Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 16:28, 27 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dorii napisał(a)
U mnie znowu padało, nie tak dużo ale za oknem biało.


U mnie też na ogrodzie leży odrobina śniegu. Do końca tygodnia mają być mroźne noce.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Napia 16:30, 27 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Zima u Ciebie cudna, ale niebieskie hortensje mnie zauroczyły Zresztą cały ogród do podziwiania
Przyglądałam się Twoim ambrowcom. One są już całkiem spore - chciałam zapytać, ile mają lat i czy już wcześniej się zdarzyło, że nie zrzuciły liści na zimę. Moje chyba trzy razy trzymały listki do wiosny.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
anabuko1 15:38, 28 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Ewa777 napisał(a)


U mnie nie było drugiego rzutu zimy Oglądam zdjęcia ze wschodu i południa Polski i jestem w szoku

No tak my mamy głęboką zimę .
a u ciebie kwitnące, kolorowe i piękne lato
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ewa777 21:03, 28 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Napia napisał(a)
Zima u Ciebie cudna, ale niebieskie hortensje mnie zauroczyły Zresztą cały ogród do podziwiania
Przyglądałam się Twoim ambrowcom. One są już całkiem spore - chciałam zapytać, ile mają lat i czy już wcześniej się zdarzyło, że nie zrzuciły liści na zimę. Moje chyba trzy razy trzymały listki do wiosny.

Zima taka prawdziwa z dużą ilością śniegu była bardzo krótko. Teraz tylko trochę ogród jest przysypany.
Ambrowce sadziliśmy w 2016 roku. Jakieś pojedyncze listki zostawały na zimę, ale w takiej ilości nigdy. Pocieszyłaś mnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 21:04, 28 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
anabuko1 napisał(a)

No tak my mamy głęboką zimę .
a u ciebie kwitnące, kolorowe i piękne lato


Lato to tylko na zdjęciach
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 21:57, 29 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja po tych mocnych mrozach zdjęłam agro. Było +10 potem. Nie lubię jak wieje wiatr bo strasznie wygina te okryte rośliny. Myślę że takich mrozów już nie będzie za to przymrozki wiosenne pewnie jak co roku. Ja kupiłam dwa worki mączki bazaltowej więc będę sypać do sadzenia. Do róż też chyba się będzie nadawać bo coś tam będę sadzić.
Kupiłam też ten specjalny nawóz do hortek niebieskich i będę sypać. Ciekawe czy to coś da.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ewa777 14:30, 30 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Nowa12 napisał(a)
Ja po tych mocnych mrozach zdjęłam agro. Było +10 potem. Nie lubię jak wieje wiatr bo strasznie wygina te okryte rośliny. Myślę że takich mrozów już nie będzie za to przymrozki wiosenne pewnie jak co roku. Ja kupiłam dwa worki mączki bazaltowej więc będę sypać do sadzenia. Do róż też chyba się będzie nadawać bo coś tam będę sadzić.
Kupiłam też ten specjalny nawóz do hortek niebieskich i będę sypać. Ciekawe czy to coś da.


Z róż nie chciało mi się zdejmować okryć, bo to dużo zabiegów wymaga. Zdjęłam tylko agrowłókninę z azalii. Myślę, że nie będzie już takich dużych mrozów. Raczej wyczekuje wiosny
Teraz u mnie pięknie pada puszysty, ale gęsty biały puszek

Przy okazji Twojego wpisu poczytałam o mączce bazaltowej. Chyba jej nie stosowałam (nie pamiętam). Same korzyści daje taka mączka. Chyba też kupię.

Ten nawóz do hortek niebieskich trzeba dość szybka zacząć stosować. Chyba nawet od marca, bo jak później np. od maja, czy czerwca, to nie będą niebieskie. Mi nie udało się jeszcze nigdy uzyskać niebieskiego koloru. Być może dlatego, ze za późno stosowałam nawóz.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Pola 14:34, 30 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Kurcze, a mój eM teraz czytał prognozy i straszy mrozami, chyba jeszcze poczekamy na wiosenne widoki.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Ewa777 14:37, 30 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Pola napisał(a)
Kurcze, a mój eM teraz czytał prognozy i straszy mrozami, chyba jeszcze poczekamy na wiosenne widoki.


Nie wiem, jak dalekie prognozy widział Twój mąż. U Was może być mroźniej niż u mnie. Na razie widzę, że do 7 lutego u mnie najmroźniej ma być -8'C.

Luty to jeszcze zima, więc mogą być mrozy i śniegi. W radio słyszałam, ze u Was były mocne opady śniegu. Problemy na drogach.

Chciałaby się już wiosny, ale trzeba poczekać do połowy marca przynajmniej.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 21:37, 30 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)


Z róż nie chciało mi się zdejmować okryć, bo to dużo zabiegów wymaga. Zdjęłam tylko agrowłókninę z azalii. Myślę, że nie będzie już takich dużych mrozów. Raczej wyczekuje wiosny
Teraz u mnie pięknie pada puszysty, ale gęsty biały puszek

Przy okazji Twojego wpisu poczytałam o mączce bazaltowej. Chyba jej nie stosowałam (nie pamiętam). Same korzyści daje taka mączka. Chyba też kupię.

Ten nawóz do hortek niebieskich trzeba dość szybka zacząć stosować. Chyba nawet od marca, bo jak później np. od maja, czy czerwca, to nie będą niebieskie. Mi nie udało się jeszcze nigdy uzyskać niebieskiego koloru. Być może dlatego, ze za późno stosowałam nawóz.


Ja chyba już pod koniec lutego sypnę tego nawozu do hortek oczywiście jak trochę ziemia odmarznie. Sama jestem ciekawa czy to coś da.
Na razie to śnieg i mróz ma być w lutym więc nici z ogrodowej dłubaniny .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies