Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 22:51, 02 cze 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
leon60 napisał(a)
u mnie też pucuje
ładne towarzystwo dla bonsaja dobrałaś

Skoro miszczyni tak mówi, znaczy jest oki Lada moment przestanie padać a potem rzut na chwasty, na brak zajęć nie będziemy mogły narzekać
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:51, 02 cze 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
mateuszmichn napisał(a)
Fajny stawik, można sobie nogi pomoczyć


Śmiej się śmiej
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:52, 02 cze 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Juzia napisał(a)
No odeślij mi ten deszcz!!!!

Przesyłka nadana
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 00:44, 03 cze 2016


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
babka napisał(a)


Śmiej się śmiej


Powiem Ci ze ja chciałbym czasem u siebie tak bo jakoś ten trawnik mam nigdy niedostatecznie podlany
____________________
Mój mały zakątek
jazzy 00:49, 03 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
http://pin.it/hjSU9w_
Jakieś takie znajome, no nie?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Anda 10:26, 03 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
babka napisał(a)

Już biegnę, już lecę Dzięki

Edit; No byłam i się wkurzyłam na serio. A tak coś czułam... znów mam zupełnie co innego niż zamawiałam. Ta, którą mam do niczego mi nie pasuje, nie mam nawet miejsca gdzie ją upchnąć. Nosz kurcze, reklamować ?


Reklamuj, w końcu za darmo nie była, prawda?

Zobacz, co jedna forumowiczka u lindsay napisała na temat reklamacji

zieloniutka napisał(a)


Kochani, są sprzedawcy którzy:
1. Znają prawo i je stosują,
2. Znają i go nie stosują bazując na niewiedzy kupujących,
3. Nie znają,ale zależy im na klientach i działają po prostu po ludzku,
4. Nie znają i nie zależy na klientach.

Powodzenie załatwienia sprawy zależy na kogo się trafi i naszej determinacji.
Jeżeli mamy problem można udać się do Rzecznika Praw Konsumenta, jest w każdym mieście chyba.
UOKiK nie zajmuje się indywidualnymi problemami kupujących.

Ale konkrety- dostałam towar zgodny z zamówieniem, ale jednak chcę odesłać co z kosztami przesyłki:

http://ezakupy.uokik.gov.pl/faq/czy-sklep-internetowy-powinien-poniesc-koszty-przesylki-w-razie-odstapienia-przez-klienta-od-umowy/

Ile osób wie, że możemy dochodzić zwrotu najtańszej opcji dostarczenia do nas towaru?
Odsyłamy jednak na swój koszt i to w przypadku roślin jest kosztowne

Chcę reklamować towar, jako niezgodny z umową kto ponosi koszty przesyłki:

http://ezakupy.uokik.gov.pl/faq/kto-ponosi-koszty-przesylki-reklamowanego-towaru-klient-czy-sprzedawca/

Koszty odesłania towaru ponosi sprzedawca- lub inaczej, jeżeli reklamacja zostanie uznana, koszty w dwie strony ponosi sprzedawca.


Wzory pism:

http://www.konsumenci.org/pomoc-konsumencka,wzory-pism-dla-umow-po-25-12-2014,2,34.html

Dlaczego warto odsyłać w wzorami pism?
Bo sprzedawca wie, że nie ma do czynienia z jakimś nowicjuszem w zakupach przez internet. Po drugie gdybyśmy musieli wkroczyć na drogę prawną (choćby pomoc Rzecznika Praw Konsumenta, który często wystarcza)to jest to już jakiś dokument.
A może być i tak, że sprzedawca pofatyguje się i sprawdzi podstawę prawną, na którą się powołujemy w piśmie i się z nią zapozna.

W przypadku pomylonych róż koszty odesłania ponosi sprzedawca.
Można powiedzieć, że się chce je odesłać i on ponosi koszty, jako towar niezgodny z umową;
lub zostawić proponując obniżenie ceny choćby o koszty odesłania.

Niedawno robiłam zakupy ogrodnicze u sprzedawcy, który w swoim regulaminie nie ma słowa o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. I wiecie co w związku z tym? Ma się 3 miesiące na zwrot towaru u takiego sprzedawcy bez podawania przyczyny.

Mam nadzieję, że te informacje pomogą komuś z ogrodowiska.

Osobiście mam różne doświadczenia z zakupami przez internet (te ogrodnicze wypadły póki co najgorzej), ale naprawdę wszystko zależy od tego, kto siedzi po drugiej stronie monitora. Jednak swoje prawa trzeba znać i egzekwować, oni liczą na to, że nam się nie będzie chciało!!

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
babka 12:13, 03 cze 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
mateuszmichn napisał(a)


Powiem Ci ze ja chciałbym czasem u siebie tak bo jakoś ten trawnik mam nigdy niedostatecznie podlany

Taaa, trawnik z grzybkami chcesz ?
Od dzis juz nie pada, może poszło do Ciebie
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 12:14, 03 cze 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
jazzy napisał(a)
http://pin.it/hjSU9w_
Jakieś takie znajome, no nie?

Nooo ale to inna półka
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 12:21, 03 cze 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Anda, bardzo Ci dziękuję kochana, przyda sie napewno i to nie tylko mnie.
Dzwoniłam z rana do szkółki, mam pisać do działu reklamacji. Zobaczymy co odpowiedzą. To szkółka która "wisiała" kiedyś u nas na O z reklamą więc myśle, że to poważna szanująca sie firma.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
inag 15:05, 03 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Teraz tak sobie pomyślałam, że temu tatarakowi będzie tam dobrze, bo on lubi przecież wilgoć
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies