Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

kasiek 19:28, 06 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
bql3 napisał(a)
Yahoo - konichiwa!



cdn...


Jak tu pięknie i spokojnie, bardzo harmonijny ogród. Klony to jedne z najpiękniejszych drzew, mają w sobie niesamowita lekkość odbior. A czy to moze ten mój klonik ? Jeśli tak to taki mały jednak nie będzie, oj a mam go jako bosai kupionego w maleńkiej doniczce...
Przyznaj się- ile masz klonów?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
bql3 22:14, 06 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Kasiu,

nie, ten okaz to acer palmatum 'Butterfly' choć na pierwszy rzut oka wydają się podobne ale to tylko złudzenie na fotce - w rzeczywistości są różnice uwierz mi, bo mam oba klony u siebie na ogrodzie i widzę te różnice.
Poniżej mój acer palmatum 'Beni Schischihenge':




pozdrawiam
Jan


ps. a klonów na ogrodzie posiadam skromną liczbę - około 50 szt, na więcej mi powierzchnia ogrodu nie pozwala i wszystkie rosną w gruncie.
Bardzo się cieszę że mnie odwiedziłaś
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
MarekW 22:36, 06 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Pozdrawiam i zachwyty zostawiam. Pierwszy raz tutaj zajrzałem ale bardzo mi się podoba. TO że ogród jest mały to też atut, bo w Japonii to zazwyczaj mało miejsca jest, a wielkie ogrody to nie dla zwykłych śmiertelników Super zdjęcia.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
nicol21 18:36, 07 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
Janie masz zjawiskowe klony! Wiosna cudna dla wszystkich roślin, ale klony kwitną
Palenisko też piękne zorganizowałeś.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Malgosik 18:13, 11 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Czy klony palmowe powoli rosną i startują w nowym miejscu?
Mam jednego jedynego Klona palmowego i stoi w miejscu od 1,5 roku.
____________________
Ogród na glinie
Rejzi 22:43, 12 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Witam, jestem pod wrażeniem twojej kolekcji klonów. Które odmiany najlepiej rosną na słonecznym stanowisku?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Nowa12 11:40, 14 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Po małą poradę do Ciebie. Czy tniesz klony? A jeżeli tak kiedy to robisz? Kiedy jest dobry moment na cięcie klonów?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
bql3 18:46, 14 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Ewelino
- za nie długo robię odjazd z paleniskiem, bo robi się coraz cieplej i trzeba przygotować mój ONSEN na sezon letni.

Małgosiu
- no są też odmiany klonów o powolnym wzroście ale jest ich mała ilość a Ty co masz za odmianę?

Tereso
- najbardziej narażone na uboczne skutki bardzo intensywnego słońca są narażone wszystkie odmiany klonów Aureum i te zielono listne ale to też nie stanowi reguły. No ja mam miejscówkę gdzie ogród herbaciany jest o bardzo dużej ekspozycji naświetlania słońcem (wschód i południe) a jednak klony dają radę.

Agato
- tak przycinam bo to najlepsza metoda do ich układania pokroju ale nie wszystkie i w nie każdym sezonie a najlepiej jest to robić pod koniec zimy.

pozdrawiam
Jan


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
HannaR 20:41, 14 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj Janie,
Przysłała mnie do Ciebie Ewa z doświadczalni bylinowo-różanej z informacją, że nie ma na Ogrodowisku większego specjalisty od klonów niż ty. I chyba miała rację... Zachorowałam niedawno na klona i chciałabym sobie sprawić jednego albo dwa.

Zaczęłam czytać Twój wątek, ale gdy doszłam do zdjęć z ogrodu z milionem klonów dałam sobie spokój. Nie ogarnę tego. Czy mogę mieć do Ciebie prośbę, abyś polecił mi jakiegoś/jakieś.

Potrzebuję jednego, który urośnie tak do wysokości 4-5 metrów. Nie przepadam za czerwonymi liśćmi. Chciałabym, żeby miał zielono-żółte z obrzeżami czerwonymi. I żeby miał postrzępione liście, ale nie takie bardzo cieniutkie, tylko trochę.

I potrzebuję też drugiego klonika, który wyglądem będzie podobny do pierwszego, ale dla odmiany za duży nie urośnie.

Czy mógłbyś mi jakieś doradzić, takie, które dostępne są w Polsce? Byłabym bardzo wdzięczna... .

Pozdrawiam,
Hania

PS. Lubię drzewa wielopniowe. Czy takie kloniki mogłyby mieć pokrój wielopniowy, czy za dużo bym chciała?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 22:28, 14 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Dziękuję Janie za odwiedziny w moim wątku i propozycję kloników.

Dodam tylko, że jestem pod wrażeniem Twojej klonowej pasji i kolekcji, którą zgromadziłeś.
Pozdrawiam i dziękuję.
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies