Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

vita 07:05, 29 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Melduję, że zakwitł ciemiernik od Ciebie, jest piękny, posadziłam blisko tarasu, zawsze widoczny
Mnie ciemierniki już trochę zmęczyły, te ogromne ilości liści do wycinania, potem siewki, ale wybaczam im. U Ciebie niemal królestwo ciemierników

Powtórzę za Alicją, pozbywanie się pnączy to ciężka praca. Ja walczę z bluszczem i to jest jak horror! Z tuj koniecznie trzeba ściągnąć winobluszcz, jak opanujesz pędy to pousuwaj korzenie, o ile w ogóle da się je zlokalizować. Powodzenia w tej niewdzięcznej robocie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Ewa777 11:06, 29 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Alija napisał(a)


Ewo, ja wczesną wiosną zaczęłam walkę z winobluszczem. Zawsze bardzo mi się podobał szczególnie jesienią, bo przebarwia się pięknie, zresztą dalej mi się podoba, ale może już niekoniecznie w moim ogrodzie. Zarósł mi wiele drzew, wyglądało to świetnie, ale zaczął je zagłuszać. Musiałam ściągać te jego pędy, nie zawsze mi się to udawało i w miarę możliwości wyrywać z ziemi, ciężka praca.
Ewuniu, ciemierniki masz śliczne.
Pozdrawiam świątecznie.


Mi też ten winoblusz bardzo się podoba na starych budynkach. U mnie miał piąć się po sitce ogrodzenia w czasie, kiedy jeszcze nic nie rosło. Niestety wtedy nie było go widać. Teraz rozrósł się na tuje. Z tuj ściągamy pędy, ale po roku znowu jest to samo.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:10, 29 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
vita napisał(a)
Melduję, że zakwitł ciemiernik od Ciebie, jest piękny, posadziłam blisko tarasu, zawsze widoczny
Mnie ciemierniki już trochę zmęczyły, te ogromne ilości liści do wycinania, potem siewki, ale wybaczam im. U Ciebie niemal królestwo ciemierników

Powtórzę za Alicją, pozbywanie się pnączy to ciężka praca. Ja walczę z bluszczem i to jest jak horror! Z tuj koniecznie trzeba ściągnąć winobluszcz, jak opanujesz pędy to pousuwaj korzenie, o ile w ogóle da się je zlokalizować. Powodzenia w tej niewdzięcznej robocie


Honorowe miejsce dla ciemiernika znalazłaś
Mnie nie męczy ścinanie liści, bo robię to na początku sezonu, kiedy jeszcze innych prac ogorodowych nie zaczynam, więc takie wyjście do ogrodu jest dla mnie przyjemnością

Własnie największy problem jest ze zlokalizowaniem i usunięciem korzeni. Pędy usuwamy systematycznie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:14, 29 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dziś piękna pogoda. Słonecznie i ciepło.
Zaczęły kwitnąć zawilce wiosenne.







ale przekwitają krokusy

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:28, 29 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Śliczne są narcyzy Tete Boucle. Mam je pierwszy rok. Drobne, ale jakie urokliwe





I jeszcze dwa ciemiernki



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Wafel 14:50, 29 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Ewo, co rusz u ciebie jakieś piękne niespodzianki wychodzą z ziemi. Pozdrawiam i życzę pięknych, kolorowych świąt!
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Makao 18:09, 29 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3998
A jakie ciekawe kwiaty mają te żonkile
Super wyglądają
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Ewa777 10:07, 30 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Wafel napisał(a)
Ewo, co rusz u ciebie jakieś piękne niespodzianki wychodzą z ziemi. Pozdrawiam i życzę pięknych, kolorowych świąt!


Tak, z każdym dniem nowe roślinki się budzą Pogoda sprzyja.
Spokojności, wytchnienia i dużo słońca w te święta
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:08, 30 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Makao napisał(a)
A jakie ciekawe kwiaty mają te żonkile
Super wyglądają


Bardzo mi się podobają. Jak trafię na nie znowu w sklepie, to kupię więcej
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 13:47, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528


Ewa, ta moja siewka to chyba jest od Ciebie, taki pojedynczy kwiatek z obwódką z kryzą bordową? Zrób mu zdjęcie samego kwiatka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies