Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

HannaR 14:25, 16 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Poczytałam trochę o tych odmianach, które mi poleciłeś. Okazuje się, że jednak Jordan byłby z tych 3 najlepszy dla mnie. Mam tylko wątpliwości, co do jego wytrzymałości na słońce. Jednak to miejsce, w które chcę wsadzić klonika będzie osłonięte od północy i cały dzień pełne nasłonecznienie. Czytam, że może my przypalać liście. Jak myślisz?

Poza tym zastanawiam się, czy nie jest za mały. W tym miejscu zależy mi też na osłonięciu brzydkiego "krajobrazu" za ogrodzeniem. A on jak czytam dorasta do 4 metrów tylko.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
bql3 21:32, 16 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
no moje dwa Jordany rosną w pełnym słońcu i jak na razie dają radę bez przypaleń
( aktualne fotki poniżej)






____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 21:48, 16 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Yahoo!

na dniach udało mi się ukończyć kolejną część prac na ogrodzie związana z domkiem narzędziowym gdzie zamontowałem trzecią ściankę z paneli ażurowych oraz najgorsze czego nie lubię robić -czyli grzebać w ziemi a mianowicie położyłem część eko bordów i wysypałem kamyki. Efekty moich wypocin zamieszczam poniżej na fotkach....

















matane!
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
HannaR 22:27, 16 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Dzięki
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
sylwia_slomc... 23:20, 16 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Cudowności
A moje mróz mi ściął. Każdego inaczej atropurpureum oberwał wierzchem, schirosawanum autumn moon cały klapnięty, a ten od Madzi o mocno powcinanych listkach jakby od środka. Co teraz robić? zostawić te listki, oberwać, opryskać na grzyba? Poradź proszę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bql3 18:08, 19 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Sylwia,
- gałązki uszkodzone i porażone przez wiosenne przymrozki obcinam bo z reguły obumierają (łatwo je odróżnić bo robią się czarne). Listki też choć wiem że wygląd krzewu jest masakryczny ale odbije z czasem - nie rozpaczaj one dadzą radę - zobaczysz.
Poniżej wklejam fotkę klona który dwa lata temu tak mi pociachał mróz że żal było patrzeć a dziś popatrz sama jak by nigdy nie był zmrożony i nie ma najmniejszego śladu.....







pozdrawiam
Jan



ps. No szkoda że nie okryłaś włókniną tych klonów aby zabezpieczyć przed mrozem.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 18:51, 19 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Yahooo!

w niedzielę bardzo leniuchowałem i racząc się herbatką ( i nie tylko ) pstryknąłem przy okazji parę fotek z myślą zwłaszcza o Hani - bo jej obiecałem kiedyś małą sesję z degustacji herbatki na ogrodzie. Z obietnicy musiałem się wywiązać a poniżej są tego skromne efekty zdjęć "ogrodowo-herbacianych"....
( myślę że ta sesja wykonana przeze mnie Hani się spodoba. )















Matane!

ps. na jednej fotce jest pokazana filiżanka.... gdy się już wypije herbatkę to ukazuje się buzia Gejszy - bardzo unikatowa i rzadko spotykana cecha porcelany.



____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
hankaandrus_44 19:39, 19 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Janie, jestem. Mam nadzieję, że nie jest zbyt późno na wizytę? Nie mam niestety chodu geishy, muszę więc uważać, żeby Twojej unikatowej porcelany nie uszkodzić, Rozsiadłam się w czarnym foteliku na podusi, i delektuję się widokami. Herbatka w takim otoczeniu, to mi się po nocach będzie śniła, i wcale nie muszą to być aleje kwitnących wiśni. Twoje klony za wszystko staną!

Wiesz, że zawsze je podziwiam, i żałuję, że nie mam ogrodu w zasięgu wzroku. Jest po prostu cudnie o każdej porze roku u Ciebie.

A z tej wielkiej misy, to mi zabierz pałeczki, od urodzenia to ja tylko palcami, a potem, to już tylko łyżką albo widelcem. Nie będzie to może zbyt wykwitnie wyglądać, ale nie będzie też niespodzianki z wypadaniem jadła na stół.

Jestem zauroczona dodatkami, Co znaczy ten medal na wieszaku? To Twoje godło, herb rodzinny? Czy Twój horoskopowy symbol smoka? A herbatkę, poproszę sencha, jeżeli taką serwujesz.

Konwersację podtrzymałam, coś zjadłam, coś wypiłam. Jestem zachwycona Twoją Japonią! Dziękuję za zaproszenie. Postaram się zrewanżować wkrótce.
Do kolejnego spotkania!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
bql3 20:05, 19 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Haniu,
dziękuję Ci za Twój zachwyt i za tyle miłych oraz ciepłych słów, nie ukrywam że cieszę się iż bardzo dobrze się czułaś spacerując odwiedzając moje skromne rabaty w ogrodzie herbacianym.
No fakt małe dodatki zawsze podkreślają smak dając niesamowity klimat w ogrodzie - i zawsze staram się o tym pamiętać.Smok udało mi się zakupić okazjonalnie - mam ich dwa są w herbaciarni (chashitsu) - przy okazji wrzucę fotki
Na topie teraz są azalie a na dniach wrzucę za jakiś parę fotek.

pozdrawiam gorąco
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
hankaandrus_44 20:38, 19 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Twoja konsekwencja w upiększaniu tego miejsca mnie zadziwia! Profesjonalizm!

Na azalie też czekam, na razie ruszają te niskie, ale wielkokwiatowe też już pąki mają u mnie. Bardzo je lubię. Chociaż susza w ub. roku trochę je poturbowała.
A tak całkiem nie ogrodowo- Byłeś kiedyś w Japonii? Być może na początku pisałeś, ale nie pamiętam szczegółów. Skąd ta fascynacja klonami i Japonią? Jeżeli nie chcesz, możesz nie odpowiadać, nie nalegam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies