Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w duszy mi gra...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w duszy mi gra...

07_Rene 23:56, 12 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
kukam
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
waldek727 02:36, 13 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
gardney napisał(a)
Mikstura - ANHK bardzo łatwa w zrobieniu, generalnie to nie spodziewałam się że aż tak łatwa. Ładnie pachniała więc myślę że nie namnożyłam żadnych niepożądanych bakterii. Po wyłączeniu pompki pianka była niewielka.
Mój mąż chyba też złapał bakcyla ogrodowego nawet chętnie robi opryski i nawet teście się podłączyli no bo że mamy taki kombajn do oprysków to oprysk trwa parę minut. Ręcznym opryskiwaczem przy takich powierzchniach to by się można było zapłakać.
Szalejemy ekologicznie, ciekawe czy pomoże. Jak na razie jest OK. Mszyce w fazie takiej nielotnej jeszcze są na gałązkach i ciężko stwierdzić czy padły czy nie.

Madziu.
Ja rozumiem, że doba może być dla Ciebie za krótka ale pamiętaj, że jeden oprysk ogrodu skoncentrowanym wyciągiem z kompostu to stanowczo za mało. W tej chwili zaczyna się biologiczna wojna pożytecznych mikroorganizmów z patogenami, oraz walka o zdobycie terenu i pożywienia. Już powinnaś myśleć o następnym oprysku ANHK, a za dwa tygodnie o kolejnym. Później za miesiąc i za dwa miesiące. Podczas oprysku zwróć koniecznie uwagę z mężem na pokrywanie roślin biopreparatem od wierzchniej strony. Ja prowadzę lancę od ziemi ku wierzchołkom roślin.
Wierzchnia warstwa napowietrzanego preparatu jak najbardziej prawidłowa. Nie może powstawać ,,kożuch", a bąbelki powietrza pracują tylko na korzyść mikroorganizmów.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
gardney 01:40, 23 lip 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witam Was po długiej przerwie zdjęcia zrobione już wczoraj ale nie zdszylam wrzucić, dziś już nie mam siły ale pamiętam.
Waldku dziękuję za pamięć wczoraj zrobiliśmy oprysk ANHK myślę żeby jutro nastawić kolejny i zrobić od spodu zwykłym opryskiwaczem bo mąż wczoraj zrobił oprysk taki ogólny ale zdaje mi się że to za mało dla naszych roslin.
Oprócz odwiedzin waszych ogrodow bo mam zaległości i swoich zdjęć postaram się napisać o czymś co mnie zastanowiło w pogodzie a myślę że ma znaczenie przy oprysku ANHK - o wilgotności powietrza i punkcie rosy. Czyli co wspólnego za sobą mają bakterie i kręcone włosy
Mamy pierońsko wilgotną aurę, nic tylko pryskac anhk.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 20:37, 26 lip 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witam! Kilka migawek ode mnie... Przepraszam za zwłokę...
Mój najpiękniejszy nabytek pan buk

i jego liście

i tu go widać a przed nim pomponelki w tow. werbeny i lawendy

____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 20:48, 26 lip 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
I jeszcze jeden nabytek taki mąż zmontował dzieciakom, uwielbiają się tam bawić, na dole jest piaskownica


tutaj widać też klona nowozakupionego


i z bliska widok na obejście
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 21:10, 26 lip 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Ciąg dalszy...




____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 21:29, 26 lip 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753

za tujkami rosną bukszpany ale to tylko przechowalnia dla nich

dalej hortensje w towarzystwie frosted curls

i rabata rozchodnikowo-rozplenicowa a z przodu stipki, są tam jeszcze variegatusy, ale jeszcze tycie


____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 21:39, 26 lip 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
klon a w tle warzywnik



Żwirkowa nabiera objętości

____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Karol99 21:41, 26 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dostrzegłem bonsai z jałowca. Bardzo ładny.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
gardney 21:43, 26 lip 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753


Teraz lecę do wątku ANHK napisać o moich odkryciach meteorologiczno włosowo wilgotnościowych
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies