Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Kasya 08:56, 05 lut 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
A masz jeszcze snieg ?
U mnie juz zniknął a znowu mrozi mocno
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ewa777 09:47, 05 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Kasya napisał(a)
A masz jeszcze snieg ?
U mnie juz zniknął a znowu mrozi mocno


Tak, u mnie taka pierzynka 20-30cm ciągle leży. Wczoraj w nocy dopadało.
Mroźno zacznie się u nas w nocy z soboty na niedzielę i ma trzymać przez tydzień (na razie takie prognozy oglądam, dalsze to już mogą się nie sprawdzić).
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 09:50, 05 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Ewa777 napisał(a)


Tak, u mnie taka pierzynka 20-30cm ciągle leży. Wczoraj w nocy dopadało.
Mroźno zacznie się u nas w nocy z soboty na niedzielę i ma trzymać przez tydzień (na razie takie prognozy oglądam, dalsze to już mogą się nie sprawdzić).


u mnie tez gruba pierzyna, ten poprzedni nie zdazyl sie rozplynac jak nowa dostawa przyszla, codziennie podsypuje. ale juz troche mam przesyt, jednak zdrowy rozsadek mi podpowiada, ze to dobre dla ogrodu, dla środowiska, snieg sie rozpusci, wsiaknie, zasili wody gruntowe, jeziora i rzeki. mroz wybije troche szkodnikow i moze bedzie porzadna wiosna i lato a nie takie byle jakie jak przez ostatnie lata.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 11:24, 05 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)


u mnie tez gruba pierzyna, ten poprzedni nie zdazyl sie rozplynac jak nowa dostawa przyszla, codziennie podsypuje. ale juz troche mam przesyt, jednak zdrowy rozsadek mi podpowiada, ze to dobre dla ogrodu, dla środowiska, snieg sie rozpusci, wsiaknie, zasili wody gruntowe, jeziora i rzeki. mroz wybije troche szkodnikow i moze bedzie porzadna wiosna i lato a nie takie byle jakie jak przez ostatnie lata.


Ja na razie tkwię w zachwycie nad zimą Dawno nie było takiej śnieżnej zimy. Bardzo lubię śnieg. Lubię spacery po lesie, gdy jest go dużo.
Brakuje mi w tym roku jazdy na nartach. Tyle dobra się marnuje.
Zaczynam myśleć nad biegówkami
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 13:01, 05 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Ewa777 napisał(a)


Ja na razie tkwię w zachwycie nad zimą Dawno nie było takiej śnieżnej zimy. Bardzo lubię śnieg. Lubię spacery po lesie, gdy jest go dużo.
Brakuje mi w tym roku jazdy na nartach. Tyle dobra się marnuje.
Zaczynam myśleć nad biegówkami
od przyszlego piatku stoki i hotele otwieraja, mozna wyskoczyc na narty, ja nie jeżdze ale widze po znajomych, ze az choruja. ja jestem dziecko lata, sporty wodne to moj zywiol, zima cieply koc i łózko jak niedzwiedz. śnieg cieszyl na poczatku, u mnie lezy juz dobry miesiac. zaczynam miec dosyc,kiedy to stopnieje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Rumianka 13:40, 05 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Moja koleżanka przebarwia hortki, twierdzi, że w rozgrzebaną ziemię przy korzeniach wkłada kilka kromek chleba, ponoć to działa, ale ja nie próbowałam...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Ewa777 15:40, 05 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dziś przyszła przesyłka Mam i ja

Lektura na zimowe dni i wieczory Danusiu, dziękuję za tę wiedzę

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 15:43, 05 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)
od przyszlego piatku stoki i hotele otwieraja, mozna wyskoczyc na narty, ja nie jeżdze ale widze po znajomych, ze az choruja. ja jestem dziecko lata, sporty wodne to moj zywiol, zima cieply koc i łózko jak niedzwiedz. śnieg cieszyl na poczatku, u mnie lezy juz dobry miesiac. zaczynam miec dosyc,kiedy to stopnieje.


Fajnie byłoby wyskoczyć w góry na stoki, ale ferie już minęły. Na weekend nie ma co się wybierać, bo w górach będzie pełno Ślązaków i Krakowiaków - mają tam bliżej.

Zostają mi spacery po lesie. Teraz w każdy weekend chodzimy po 7-10 km. Ja lubię zimę, ale pod warunkiem, że jest śnieg (tak jak teraz).
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 15:45, 05 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Rumianka napisał(a)
Moja koleżanka przebarwia hortki, twierdzi, że w rozgrzebaną ziemię przy korzeniach wkłada kilka kromek chleba, ponoć to działa, ale ja nie próbowałam...


To ciekawe. Nie wiadomo, czy to ma być chleb pszenny, czy razowy. W jakich ilościach. Chyba nie będę eksperymentować.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 16:06, 05 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Ewa777 napisał(a)


To ciekawe. Nie wiadomo, czy to ma być chleb pszenny, czy razowy. W jakich ilościach. Chyba nie będę eksperymentować.
ja generalnie jestem przeciwnana wykladania czegokolwiek do jedzenia pod krzaki czy drzewa, zaraz zleca sie myszy, moja byla sasiadka pod tuje wywalała resztki z garow, osci, gotowane warzywa, potem bylo pelno ptakow, dzikich kotow. ptaki potrafily zrzucic na ogrod np. osc. kiedys starszy bialy o malo sie nie udlawil. ktos jej zwrocil na to uwage to twierdzila, ze zamiast nawozu dawac to daje resztki i same sie skompostują pod krzakiem
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies