Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 12:08, 18 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Powojniki i moja jedyna naparstnica



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:14, 18 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
I jeszcze pytanko - Czy ten bez to Krasawica Moskwy?


____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 15:59, 18 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Wspaniale wygląda teraz ogrod, powojniki, róże, a szałwie to są wielkoludy
Pięknie, u mnie wyginęły, rosną tylko siewki w kostce.
One chyba lubią glinę, u mnie miały za sucho.
Powojnik Pilu taki podwójny ?, mam go ale słabo rośnie, nie wiem czego mu potrzeba, zimą przemarza, powinnam go przesadzić bo u Ciebie piękny
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:01, 18 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
AA, ten dzwonek to raczej nie ode mnie, wygląda jak Poszarskiego, ja mam tego zwykłego dalmatyńskiego
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 17:30, 18 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Nie popadało, niestety. Może jutro, przynajmniej tak jest w prognozie. Ale czy się sprawdzi?
Zdjęcia córki bardzo ładne, ale ma inne "oko" niż ty . Lubi portrety .
Co do dzwonków to mam obydwa. Też mi się wydaje że twój to jednak Poszarski. On ma takie niebieskie kwiaty z poświatą srebrną, jaśniejsze niż dalmatyński.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 18:16, 18 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
mirkaka napisał(a)
Wspaniale wygląda teraz ogrod, powojniki, róże, a szałwie to są wielkoludy
Pięknie, u mnie wyginęły, rosną tylko siewki w kostce.
One chyba lubią glinę, u mnie miały za sucho.
Powojnik Pilu taki podwójny ?, mam go ale słabo rośnie, nie wiem czego mu potrzeba, zimą przemarza, powinnam go przesadzić bo u Ciebie piękny


Mi też podoba się ten czas w ogrodzie. Lubię gdy kwitną róże i powojniki. Od tego roku lubię też szałwie, bo wreszcie mi ładnie rosną.
Może doradzisz mi z siewkami szałwi. Wysały mi się w miejscu, gdzie mi nie pasuje. Czy przesadzić je do donic? Czy na rabatę w inne miejsce? Trochę obawiam się, że na rabacie wśród innych roślin mogą zaginąć.

Powojnik Pilu ma podwójne kwiaty. W drugim kwitnieniu ma pojedyncze. Teraz też kilka kwiatków ma pojedyncze. U mnie ładnie on kwitnie, ale nie przyrasta za dużo.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 18:22, 18 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
mirkaka napisał(a)
AA, ten dzwonek to raczej nie ode mnie, wygląda jak Poszarskiego, ja mam tego zwykłego dalmatyńskiego


Joku napisał(a)
Nie popadało, niestety. Może jutro, przynajmniej tak jest w prognozie. Ale czy się sprawdzi?
Zdjęcia córki bardzo ładne, ale ma inne "oko" niż ty . Lubi portrety .
Co do dzwonków to mam obydwa. Też mi się wydaje że twój to jednak Poszarski. On ma takie niebieskie kwiaty z poświatą srebrną, jaśniejsze niż dalmatyński.


Dziewczyny, to ja nie wiem jakie mam te dzwonki. Mirka ma racje, to jednak nie od niej są. Kupiłam z neta jako dalmatyńskie, bo chciałam mieć takie jak Mirka (tak bardzo, że myślałam, że od niej ).
Nie ma innego wyjścia - musicie przyjechać i go wybadać
Spróbuję też zrobić zdjęcia portrety, to łatwiej będzie rozpoznać. Bo jak przyjedziecie po kwitnieniu, to chyba nie będzie to łatwe do zidentyfikowania.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
vita 18:32, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Powojniki wspaniałe, dla mnie temat trudny. Przygotowywałaś im specjalnie miejsce?
Naparstnica może się wysieje? Spotkanko się szykuje?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Ewa777 18:42, 18 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
vita napisał(a)
Powojniki wspaniałe, dla mnie temat trudny. Przygotowywałaś im specjalnie miejsce?
Naparstnica może się wysieje? Spotkanko się szykuje?


Miejsce wybierałam takie, żeby było spokojnie (bez przeciągów). Z czymś po czym mogłyby się wspinać i oczywiście, żeby "nóżki" byly w cieniu. Chyba się udało.

Naparstnica może się wysieje. Obym tylko jej nie wykopała z chwastami
Na razie spotkania nie planowałyśmy, ale może coś wyjdzie spontanicznie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 21:21, 18 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Naparstnicę łatwo rozpoznać, jej siewki mają jaśniejsze, karbowane listki i tworzą taką niby rozetę.
Myślę że odmiana dzwonka jest nieważna, byleby się tobie podobał. Dalmatyńskie często są do kupienia w kwiaciarniach, kwitnące jako rośliny ozdobne do domu. Ja swój wysadziłam z doniczki na rabatę i radzi sobie nieźle w trudnym suchym miejscu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies