Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Pszczelarnia 14:06, 04 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A może walce? Podsadzanie to jak najbliżej się da, mają stworzyć jedną całą formę, zrosnąć się. Nie wiem czy podsadzanie konieczne, czy nie wystarczy dobre radykalne cięcie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 14:11, 04 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szczerze to z podsadzaniem najbardziej chodziło mi o środkowy i po lewej, bo ten po prawej ma gałęzie na dole.

No i właśnie to takie proste - wystarczy patyk - no i musisz mieć osobę do trzymania
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Evchen 20:36, 04 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Ewuniu, a widziałaś moje Rozczochrańce?... Musiałabym je chyba radykalnie ciachnąć do połowy, a szkoda mi... Jeśli podsadzę tak, żeby nie uszkodzić korzeni to będą za daleko od trzonu całego przyszłego stożka. Mogę pogrzebać w bryle korzeniowej, ale boję się, że uszkodzę te co rosną.. i ani stożka ani Rozczochrańców mieć nie będę....

Sebek - osobę do trzymania mnie? Bo boję się tego cięcia jak nie wiem co....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Sebek 20:32, 08 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Evchen napisał(a)


Sebek - osobę do trzymania mnie?


Jeśli tak to jeszcze jedną osobę potrzebujesz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Evchen 00:20, 09 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Sebek napisał(a)



Sebek - osobę do trzymania mnie?


Jeśli tak to jeszcze jedną osobę potrzebujesz

Do trzymania Ciebie?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Sebek 11:59, 09 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Evchen napisał(a)




Sebek - osobę do trzymania mnie?


Jeśli tak to jeszcze jedną osobę potrzebujesz

Do trzymania Ciebie?



Nieeee - Ciebie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
martika 18:01, 20 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
witam. zakupilam cisa na stożek, jednak jakis taki trochę rzadki jest. Pytanie czy jescze można go przyciać czy juz nie. Zależy mi, aby się zagęścił, jak dużo go przyciąć? Za jakies 2 tygodnie chcę go posadzic do gruntu.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Megi 19:33, 20 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Mam pytanie do znawców, jakie to mogą być cisy ?

niestety w szkółce na wszystkich było napisane jedynie CIS i cena, są wysokie razem z doniczką sięgały mi do pasa, czyli średnio miały ok. 100-110 cm, niektóre gęste, tylko takie rozczochrane, inne łysiejące trochę od dołu, ale dał oby się coś z nich wybrać, a cena 14 zł wydaje mi się niska, dlatego zastanawiam się, czy ta odmiana nadawałaby się na mały zywopłocik - potrzebuję ukryć nieco swój śmietnik


____________________
Megi 18:47, 21 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Podbijam, bo bardzo mi zależy na informacji, czy ten gatunek cisa nadaje się na cięty żywopłot
____________________
Gardenarium 22:37, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
martika napisał(a)
witam. zakupilam cisa na stożek, jednak jakis taki trochę rzadki jest. Pytanie czy jescze można go przyciać czy juz nie. Zależy mi, aby się zagęścił, jak dużo go przyciąć? Za jakies 2 tygodnie chcę go posadzic do gruntu.


Można przyciąć stożek z tego egzemplarza teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies