Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

AsiaK_Z 10:21, 27 kwi 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
No i taka sytuacja przedświąteczne przymrozki skosiły hortensje ... kwiatów nie będzie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
pawel_snopek 18:07, 27 kwi 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Moje hortensje wyglądają bardzo podobnie
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Kokesz 23:15, 27 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Szkoda hortensji
Jak zapowiedzieli przymrozki to lataliśmy z eMem wieczorem o 23 i przykrywaliśmy co się dało kartonami, mam nadzieję, że będą kwitły, troszkę zczerniały tylko niektóre listki ale ogólnie wyglądają dobrze, chyba?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AsiaK_Z 07:32, 28 kwi 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
pawel_snopek napisał(a)
Moje hortensje wyglądają bardzo podobnie

Choć Natura wygrała - przeżyjemy jest okazja do odmłodzenia krzewu w przyszłym roku będzie szał
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 07:38, 28 kwi 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Kokesz napisał(a)
Szkoda hortensji
Jak zapowiedzieli przymrozki to lataliśmy z eMem wieczorem o 23 i przykrywaliśmy co się dało kartonami, mam nadzieję, że będą kwitły, troszkę zczerniały tylko niektóre listki ale ogólnie wyglądają dobrze, chyba?

Mówi się trudno i żyje się dalej ja nie bawię się w okrywanie, za daleko mam na ogród. U mnie rośliny muszą sobie radzić straty są wpisane w ogrodniczkowanie to nie tragedia
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Nowa12 10:15, 28 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AsiaK_Z napisał(a)
No i taka sytuacja przedświąteczne przymrozki skosiły hortensje ... kwiatów nie będzie


Mam tak samo. I na ogrodowej i piłkowanych hortkach. Też coś czuję że kwiatka nie uświadczę. W zeszłym roku miałam tak samo na hortkach Preziosa i ani jednego kwiatka. Zaczynam mieć coraz większą ochotę je wymienić na coś innego. Odbijają potem od ziemi ale duże już nie urosną.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AsiaK_Z 10:33, 28 kwi 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Agatko, są odmiany hortensji ogrodowej, ktore kwitną i na zeszłorocznych i na tegorocznych pędach. Chyba Ewa takie ma jeśli dobrze pamiętam. Wątek Ewy: "Do raju daleko - u Ewy"
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Nowa12 11:00, 28 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AsiaK_Z napisał(a)
Agatko, są odmiany hortensji ogrodowej, ktore kwitną i na zeszłorocznych i na tegorocznych pędach. Chyba Ewa takie ma jeśli dobrze pamiętam. Wątek Ewy: "Do raju daleko - u Ewy"


Nawet sobie spisałam niektóre nazwy ale w ogóle nie znajduję ich w szkółkach. Nie wiem czemu. Musiałabym chyba na necie poszukać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AsiaK_Z 12:36, 28 kwi 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Zana 19:50, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No tak to jest z tymi hortkami ogrodowymi, niezaprzeczalnie przepiękne jak kwitną, ale żeby nie były takie delikatne. Miałam trzy, niestety pozbyłam się z pewnym bólem serca, a częściowo z ulgą. No ale skoro trzy lata z rzędu nie kwitły, to chyba się same o eksmisję prosiły.

Lilaki już masz.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies