Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Agatorek 21:59, 18 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ale masz fajnie z tym nawadnianiem, też zazdroszczę

Czerwiec u Ciebie to eksplozja kolorów, pięknie jest , powojniki, róże, orliki, czosnki (ten z takimi zwisającymi dzwoneczkami to bułgarski). No i ta obwódka z begonii, pięknie to wygląda .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 01:01, 19 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ewa777 napisał(a)
Heidi Klum





Przepiękne ujęcie! Zachwyconam
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Alija 10:33, 19 cze 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Ewa777 napisał(a)




Ewo, Masz przepiękne kwiaty, zachwycające róże i powojniki. Niezwykle bujnie Ci kwitną, ja to cieszę się z każdego kwiatuszka powojnika, a u Ciebie cała masa kwiatów, podziwiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Ewa777 20:54, 19 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Joku napisał(a)
Naparstnicę łatwo rozpoznać, jej siewki mają jaśniejsze, karbowane listki i tworzą taką niby rozetę.
Myślę że odmiana dzwonka jest nieważna, byleby się tobie podobał. Dalmatyńskie często są do kupienia w kwiaciarniach, kwitnące jako rośliny ozdobne do domu. Ja swój wysadziłam z doniczki na rabatę i radzi sobie nieźle w trudnym suchym miejscu.


Podziwiam Twoją wiedzę o roślinach. Ja rozpoznaję siewki dopiero jak sporo urosną
Dzwonki mam śliczne, nie ważne jaka to odmiana. Muszę je tylko przyciąć, bo wchodzą na rododendrony i bukszpany.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:58, 19 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Agatorek napisał(a)
Ale masz fajnie z tym nawadnianiem, też zazdroszczę

Czerwiec u Ciebie to eksplozja kolorów, pięknie jest , powojniki, róże, orliki, czosnki (ten z takimi zwisającymi dzwoneczkami to bułgarski). No i ta obwódka z begonii, pięknie to wygląda .


Na razie obserwuję jak jest to podlewanie ustawione, czy mi taka częstotliwość odpowiada. Jak na razie zdaje egzamin. Zobaczymy jak się sprawdzi przy upałach.

Czerwiec jest cudowny właśnie dzięki różom i powojnikom. Codziennie coś nowego rozkwita Begonie w tym roku bardzo dobrze się rozrastają. Chyba trafiłam na dobre sadzonki.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:59, 19 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Kordina napisał(a)


Przepiękne ujęcie! Zachwyconam


Podoba mi się to zestawienie róży Heidi Klum z szałwią. Co ciekawe, ta sadzonka jest dwukolorowa. Fioletowa z różem
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 21:00, 19 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Alija napisał(a)


Ewo, Masz przepiękne kwiaty, zachwycające róże i powojniki. Niezwykle bujnie Ci kwitną, ja to cieszę się z każdego kwiatuszka powojnika, a u Ciebie cała masa kwiatów, podziwiam.


Bardzo się cieszę z tych kwiatów powojników. Nie zawsze mi tak dobrze rosły.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:31, 24 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Eden Rose



Garden of Roses



Moje szalone szałwie



Pierwsza jeżówka

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kordina 14:38, 24 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ewa777 napisał(a)
Eden Rose



Moje szalone szałwie





Ależ to cudowne ujecie w cudownych kolorach, no chyba będę zazdraszczać
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
vita 14:40, 24 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Masę koloru daje szałwia, blok koloru Wczoraj też zobaczyłam pierwszy kwiat jeżówki i pomyślałam: to już? Podwójnie piękny dla Ciebie dzień Coś muszę wykombinować aby resztka powojników, które u mnie zostały, kwitły jak u Ciebie.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies