Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

yolka 12:31, 31 sty 2021


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ewa, ale Cie zasypało "cało na biało..."
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Ewa777 19:33, 01 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Nowa12 napisał(a)


Ja chyba już pod koniec lutego sypnę tego nawozu do hortek oczywiście jak trochę ziemia odmarznie. Sama jestem ciekawa czy to coś da.
Na razie to śnieg i mróz ma być w lutym więc nici z ogrodowej dłubaniny .


Kupiłaś nawóz Substrala? Jestem ciekawa jak to wyjdzie. Może też spróbuję w tym roku wcześniej sypnąć i potem oczywiście nie zapomnieć powtórzyć
Będę do Ciebie zaglądać, żeby sprawdzić efekty. Pokazuj tę hortensję specjalnie dla mnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 19:35, 01 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
yolka napisał(a)
Ewa, ale Cie zasypało "cało na biało..."


Teraz trochę mniej śniegu niż na zdjęciach, ale w zadowalających ilościach Co kilka dni dosypuje i dzięki temu ciągle jest bielusieńki
W sobotę była taka śnieżyca, że kilka dróg było sparaliżowanych.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 16:24, 02 lut 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)


Kupiłaś nawóz Substrala? Jestem ciekawa jak to wyjdzie. Może też spróbuję w tym roku wcześniej sypnąć i potem oczywiście nie zapomnieć powtórzyć
Będę do Ciebie zaglądać, żeby sprawdzić efekty. Pokazuj tę hortensję specjalnie dla mnie


Ja kupiłam nawóz w sklepie z hortensjami przez nich polecany. To jest taki NN przez nich robiony . Wydawało mi się że ty go polecałaś ale może się pomyliłam.
Będę pokazywać efekty albo ich brak .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ewa777 10:05, 03 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Nowa12 napisał(a)


Ja kupiłam nawóz w sklepie z hortensjami przez nich polecany. To jest taki NN przez nich robiony . Wydawało mi się że ty go polecałaś ale może się pomyliłam.
Będę pokazywać efekty albo ich brak .


Nie. Ja próbowałam kiedyś przebarwić na niebiesko i mi się nie udało. Zrezygnowałam z kolejnych prób. Może w tym roku spróbuję. Musze tylko szybko zaopatrzyć się w nawóz.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:06, 03 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
U nas od soboty zaczynają się duże mrozy i w dzień, i w nocy.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Rumianka 18:13, 03 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
W ostatnich latach troch tęskniliśmy do prawdziwej zimy, ale nikt nie przypuszczał, że tak naprawdę zima zawita do nas i to z takim przytupem...Najważniejsza jest dla naszych roślin ta pierzynka śniegowa, bo ochroni przed siarczystymi mrozami, a jak śnieg stopnieje, to będą roślinki od razu podlane...a więc same korzyści z tego białego puchu Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Ewa777 19:10, 03 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Rumianka napisał(a)
W ostatnich latach troch tęskniliśmy do prawdziwej zimy, ale nikt nie przypuszczał, że tak naprawdę zima zawita do nas i to z takim przytupem...Najważniejsza jest dla naszych roślin ta pierzynka śniegowa, bo ochroni przed siarczystymi mrozami, a jak śnieg stopnieje, to będą roślinki od razu podlane...a więc same korzyści z tego białego puchu Pozdrawiam


Mi bardzo odpowiada taka zima Lubię śnieg, zwłaszcza, że ciągle dosypuje świeży i dzięki temu jest biało, jasno i przyjemnie
Ilość śniegu nie jest uciążliwa ani jeżeli chodzi o odśnieżanie, ani o przejezdność dróg.
A jeszcze jak piszesz - same pozytywne strony dla ogrodu
Mróz też jest przydatny - może wybije trochę robactwa
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Napia 21:04, 04 lut 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ewa777 napisał(a)


Nie. Ja próbowałam kiedyś przebarwić na niebiesko i mi się nie udało. Zrezygnowałam z kolejnych prób. Może w tym roku spróbuję. Musze tylko szybko zaopatrzyć się w nawóz.



Mam inny pomysł, pod swoje różowe hortensje wkopałam trochę aluminium przy sadzeniu. Jedna była już troszkę rozrośnięta i nie chciałam jej wykopywać, więc blisko bryły korzeniowej wkopałam też trochę aluminium. Na początku przebarwiły się delikatnie, ale po dwóch latach stały się bardziej niebieskie niż różowe. U siebie wrzucę zdjęcie, to zobaczysz
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Ewa777 08:51, 05 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Napia napisał(a)


Mam inny pomysł, pod swoje różowe hortensje wkopałam trochę aluminium przy sadzeniu. Jedna była już troszkę rozrośnięta i nie chciałam jej wykopywać, więc blisko bryły korzeniowej wkopałam też trochę aluminium. Na początku przebarwiły się delikatnie, ale po dwóch latach stały się bardziej niebieskie niż różowe. U siebie wrzucę zdjęcie, to zobaczysz


Czytałam o tym sposobie Ktoś proponował wkopać przy korzeniach gwoździe. Czyli to działa, skoro potwierdzasz Ciekawy pomysł. Tylko nie wiem, czy chcę mieć wkopane metale... Pewnie nie przeszkadzają skoro są przy korzeniach, a raczej dużych okazów nie będę przesadzała.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies