzić, bo ma coś jakby przewodnik główny.


Nr 2 - przez pomyłke i balagan w ogrodniczym dosadziłam do ekranu z cisa hicksii cisa hilli.Jak juz wiem, że to różne gatunki, to widze różnicę, bo wcześniej to nie bardzo. mam pytanie, czy jak podrosna i będą razem cięte, to będzie widać, że to nie to samo, czy jednak wysadzic hilli i wsadzić hicksii.

Bede wdzięczna za podpowiedzi.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/13/136286/original.jpg[/img] [img size=360x480]
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1232-ogrod-pechowy-potrzebuje-szkieletu
katrinka 21:38, 03 maj 2012

Dołączył: 03 maj 2012
Posty: 8
Witam,
jestem tu nowa zaczynam dopiero przygodę z ogródkiem.

I od razu mam problem z cisami na działce, która dawno nikt się nie zajmował. Rosną na niej dwa, nikt z nimi chyba nigdy nic nie robił, więc mają dobre kilka metrów (ze dwa razy wyższe niż te ze zdjęć Boćka: http://www.ogrodowisko.pl/watek/483-cis-taxus?page=15) w środku nie mają w ogóle igieł, na zewnątrz się rozrosły i zarastają ścieżkę, zacieniają wszystko dookoła.
Myślałam o wycięciu, hale na to chyba potrzebne jest pozwolenie (czy tak?) więc rozważam ich przycięcie. Chciałabym żeby były węższe i niższe niż obecnie i rosły na planie wąskiego stożka. Czy biorąc pod uwagę zdrewniały "środek" i kilka metrów wysokości da się taki plan zrealizować?

Proszę o wsparcie!
Sebek 22:49, 03 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kocurro - szczerze to nie wiem co z nich wyczarować - bo pierwszy ma dwa przewodniki - a kulka na pniu ma mieć jeden przewodnik.

Z drugiego też nie wiem co - może niech sobie rośnie i kiedys zrobisz z niego bonsai?

Katrinko - cisy dobrze odbiają od starego drewna także tnij - ale pokaż nam te cisy, bo bardzo jestem ich ciekawy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
martika 17:09, 11 maj 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witajcie, dzisiaj widziałam u nas w sklepie ogrodniczym cisy: jeden stożek wys. 1m-108zł tyle że ten stozek nie jest taki gesty, ma przyrosty mlode i teraz gdybym chciała go zagęścić i jednoczesnie zrobić aby rósł w góre to kiedy go przyciąć i jak?...I moze orientujeie się czy cena jest dobra?

Są też kule na pniu wys 1 m,średnica ok40-50, ale kule tak srednio uformowane też wymagaja trochę zageszczenia , cena 108zł
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Sebek 13:25, 12 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Za kule na pniu cena świetna, za stożek z sumie też.

Przytnij je jak przestaną rosnąć, czyli przyrosty zrobią się ciemne. Jak możesz to wyślij zdjęcie i będziemy kombnować co z nim zrobić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
martika 09:15, 13 maj 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Chyba faktycznie sie na nie zdecyduję, bo kiepsko z tymi cisami, jak sie już zorientowałam, albo nieciekawe o wysokiej cenie. Jak je zaupię to zamieszcze zdjecia. dzieki
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
katrinka 18:47, 13 maj 2012

Dołączył: 03 maj 2012
Posty: 8
Sebek - oto i zdjęcia, dopiero teraz mi się udało je zrobic. Nie wiem czy dobrze na nich widać, ale drzewka mają z kilka metrów i zarastają ścieżkę (już jest zrobiona mała "przecinka" ale trzebaby ją jednak powiększyć). Druga foto to "środek".

Poradźcie co z tymi okazami zrobić, żeby ich nie poniszczyć, zostawić coś wrodzaju bramki nad ścieżką, ale jednak mocno je przyciąć.




Sebek 23:05, 13 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Łaaaaał


No ja bym zrobił po prostu tunel - z zaokrąglonym dachem Coś w kształcie pergoli
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
katrinka 19:35, 14 maj 2012

Dołączył: 03 maj 2012
Posty: 8
Łaaaał, ale trochę ZA duże są i ZA rozpasane

Jeśli mocno je wyobcinam od zewnątrz, to czy ze "środka" odrosną zielone?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies