Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

bql3 10:20, 18 maj 2021


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Yahoo!

Dziewczyny miło i dzięki za odwiedziny u mnie na rabatach i wrzucam kolejne fotki, choć słońca jest jak na lekarstwo... dzisiaj screen'y z herbacianego ogrodu będą z klonami ale skąpane w deszczu.













pozdrawiam
Jan

ps. Ewa - nie mam doświadczenia z klonami w donicy bo u mnie gdy jakiś zakupiłem do ogrodu to wszystkie poszły w grunt i nie mam z nimi potem problemu - więc jeśli pytasz o klony w donicach to nie poradzę Tobie zbyt wiele w tej gestii.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
basia3 10:22, 18 maj 2021


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Twoje klony niezmiennie mnie zachwycają
____________________
JEST DOBRZE :D
Martka 10:32, 18 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Janie, piękne te podeszczowe klony! Napisz proszę, jak sobie radzą ze słońcem u Ciebie? Widzę, że nie masz zbyt dużo cienia. Czy nie przypalają im się listki?
bql3 18:07, 18 maj 2021


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Martka ,

póki co to klony dają radę - upałów nie ma a w poprzednich latach nie było problemu
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Magleska 21:07, 18 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
jenyyyyy co za cudowny klonowy raj pięknie masz

mam małe pytanko co za piękne czerwone kwiatki masz posadzone w donicach ?

Pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
bql3 09:42, 19 maj 2021


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Magleska,
- ta roślinka już od pewnego czasu zagościła u mnie w herbacianym ogrodzie posiada romantyczną nazwę " Milion Dzwoneczków". (łac.: Calibrachoa Million Bels) - polecam







pozdrawiam
Jan





____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Dorota123 09:20, 20 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Bardzo lubię zaglądać do Twojego klonowego zakątka, te drewniane podesty dodają fajnego klimatu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 11:53, 20 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Przyszłam i ja podziwiać Twoje klony Masz rzeczywiście klonowy raj Też chciałam zapytać o te rośliny w donicach - ju napisałeś, że to Million Bels, ale jestem zaskoczona ich gęstością, musiałeś kupić dorodne sadzonki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Mixtoorka 20:18, 24 maj 2021


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Cześć!
Pięknie, jak zawsze. Na wiosnę klony cieszą tak bardzo, jak pierwsze krokusy

Janie, mam pytanko- jak duży rośnie "Fire cracker" i czym się różni od Garnet? Moje niewprawne oko nie widzi różnicy, oprócz nazwy na etykiecie

Czytałam i są rozbieżne info, jedni podają, że niski krzaczor do 1m, inni że małe drzewko do 3m. Co do szerokości są inf. zbieżne. Ale nie wiem na jaki plan mam go upchąć?

Pozdrawiam
Karolina
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
bql3 23:18, 24 maj 2021


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Karolina,

- oba klony na pierwszy rzut oka są podobne ale a.p. "Firecracker" posiada listki bardziej w kolorze wpadające w tonacje ciemno-buraczkowym a klon a.p. "Garnet" w listki o zabarwieniu wpadające bardziej w czerwień. Tę różnicę widać gdy oba klony postawisz obok siebie bo osobno gdy na nie patrzysz to tej subtelnej różnicy nie widać i wydają się oba takie same .
No acer palmatum 'Firecracker jest jak dla mnie szlachetniejszą i cenowo droższą odmianą klona. A.p."Garnet" - jest bardziej ogólnie bardziej dostępną odmianą na rynku sprzedaży pośród całej gamy klonów.
Jeśli masz możliwość u siebie zakupu "Firecracker" tanio - to polecam zdecydowanie tę odmianę klona.


pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies