Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Kasya 20:00, 26 mar 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
Mi się nigdy nie udało ukorzenić w wodzie
A w ziemi zawsze
Phantomy z 2015 już są dużymi krzakami/w trzecim roku po ścięciu/
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ewa777 21:05, 26 mar 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dziękuję Asiu i Muszelko Też lubię swoją rzeczkę Zwłaszcza, że to pierwsze kwiatki w ogrodzie zwiastujące wiosnę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 21:10, 26 mar 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Muszelka napisał(a)


Zawsze hortki rozmnażałam przez odkłady. 100 % rezultat.

Natomiast w tym roku potrzebuję większą ilość sadzonek (chcę zagospodarować teren pod drzewami po drugiej stronie drogi - na przeciw mojej działki). Wymyśliłam, że rozmnożę mojego 'Misia Polarnego' oraz posadzę naparstnice (potem będą się same siały).

W weekend ścięłam patyczki z hortki, włożyłam je do wazonu (w mieszkaniu) i co dalej? Gdy wypuszczą korzenie do doniczek? Czy już teraz?

Ewo, możesz dokładniej opisać, jak uzyskałaś te "śliczne maluszki"? Proszę



Sprawdzony sposób na uzyskanie sadzonek hortensji dostałam od Kasi Katkak:

W doniczce pomieszaj ziemię pół, na pół z torfem. Koniec patyczka zamaczasz w wodzie, a następnie w ukorzeniaczu (bo wtedy przykleja się do patyczka). Patyczki wsadzasz do doniczki, podlewasz, nakrywasz plastikową butelką i czekasz. Trzeba dbać o to, by podłoże nie przesychało i raz dziennie wietrzyć patyczki, tzn. zdejmować butelkę na chwilkę.

Doniczki trzymałam przy drzwiach na taras - strona północno-wschodnia.

A może chcesz jakieś patyczki ode mnie? Kilka postów wyżej wypisałam jakie mam odmiany.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Muszelka 06:15, 27 mar 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Bardzo dziękuję za przepis "patyczkowy"
Kupię dziś ukorzeniacz. A czy długość lub średnica patyczków ma znaczenie?
Czy mogę do większej doniczki/donicy posadzić kilkanaście patyczków?
Jak długo trwa ich produkcja?
Na miejsce stałe będę wysadzać je za rok? (oby).

Wielkie dzięki za propozycję W tym roku spróbuję rozmnożyć 'Misia'. Jak uda się, to może w przyszłym roku skuszę się na inne odmiany.

Dobrego dnia!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Ewa777 10:21, 27 mar 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Kasya napisał(a)
Mi się nigdy nie udało ukorzenić w wodzie
A w ziemi zawsze
Phantomy z 2015 już są dużymi krzakami/w trzecim roku po ścięciu/


W wodzie mi też się nie udało. Najczęściej puszczają listki, a potem padają. W ziemi jest lepiej.

Szybko Ci urosły Ja mam z ubiegłego roku sadzonki. Rosną w dużych donicach. Właśnie zastanawiam się jak je przyciąć. Mają wypuszczone gałązki z patyczków, ale takie cieniutkie i marne. Myślę, czy nie przyciąć ich niżej.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:34, 27 mar 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Muszelka napisał(a)
Bardzo dziękuję za przepis "patyczkowy"
Kupię dziś ukorzeniacz. A czy długość lub średnica patyczków ma znaczenie?
Czy mogę do większej doniczki/donicy posadzić kilkanaście patyczków?
Jak długo trwa ich produkcja?
Na miejsce stałe będę wysadzać je za rok? (oby).

Wielkie dzięki za propozycję W tym roku spróbuję rozmnożyć 'Misia'. Jak uda się, to może w przyszłym roku skuszę się na inne odmiany.

Dobrego dnia!


Pokażę Ci jak wyglądały moje patyczki po cięciu w ubiegłym roku. W marcu cięłam. Długość patyczków tak na 3-4 pary oczek. Wybierałam grubsze gałązki, cienkie odrzucałam.



Wsadzałam po kilka do doniczek i przykrywałam przyciętymi butelkami, to naprawdę super pomysł. W połowie kwietnia wyglądały już tak:



Niestety nie pamiętam, ale chyba w czerwcu przesadziłam je do dużej donicy. Można też do gruntu wsadzić. Nie mam zdjęcia, ale kwitły mi w ubiegłym roku te moje młodziutkie sadzoneczki Na razie będę je miała w donicach, bo chcę je zostawić na tarasie.

Może ktoś jeszcze coś podpowie. Ja mam jeszcze małe doświadczenie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kindzia 10:52, 27 mar 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Matko! Jaką produkcję miałaś! Elegancko Ci wypuściły! Wszystkie przetrwały?

Z paszportami spokojnie zdążymy, czeka się max 30 dni
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Ewa777 11:00, 27 mar 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Kindzia napisał(a)
Matko! Jaką produkcję miałaś! Elegancko Ci wypuściły! Wszystkie przetrwały?

Z paszportami spokojnie zdążymy, czeka się max 30 dni


Wypadły chyba 4-5 patyczków. Reszta ładnie rośnie. Mam nadzieję, że dobrze przezimowały.

Wyjazd będzie na pewno udany Dobrze, że sprawdziłaś paszporty. Ja kiedyś 3 tygodnie przed wyjazdem zorientowałam się, że trzeba wyrobić nowe i było stresu! Musieliśmy przesunąć termin wyjazdu o tydzień Ale wszystko się udało
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 11:06, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
W Unii można podróżować bez paszportu, tylko z dowodem Jeśli jednak dalej, no to już mus niestety

Pięknie wyglądają te ulistnione patyczki hortek. Masz rękę do nich
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewa777 14:59, 27 mar 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Anda napisał(a)
W Unii można podróżować bez paszportu, tylko z dowodem Jeśli jednak dalej, no to już mus niestety

Pięknie wyglądają te ulistnione patyczki hortek. Masz rękę do nich


Mi się pokończyły paszporty dla dzieci, bo one krótsze terminy mają, a wtedy dowodów jeszcze nie miały. Złożyliśmy wnioski jednocześnie na paszporty i na dowody

A te patyczki jeszcze z ubiegłego roku. W tym nie cięłam. U mnie dziś rano ogród przyprószył śnieg i było zimno. Za zimno jak na pracę w ogrodzie.

Ale kupiłam już prymulki i żonkile do donic na taras i do koszyka przed dom
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies