Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Dorota123 20:59, 31 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Patrząc na zdjęcia mam wrażenie jakbyś mieszkał w ciepłych krajach, bo u mnie chłodno nawet w ubraniach, a leżak jeszcze nie ma miejscówki w ogrodzie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Richie 22:31, 31 maj 2021


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Cześć Janku, Twój ogród to już całkowita Japonia, a kolekcja klonów palmowych i otoczenie zachwyca. Z dużą przyjemnością można w takim ogrodzie odpoczywać i zastanawiać się co by tu jeszcze....
Pozdrawiam gorąco.
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
nicol21 08:00, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Dzien dobry Janie. Mam nadzieję, że ani Ty ani rośliny nie cierpicie z powodu nadmiernie mokrego lata.
Czas pokazać więcej tych piękności?

Czy możesz podpowiedzieć kiedy będzie dobry czas na cięcie garneta? Chodzi o dość sporą gałąź bo się za bardzo rozlazł i jest też krzywy .
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
sylwia_slomc... 10:13, 03 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Zdechł mi klon atropurpureum po zalaniu, a teraz zdycha seiryu od dolnych gałązek się zaczyna, usychają na drzewie liście , idzie w tempie błyskawicy w góre na kolejne gałęzie. Moja teoria jest za mokro i korzenie zagniwają, ale jak gałązkę przecięłam to w środku widać grzybnie zapychające kanaliki, podlałam medicurem nic nie dało, masz jakiś pomysł co jeszcze zrobić mogę? Przesadzanie nie możliwe bo za duży, a do tego na całej działce te same warunki wodne po ulewach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3 11:59, 03 wrz 2021


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zdechł mi klon atropurpureum po zalaniu, a teraz zdycha seiryu od dolnych gałązek się zaczyna, usychają na drzewie liście , idzie w tempie błyskawicy w góre na kolejne gałęzie. Moja teoria jest za mokro i korzenie zagniwają, ale jak gałązkę przecięłam to w środku widać grzybnie zapychające kanaliki, podlałam medicurem nic nie dało, masz jakiś pomysł co jeszcze zrobić mogę? Przesadzanie nie możliwe bo za duży, a do tego na całej działce te same warunki wodne po ulewach.


a ja uważam , że oczywiście od wody ale raczej jakaś choroba się rozwija. klony palmowe często atakuje werticilioza, powodowana przez grzyba. grzyb nadmienie rozwija się w glebie gdy jest nadmiernie wilgotno i ciepło
____________________
JEST DOBRZE :D
sylwia_slomc... 21:26, 03 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
basia3 napisał(a)


a ja uważam , że oczywiście od wody ale raczej jakaś choroba się rozwija. klony palmowe często atakuje werticilioza, powodowana przez grzyba. grzyb nadmienie rozwija się w glebie gdy jest nadmiernie wilgotno i ciepło

Znam tą chorobę bo już mi zjadła judaszowca, ale tam przy klonie do tej pory jej nie było, a nic nowego nie dosadzane ani nie kopcowane niczym, pod klonem kamień nie trociny i nie kora więc nie wiem skąd akurat teraz miał by się pojawić bo pod judaszowcem to sama przywlekłam z ziemią z worka do kopcowania róż
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bql3 10:53, 12 paź 2021


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
yahoo!

trzeba trochę odkurzyć wątek świeżymi fotkami a jesień się zbytnio nie kwapi w tym roku to i z opóżnieniem się wybarwiają klony palmowe w ogrodzie.












matane!

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
hankaandrus_44 11:01, 12 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Jak zawsze piękne zdjęcia, pięknych klonów! U mnie pada. Posiedzę u Ciebie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Martka 11:27, 12 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękne…. Niepowtarzalny klimat Twojego ogrodu, Janie!
bql3 10:36, 17 paź 2021


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Yahooo!

A teraz przedstawiam dla odmiany kilka fotek z herbacianego ogrodu wykonanych porą wieczorową











pozdrawiam
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies